Regulamin Forum    FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Grupy    Rejestracja     Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: BaGGy
24-02-2015, 23:36
o urokach handlowania na dwóch światach
Autor Wiadomość
mnietuniema
Użytkownik


Level: 1
Dołączył: 22 Paź 2006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10-07-2007, 10:08   o urokach handlowania na dwóch światach

Ostatnio na forum zrobił się taki spamik wywołany przez "przedsiębiorców" z 2 świata. Głównie przez tych którzy kupują/sprzedają gemy... i potem mają problemy z GM. Jedna grupa to ci ci faktycznie robią przekręty.... druga to ci, którzy w 2 świecie używają cen z 1 świata myśląc że są to ceny i tam uczciwe, tyle że dla GMa to powód do dania bana...

Stąd moja prośba by GMowie ustalili za jakie ceny gemów i czegoś może tam jeszcze, będą karali - na dłuższą metę to im (i modkom na forum) zaoszczędzi pracy.

Wiem że coś podobnego jest na liście TODO, ale tu mi chodzi o bardzo skróconą, prowizoryczną listę...
 
 
Val Gaav 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Amarant
Level: 200
Wiek: 40
Dołączył: 09 Sty 2006
Wysłany: 10-07-2007, 11:02   

gemy mp prawie nic nie warte ( 100-200k ) ale łatwo poznać czy to jest przelew kasy czy nie , jak inne aukcje nie są brane pod uwage a jedna z ostatnich jest największa to jest przekręt i za to jest kara jak nic
gem szybkości jak na razie chodzi ceny osiągają do 800k ( sam kupiłem za 2x 650k i za 700k i nikt już ich nie przebił )
gem wytrzymałości jest stosunkowo łatwo dostępny to więcej jak 400k nie jest wart
gem inteligencji jest ich mało to wygra ten kto da więcej ale bez przesady
gem szczęścia raczej do tanich należy , duzo ich i mało kto kupuje
gem hp , bezcenny ( od czasu kiedy ten gem nie wypada z rapsa nastąpiła katastrofa , bo tych gemow prawie nigdzie nie ma , trzeba przejść ładny kawałek fabuły żeby znaleść pierwszy , kto da więcej ten wygra )
gemy ofensywne dla magow więcej jak 350k za gem2 nie widziałem

ceny z s1 mają sie nijak do s2
to proszę nie stosować żadnych porownań

na koniec ceny skor dzika
rozsądna cena to 2x ( max 3x )
choć są plany wycofania skor z targu
 
 
mnietuniema
Użytkownik


Level: 1
Dołączył: 22 Paź 2006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10-07-2007, 11:21   

Val Gaav napisał/a:
ceny z s1 mają sie nijak do s2
to proszę nie stosować żadnych porownań


no właśnie w tym tkwi problem, że dla wielu to nie jest jasne...

takie ogólne thx - pewnie wielu to się przyda... no oczywiście różnie w różnych miastach, ale to zawsze coś!
i mam nadzieję że spam się zmniejszy
 
 
Adenos 
Użytkownik



Profesja: Mag
Nick: Adenos,sasza
Level: 127
Dołączył: 29 Mar 2007
Skąd: Zambrów
Wysłany: 10-07-2007, 12:27   

A ja jeszcze chce sie zapytać: jak wiadomo na 1 świecie ceny eliksirków osiągają ceny nawet do 500K a na s2 jaka jest średnia cena eliksirków? :mrgreen: :smile:
 
 
dislike 
Użytkownik



Profesja: Mag
Level: 180
Wiek: 35
Dołączyła: 28 Lis 2006
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 10-07-2007, 13:21   

Adenos napisał/a:
A ja jeszcze chce sie zapytać: jak wiadomo na 1 świecie ceny eliksirków osiągają ceny nawet do 500K a na s2 jaka jest średnia cena eliksirków? :mrgreen: :smile:

okolo 75k .. ^^...
ym Val nie wspomniał o gemach siły one osiagaja okolo 200-300k maxymalnie do 550k...
 
 
Zahir 
Game Master



Profesja: Wojownik
Level: 206
Wiek: 47
Dołączył: 12 Kwi 2006
Wysłany: 10-07-2007, 21:15   

mnietuniema napisał/a:
Val Gaav napisał/a:
ceny z s1 mają sie nijak do s2
to proszę nie stosować żadnych porownań


no właśnie w tym tkwi problem, że dla wielu to nie jest jasne...

takie ogólne thx - pewnie wielu to się przyda... no oczywiście różnie w różnych miastach, ale to zawsze coś!
i mam nadzieję że spam się zmniejszy

Jakto nie jest jasne. Informacja, ze swiat 1 (s1) i swiat 2 (s2) to odrebne gry byla ogloszona w momencie powstania swiata 2. Nie mozna przenosic nic ze swiata 1 do swiata 2. Maja ten sam regulamin, ale kary dotyczace kwot na targu moga byc ostrzejsze, bo w s2 nie ma jeszcze takich pieniedzy, jak w s1, a co za tym idzie - im wiecej ktos probuje zaplacic, tym wieksza ma szanse spotkac sie z GM w formularzu zazalen.
_________________
Zdarza się, że chorąży wieje w przeciwną stronę niż sztandar S. Lec
 
 
HarGrove 
Użytkownik



Profesja: Mag
Nick: The HarGrove
Level: 4
Wiek: 34
Dołączył: 09 Lip 2007
Skąd: Dz-wo
Wysłany: 13-07-2007, 01:04   

hmmmm

[ Dodano: 13-07-2007, 01:04 ]
Cóż 2 odrebne swiaty/ na inne serwery / 2 inne gry. Tak to trzeba traktowac
_________________


 
 
 
X-F 
Użytkownik


Level: 1
Dołączył: 01 Sie 2006
Wysłany: 14-07-2007, 11:32   

mnietuniema napisał/a:
Stąd moja prośba by GMowie ustalili za jakie ceny gemów i czegoś może tam jeszcze, będą karali - na dłuższą metę to im (i modkom na forum) zaoszczędzi pracy.
Z powodu dynamicznej sytuacji na rynku to nie ma większego sensu,
musiałoby być ustalane bardzo często.
_________________
nie działam już aktywnie na scenie MF

Ucz się ucz, bo nauka do potęgi klucz;
a jak będziesz mieć dużo kluczy,
złamiesz wszystkie zabezpieczenia.
 
 
mnietuniema
Użytkownik


Level: 1
Dołączył: 22 Paź 2006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14-07-2007, 12:13   

niedawno przeglądałem forum w poszukiwaniu kolejnych informacji o upku.... :cool: tego oczywiście nie znalazłem, było natomiast kilka tematów typu:"kupiłem na 2 świecie gem, zapłaciłem xxx a GM dał mi bana, dlaczego"
odpowiedź była taka że xxx to cena i owszem uczciwa, ale na 1 świecie, na 2 to już podpada pod przekazywanie kasy...
może to zbieg okoliczności, ale po tym jak Val Gaav napisał tego posta o cenach to problemów z banem za gem nikt na forum nie zgłaszał :-D
przecież nie wszyscy siedzą na targu (a właściwie dwóch) i taka sugestia GMa co jest bezpieczne jest bardzo przydatna (i to dla graczy, GMów i moderatorów)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme MyFantasy created by Phantom