Regulamin Forum    FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Grupy    Rejestracja     Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Wybór telefonu komórkowego
Autor Wiadomość
skulio 
Użytkownik



Level: 1
Wiek: 35
Dołączył: 29 Sie 2006
Wysłany: 13-03-2009, 07:46   Wybór telefonu komórkowego

Mam dosyć duży problem ponieważ moja wiedza techniczna o telefonach kończy się na stadium "To dzwoni".
Poszukuję telefonu komórkowego o dosyć dobrym aparacie. Potrzeba mi rozdzielczości ok 2000px/1500px(czyli jak już się zorientowałem to około 3 Mpix tak?). No i raczej żeby nie zostawały tam żadne "śmieci" czyli jakieś Bóg wie skąd pochodzące przebarwienia.
Przydatne by było też złącze kart pamięci (chyba najpopularniejsze są micro SD tak?)

Jak na razie przeglądałem trochę stronki i wpadł mi w oko telefon Nokia 3600 slide, 6500 slide i jeszcze parę innych. Jednak mam problem ponieważ reszta danych to dla mnie czarna magia.

Jeśli by ktoś z was mógł podać jakąś stronkę z dokładniejszą wyszukiwarką sprzętową (To znaczy przydałoby się filtrowanie rozdzielczości aparatu fotograficznego) lub też sam pomóc mi w doborze byłbym wdzięczny.
Cenowo maksymalna cena to ok 1000 zł
_________________
 
 
dawidtysler209 
Użytkownik


Profesja: Mag
Nick: Sneasal
Level: 108
Wiek: 37
Dołączył: 05 Wrz 2007
Skąd: Skarszewy k. Gdańska
Wysłany: 13-03-2009, 09:54   

Koniecznie zależy Ci na noki? Czy niekoniecznie? Jeżeli nie to polecał bym coś z samsunga bądź z sony ericssona. Miałem SE k810i i powiem Ci tak że telefon jest całkiem przyzwoity robi fajne czyste zdjęcia, ma flesza, czytnik kart pamieci i wszystko co potrzeba w sobie..

jeżeli mogę Ci coś polecic to z Samsunga - model u900. Wiesz jezeli chodzi o mp3 z telefonu to moze i nie są głosne tak jak w noki czy w spv, ale aparat ma całkiem niezły i jeżeli patrzysz pod kątem aparatu to moge ci polecic te dwa modele.

Sony Ericsson k810i (lub coś jeszcze nowszego z Sony Ericssona)
oraz Samsung u 900.
_________________
Remont Jawy 350 - 100 %
 
 
mnietuniema
Użytkownik


Level: 1
Dołączył: 22 Paź 2006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13-03-2009, 10:02   

Ja bym wybierał pomiędzy tymi dwoma z 5Mpix:

Sony-Ericsson K850i
http://www.telepolis.pl/telefony.php?id=1208#

Samsung SGH-G800
http://www.telepolis.pl/telefony.php?id=1278
 
 
skulio 
Użytkownik



Level: 1
Wiek: 35
Dołączył: 29 Sie 2006
Wysłany: 13-03-2009, 11:30   

No tak, przeglądałem też SE i też zastanawiałem się nad K850i. Tylko teraz pytanie ile mi ten telefon przeżyje. Ja trzymam telefon tak długo aż padnie i moją nokię miałem baaaardzo długo tylko niestety już umiera śmiercią naturalną. Więc postanowiłem ją sprzedać póki jeszcze jakoś działa i kupić sobie coś w miarę dobrego żeby było znowu na długo, dlatego też wybrałbym najchętniej znowu nokię bo to dosyć żywotne bestie.
O Sony Eriksonach też raczej niczego złego nie słyszałem, ale czy ten telefon będzie mi w stanie służyć dłużej niż gwarancja przewiduje?. Samsung natomiast kojarzy mi się głównie ze sprzętem TV.
_________________
 
 
MarCin_tcz 
Użytkownik


Profesja: Mag
Level: 223
Wiek: 32
Dołączył: 21 Lis 2008
Wysłany: 13-03-2009, 12:59   

Z własnego doświadczenia NIE polecam Ci sonny ericssonów:

1.Joystic się psuje (o ile w danym modelu jest)

2.Pada soft... (przypadek brata i kumpla , podłączył do ładowarki fona , się wyłaczył i się nie odpalił [k550i i k750i]

3.Częste zawiechy przy karcie 1gb telefon strasznie muli...

Jedyny + to dobre aparaty i wygląd.



Najlepsze są NOKIE praktycznie wcale się nie psują.Polecam Ci telefonik N73[aparat 3.2 bodajrze ] albo N95[aparat 5mpx] posiadają wszystko co potrzeba symbian dobre głośniczki stero dodaj jeszcze , że do noki n95 można kupić karte 8gb micro SD (cena karty ok 150zł)
a telefonu ~1000 nie więcej :) zależy jaką chcesz Jeśli n95 black edition to jest o jakieś 400 zł droższa :|
_________________
*Wszystkie konta jakie posiadałem zostały pobanowane :)



*Forum przeglądane systematycznie , tylko ręce opadają jak widzę tematy "Dostałem niesłusznie BANA" :O
Ostatnio zmieniony przez MarCin_tcz 13-03-2009, 13:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
skulio 
Użytkownik



Level: 1
Wiek: 35
Dołączył: 29 Sie 2006
Wysłany: 13-03-2009, 13:21   

Zastanawiałem się nad tą nokią. Tylko nie wiem czy nówkę dostanę za 1000 zł. Bardziej bym stawiał na cenę ok 1200, ale poszukam jeszcze jakichś możliwości tańszego kupna.
A właśnie przy okazji tej nokii mam parę pytań.
Przeglądając dane techniczne natrafiłem na pozycje, których nie rozumiem:
System operacyjny Symbian OS v9.2 <- Co w nim takiego, że niektórzy użytkownicy tak się nim podniecają.
Natrafiłem na skrót PDA i niezbyt mogę go rozszyfrować.
I ostatnie, czy N73 ma wbudowaną opcję odtwarzania wideo? Bo zauważyłem, że 95 ma.
_________________
 
 
Endry 
Użytkownik



Level: 130
Dołączył: 25 Gru 2006
Wysłany: 13-03-2009, 13:24   

N73 mam, muli trochę, ale to przez symbiana. Weź n95 ;>
_________________
Weź się oderwij na chwilę z tych bloków pełnych smogów,
od nałogów, od wrogów, święty spokój daj Bogu
zacznij działać, więcej przemyślanych ruchów
czas polegać na sobie i wierzyć mocno w duchu
weź rusz dupsko, na każdym rogu czai sie okazja
jakich mnóstwo, by z godnością patrzeć w lustro
powiesz ze znów to samo, a jednak perspektywa
swiatły rozum, kiedy coś porywa i masz dozór
na pozór, wszystko wydaje się proste
toniesz w morzu możliwosci własnego losu...
 
 
 
Alask 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Alask
Level: 36
Wiek: 25
Dołączył: 24 Gru 2007
Skąd: Chełm
Wysłany: 13-03-2009, 13:28   

Spróbuj w300I ja mam i jest ok. Karta mieści się ... odrazu odradzam K310i - do tego nawet nie wchodzi karta bo nie ma gdzie
 
 
 
got of war 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Got Of War
Wiek: 31
Dołączył: 19 Sty 2007
Skąd: Prawie Nowy Targ
Wysłany: 13-03-2009, 13:30   

Ja jednak polecałbym Ci Sony Ericssona, najlepiej jakiś nowszy model, ale jezeli chcesz znac moje zdanie nie z klawiatura taka jak jest, np w modelu w910i (niewygodnie sie na niej wg mnie pisze, ale kwestia gustu i planów co do użytkowania komórki), sam używam modeli tej firmy od kilku lat i zawiodłem się tylko na jednym (k550i) wcześniej miałem d750i, k510, a obecnie używam k770i. I mimo bardzo intensywnego użytkowania wszystkie działają.
Cytat:
1.Joystic się psuje (o ile w danym modelu jest)

zgadzam sie z tym, jest to najszybciej psująca się część w se i dlatego nie polecam zadnego modelu z joystick'iem.
_________________

Śmierć ma oczy błękitne i zimne, a wysokość obelisku nie ma znaczenia, nie mają też znaczenia napisy, jakie się na nim wykuje.

||Gospoda 367 G||Got - 3 - Landern
 
 
 
MarCin_tcz 
Użytkownik


Profesja: Mag
Level: 223
Wiek: 32
Dołączył: 21 Lis 2008
Wysłany: 13-03-2009, 13:32   

Symbian jest to taki "system operacyjny" ;) dzięki niemu możesz posiadać programy na swojej komórce tzw aplikacje :) np. przeglądarka internetowa / gadu gadu :) następnie wykupujesz pakiet za 5zł do neta (20mb) i możesz robić co chcesz fajny bajer bardzo przydatny szczególnie na sprawdziany :D !
_________________
*Wszystkie konta jakie posiadałem zostały pobanowane :)



*Forum przeglądane systematycznie , tylko ręce opadają jak widzę tematy "Dostałem niesłusznie BANA" :O
 
 
Lag 
Użytkownik



Level: 1
Dołączył: 13 Lut 2007
Wysłany: 13-03-2009, 14:47   

Jeśli decydujjesz się na nokie, którą polecam to wybierz model n82 ( link http://allegro.pl/item571...mplet_gwar.html ) posiada symbaina (rodzaj komórkowego syst. operacyjnego) oraz jeden z najlepszych dostępnych aparatach na rynku (5 MPiX, Xenon Flash, SMP itd.) posiada micro SD
posiada też kilka przydatnych bajerów, a cena odzwierciedla możliwości telefonu
_________________
 
 
skulio 
Użytkownik



Level: 1
Wiek: 35
Dołączył: 29 Sie 2006
Wysłany: 13-03-2009, 15:44   

Hm tylko tak grzebałem i grzebałem i znalazłem poważny minus nokii Nxx. Jest to słaba bateria, a ja z reguły dużo rozmawiam przez telefon. ładowanie go co 2 dni by mi raczej nie przeszkadzało(z obecną nokią mam to samo). Ale pytanie czy te 2 dni telefon mi wytrzyma jeśli będę rozmawiał 1-1.5h dziennie.

Po waszych opiniach waham się między Nokią N95 a SE k850i
Tylko w SE trochę brakuje mi wifi i niestety nie wiem czy SE czyta pliki w stylu doc, pdf, mpeg4 itp.
_________________
 
 
ADIHC1 
Junior Admin
Game Master




Level: 132
Dołączył: 30 Paź 2006
Wysłany: 13-03-2009, 16:10   

Jak chcesz coś z dobrym aparatem, to jakiś SE. Samsungi mają (niestety) słabe aparaty.

skulio napisał/a:
O Sony Eriksonach też raczej niczego złego nie słyszałem, ale czy ten telefon będzie mi w stanie służyć dłużej niż gwarancja przewiduje?

Ja z kolei słyszałem, ale nie od osób, które faktycznie miały styczność z tym telefonem. Także podchodziłbym do tego z dystansem.
skulio napisał/a:
Samsung natomiast kojarzy mi się głównie ze sprzętem TV.

Telefony też robi niezłe (jakiś czas temu z Nokii właśnie na Samsungi się przerzuciłem).
skulio napisał/a:
System operacyjny Symbian OS v9.2 <- Co w nim takiego, że niektórzy użytkownicy tak się nim podniecają.

Ze względu na jego możliwości ; P
Endry napisał/a:
Weź n95 ;>

Najlepiej wersję 8GB.
Lag napisał/a:
Jeśli decydujjesz się na nokie, którą polecam to wybierz model n82

Pod tym też się podpisują. Nawet bardziej, niż pod n95 ; P
skulio napisał/a:
Tylko w SE trochę brakuje mi wifi i niestety nie wiem czy SE czyta pliki w stylu doc, pdf, mpeg4 itp.

Pod Symbianem (czyt. na Nokiach) nie będzie z tym problemu. Najwyżej zainstalujesz odpowiedni soft.
_________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. S. Lem
 
 
skulio 
Użytkownik



Level: 1
Wiek: 35
Dołączył: 29 Sie 2006
Wysłany: 13-03-2009, 16:24   

ADIHC1 napisał/a:

Ze względu na jego możliwości ; P

To wiele tłumaczy :P

Czyli jak widzę wybór będzie zależał od ceny. Tylko przeraża mnie to jak Nxx zrzerają baterie i ciekawi ile w praktyce taka bateria, przy rozmawianiu ok 1-1.5h dziennie(No nie zdarza mi się to zawsze, ale czasem jednak tak bywa, że non stop latam z telefonem przy uchu) i wyłączeniu go na noc, wytrzyma :)
_________________
 
 
Endry 
Użytkownik



Level: 130
Dołączył: 25 Gru 2006
Wysłany: 13-03-2009, 16:30   

Mi n73 przy słuchaniu muzyki jakieś 3h dziennie, bateria starcza na ~4-5 dni. To właśnie se mają wadliwe baterie, wiem z doświadczenia ;>
_________________
Weź się oderwij na chwilę z tych bloków pełnych smogów,
od nałogów, od wrogów, święty spokój daj Bogu
zacznij działać, więcej przemyślanych ruchów
czas polegać na sobie i wierzyć mocno w duchu
weź rusz dupsko, na każdym rogu czai sie okazja
jakich mnóstwo, by z godnością patrzeć w lustro
powiesz ze znów to samo, a jednak perspektywa
swiatły rozum, kiedy coś porywa i masz dozór
na pozór, wszystko wydaje się proste
toniesz w morzu możliwosci własnego losu...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme MyFantasy created by Phantom