Regulamin Forum    FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Grupy    Rejestracja     Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: BaGGy
24-02-2015, 23:36
Kilka pomysłów
Autor Wiadomość
Singami 
Użytkownik



Level: 666
Wiek: 30
Dołączył: 24 Paź 2005
Skąd: K-ce
Wysłany: 07-07-2007, 16:02   Kilka pomysłów

Na czym będą polegać komenty? Będe komentował listę TODO (tylko prototypy, reszta i tak wejdzie), i powiem JAK je zrobić/wprowadzić. Oczywiście kilka innych pomysłów (moich) też się znajdzie, więc mam nadzieje nie zarobić ostra ;) .

Dobra, (prawie) wszystkie zerżnięte z Final Fantasy (głównie chyba 10-tki), ale nie zaliczam tego na minus, ba, nawet na plus!

Cytat:
• Barierr/mBarrier w walkach

Mam nadzieję że tylko chwilowy (na jedną turę), a nie na całą walkę? Przecież to raj dla anty, mieć takiego barriera!
Cytat:
• Itemy ofensywne fizyczne/magiczne

Tego nie do końca kapuję. To znaczy, że zamiast walić z gemu, mag może przywalić laską? Hmm... nie. A może bronie będą się dzielić na takie które atakują magią, i takie które walą normalnie (więc w walce z wojem przyda się też int.)? No całkiem niezłe, może być.
Cytat:
• Fokus/Berserk

Cytat:
• Dodanie statusów: slow/poison itp

Czyli po prostu statusy. Całkiem nieźle, ale najlepiej, żeby bossowie kożystali z tych technik podczas walki, i łączyli je w kombosy, np. boss nakłada nam zombie (leczenie zadaje obrażenia), a potem nas leczy.
Cytat:
• Dodanie ataków specjalnych zależnych od różnych czynników np. moc ataku zależy od ilości zabitych potworów. Ciosu specjalnego można użyć po napełnieniu się specjalnego paska.

Czyli zerżnięty z FF overdrive :) . najlepiej żeby na początku gry można było wybrać jak ten over ma wyglądać, np. albo zadaje zwykłe obrażenia + statusy, albo nawalasz kilka razy słabymi atakami, albo wykańczasz potężnym ciosem. Dla każdego coś miłego.
Cytat:
• Kowal - rozbudowa/customizacja broni/własne nazwy broni

Sedno sprawy. Jak ten kowal ma wyglądać? Jak dla mnie najlepsze będą tzw. "kamyczki", a nie poprostu bulisz i masz. Kolejna sprawa to jakiś % szan że się nie uda. Wywalić ten pomysł z głów! Nawet IGL czy Zahir się wściekną i nie wrócą do gry jak im Arkana +100 zniknie. Mam na myśli więc także dobro gry. Kolejna sprawa to nazwy. A jak jakiś głupek ulepszy Halabardę, i napisze przy niej "miecz"? Rozwiązanie jest proste: koło nazwy będzie napisane "(nazwa broni) +X", np.
Cytat:
Miecz śmierci (Miecz dwuręczny +10)

może być? :)
Cytat:
• Gildie - własne siedziby i skarbce / wojny gildii

Nieźle. Tu wchodzi mój pomysł - budowa takiej siedziby. Kiedy zbudujemy takową możemy w niej wybudować budynki takie jak: Sklep (płacimy za hurtową produkcję jakiejś części eq, i w sklepie ją sprzedajemy drożej), Targowisko (pobieramy prowizję za stragany), Świątynie (20% datków idziena nasze konto), a pod koniec Fontannę Uzdrowień (pobieramy kasę za wejście), która będzie najdroższym budynkiem.
Cytat:
• Eventy na mapie świata - bossy widziane dla wszystkich - masowa walka z bossem
tu kolejny mój pomysł - leczenie sprzymieżeńców. Tak czarem jak miksturką.

Jeden mój pomysł:
Chodzienie po mapie drużynowo. Drużyną kieruje boss, albo ten kto założył (jeśli nie ma bossa). Żeby nie było przeprowadzania: można tak tylko expić, nie można wchodzić do lokacji specjalnych.

Co myślicie o takich rozwiązaniach?

PS.
Acha, ostr się NIE należy, bo nie powtarzam pomysłów z TODO, tylko je rozwijam.
_________________
 
 
Ice-Man 
Użytkownik



Wiek: 36
Dołączył: 17 Lip 2005
Wysłany: 08-07-2007, 09:37   

Kozak napisał/a:
• Barierr/mBarrier w walkach

Mam nadzieję że tylko chwilowy (na jedną turę), a nie na całą walkę? Przecież to raj dla anty, mieć takiego barriera!


Ja właśnie nie kapuję na czym ten barrier miałby polegać. Zmniejszenie otrzymywanych obrażeń, czy całkowita niewrażliwość?
_________________

 
 
 
Storm Soldier 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Storm Soldier
Dołączył: 07 Lip 2007
Wysłany: 08-07-2007, 09:58   

W sumie ciekawe pomysły.
Jednak jeśli chodzi o te siedziby gildi, gdzie one miałyby niby się znajdować ?

A co do tego berserk, na czym on miałby polegać ?
_________________
W sumie... nie. 0G owner :D
[Dzisiaj 21:34] SirWidek: to co że nie czytałem regulaminu

[Dzisiaj 21:51] SirWidek: co zaczynam nic nie robie, przed chwilą brałem leki
Życie jest piękne!

Heretyk Her
 
 
 
Highwind 
Użytkownik



Nick: Tal
Wiek: 32
Dołączył: 28 Gru 2006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-07-2007, 10:06   

Barrier - Stwarza osłonę przed atakami fizycznymi, czyli będziesz miał mniejsze obrażenia od ataków fizycznych.
mBarrier - Stwarza osłonę przed atakami magicznymi, czyli będziesz miał mniejsze obrażenia od ataków magicznych.
Berserk - Zwiększa siłę ataku kosztem utraty kontroli nad twoją postacią.

O to działanie tych 3 czarów.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme MyFantasy created by Phantom