Regulamin Forum    FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Grupy    Rejestracja     Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
FAQ wątku "Historia gracza"
Autor Wiadomość
Dr.Kafar 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Dr_Kafar
Level: 999
Wiek: 37
Dołączył: 24 Wrz 2006
Skąd: Police
Wysłany: 03-10-2006, 22:59   FAQ wątku "Historia gracza"

Nazwą tematu powinien być nick założyciela, dopuszczalne jest aby było to jakoś rozwinięte np.:

Cytat:
Prawdziwa historia Cthulhu


Lecz bardzo ważne jest, aby w nazwie tematu był nick założyciela.

Oczywiście każda osoba opisuje tylko siebie...

Teraz, na jakiej zasadzie miał by się taki opis opierać, są takie dwie główne fazy:

Faza 1:

1. Przedstawienie historii gracza (bohatera), przed fabułą gry. Czyli jeśli grę zaczynamy w momencie porwania brata, to opisujemy wszystko, co się wydarzyło przed tym faktem, aż do momentu porwania. Oczywiście wszystko będzie musiało zostać wymyślone przez autora. Przeszłość gracza powinna także w pewien sposób wiązać się z fabułą gry - liczę na waszą wyobraźnie.

2. Faza pierwsza, jako że jest wymysłem gracza, powinna być oryginalna - znaczy się mało podobna do historii innych graczy.

3. Opowiadanie fazy pierwszej powinno mieć minimum jedną kartę A4 pisaną czcionką 12,
„Times New Roman”.


Faza 2:

1. W fazie drugiej nie uniknione są podobieństwa. W tej fazie opisujemy już fabułę gry - i tu się zaczynają obostrzenia.

- wolno wymieniać nazwy bossów, lecz nie wolno pokazywać raportów walk z nimi.

- Nie wolno zdradzać, jakie przedmioty otrzymuje się za pokonanie danego bossa, jedyne, co można napisać w razie otrzymania przedmiotu, to (treść pogrubiona):

Cytat:
Gdy już pokonałem tego piekielnie silnego Rapsa przy jego zwłokach znalazłem przedmioty które pomogą mi w dalszej grze.


- Nie wolno zdradzać dokładnego rozmieszczenia poukrywanych przedmiotów, jak i ich nazw. Czyli, np. jeśli w swojej historii umieszczamy fakt odnalezienia takiego przedmiotu piszemy tak (pogrubione):

Cytat:
Przechadzając się po lesie - (bez szczegółów) potknąłem się, wstaje, spoglądam przed siebie i widzę przedmiot, który na pewno mi się przyda, podnoszę go i wyruszam w dalszą wędrówkę...


Także do historii można wprowadzać opisy walk z potworami, (oczywiście w tym wypadku, co jakiś czas - np. jak natkniemy się na nowe potworki) bossami i graczami. Jak taki opis miał by wyglądać? Oczywiście musiałby być oparty na raporcie z walki. Opowiadanko takie powinno wyglądać mniej więcej tak:

Cytat:

Podróżując z miasta X do miasta Y zauważyłem, że przede mną idzie jakiś wojownik/mag. Pomyślałem, że przydałoby się ciut złota zarobić, więc bez chwili wahania zaatakowałem go:

Pierwszy mój cios trafił go z impetem w ramię - aż zakwiczał z bólu, potem szybko zadałem cios, już troszkę słabszy w lewą nogę - także zaskomlał. Wtedy nawet się nie spostrzegłem jak grzmotnął mnie maczugą w czachę (...) Zadałem mu ostateczny cios prosto w serce, osunął się do mych stóp i z sakiewki wysypało mu się xxx złotych monet.


Myślę, że załapaliście mechanikę, oczywiście analogicznie sytuacja wyglądałaby gdyby walka była z potworem lub bossem - oczywiście z drobnymi zmianami, jak nick itp.

2. Jak już pisałem faza 2 była by podobna dla wszystkich, oczywiście celem każdego było by stworzenie jak najbardziej oryginalnej opowieści. Więc nie przeżywajmy, że ktoś stworzył tą drugą część podobną do naszej - może po prostu sam nie umie zbyt wymyślić historii i potrzebuje wsparcia/wzoru (oczywiście bez przesady).

Co do samych questów to opisujemy je także ogólnikowo - nie kopiujemy rozmów z NPC`ami.
Oczywiście w tematach mogą pisać tylko autorzy (nie będzie brane pod uwagę nie edytowanie postów). Każdy post, który będzie jakimkolwiek komentarzem, czy czymkolwiek - automatycznie zostanie usunięty, a autor posta ukarany ostrzeżeniem lub upomnieniem słownym (tyczy się nowo-zarejestrowanych na forum userów). Także sami autorzy tematów powinni pisać tylko i wyłącznie na temat historii gracza, trzymając się klimatu RPG. Wszelkie kpiny i wygłupy będą automatycznie karane ostrami.

Podstawą do założenia tematu jest napisanie historii gracza (faza 1). Część opowiadania będąca fazą 2 będzie oczywiście uzupełniana na bieżąco – i może być podawana z opóźnieniem.

Zabronione jest także używanie w opowiadaniach jakichkolwiek emotikon. Psują one klimat.

Autor może (albo nawet powinien?) dołączyć do swojego opowiadania ankietę. Pozwoli mu to zorientować się, na ile jego praca podoba się innym forumowiczom.

Każdy temat niezgodny z przedstawionymi powyżej zasadami zostanie skomentowany odpowiednim postem przez moderatora działu. Od teo czasu, autor ma 3 dni na poprawienie swojej pracy (oczywiście o ile będzie w tym czasie obecny). Jeżeli się tak nie stanie, temat zostaje zamknięty a po 7 dniach wędruje do kosza.

Mamy nadzieję, że uda sie zmienić wizerunek tego działu i przekształcić go w dobrze prosperujący ośrodek kultury i sztuki, jaką niewątpliwie są opowiadania.
W sprawie jakichkolwiek niejasności proszę pisać PW do moderatorów tego działu - z chęcią odpowiemy na wszelkie pytania.

edit by BSh & gras
Ostatnio zmieniony przez grasantka 20-03-2008, 15:34, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
BARTOSh 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Level: -1
Wiek: 34
Dołączył: 15 Lip 2005
Skąd: Pabianice
Wysłany: 05-12-2007, 00:08   

Zaktualizowaliśmy FAQ.
Radzę zapoznać się z lekko poprawioną wersją, żeby nie było pretensji.
Kar za wcześniejsze przewinienia nie wstawimy, tematy zostaną wyczyszczone ze zbędnych postów.
Te opowiadania, które nie są zgodne z FAQ zostaną okomentowane i potraktowane zgodnie z obowiązującym prawem.
_________________


リョコ カワチ || バルトシュ クリシャック || Regulaminy || Arena ||
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme MyFantasy created by Phantom