Regulamin Forum    FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Grupy    Rejestracja     Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: BaGGy
24-02-2015, 23:37
Wyeliminowanie możliwości kradzieży konta
Autor Wiadomość
Crypton 
Game Master



Level: 230
Dołączył: 14 Gru 2006
Skąd: Opole
Wysłany: 20-01-2008, 19:20   Wyeliminowanie możliwości kradzieży konta

1. Podczas rejestracji każdy miałby obowiązek podania
z osobna loginu, a dopiero potem nicku, który wyświetlał
by się w grze. Login nie byłby widoczny dla nikogo, służyłby
tylko do logowania na grę.

2. Kiedyś o tym wspominał Zyga
https://forum.mfo2.pl/viewtopic.php?t=16507
Ale chciałbym to bardziej uściślić. W 'propozycjach wartych uwagi'
Zapisałem to jako 'Filtr antyspamowy oraz uniemożliwienie
podawania hasła na PW (oraz gdziekolwiek)'. Pod wyrazem
'gdziekolwiek' miałem na myśli każde miejsce, gdzie mamy
okazję coś napisać. (Prezentacja, chat, chat drużynowy etc.)
Byłby to taki zakazany tekst dla nas. :)
 
 
Damian89 
Użytkownik


Nick: Lord_Damian89
Level: 19
Wiek: 34
Dołączył: 17 Sty 2008
Wysłany: 20-01-2008, 19:33   

Pomysł dobry.Można coś też jeszcze zrobić w stylu pewnej gry(nie wiem czy moge reklamować).Byłaby opcja IP-checker i ten kto ja zaznaczy powinien być bezpieczny,tzn.Jeśli dane IP się nie zgadza z IP usera to gra blokuje/nie pozwala wejść do gry.Ale wiele osób ma zmienne IP więc twój pomysł bardziej podchodzi ;)
 
 
Bart 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Bart
Level: 300
Wiek: 30
Dołączył: 18 Lis 2007
Wysłany: 20-01-2008, 19:46   

1. Genialne. W wielu grach RPG coś takiego już się stosuje. Np. WarRock. Mniej kradzieży kont etc.
2. Też może być chociaż sposobów zapisania hasłana prezentacji jest kilka. Jak nie tekst to po prostu na jakimś obrazku napisać, zhostować i wkleić. Na chacie, chacie drużynowym sądzę nie byłoby problemu.
 
 
Kactuzz 
Tester



Profesja: Wojownik
Wiek: 33
Dołączył: 23 Cze 2006
Wysłany: 20-01-2008, 20:39   

No tak, że też wcześniej na to nie wpadliśmy :P
Ale trzeba by dodać wymuszenie, że login ma być różny od nicku.
_________________
Najnowszy MF3 trailer!
 
 
Crypton 
Game Master



Level: 230
Dołączył: 14 Gru 2006
Skąd: Opole
Wysłany: 20-01-2008, 20:57   

kactuzz napisał/a:
Ale trzeba by dodać wymuszenie, że login ma być różny od nicku.


Miałem to napisać aby było jaśniej, ale jakoś wyleciało mi z głowy. :)

Odzyskiwanie hasła przebiegałoby normalnie ...

Bart'eK napisał/a:
2. Też może być chociaż sposobów zapisania hasłana prezentacji jest kilka. Jak nie tekst to po prostu na jakimś obrazku napisać, zhostować i wkleić. Na chacie, chacie drużynowym sądzę nie byłoby problemu.


Dla chcącego nic trudnego
 
 
Phantom 
Użytkownik


Wiek: 36
Dołączył: 04 Gru 2007
Wysłany: 20-01-2008, 21:12   

Crypton napisał/a:
Podczas rejestracji każdy miałby obowiązek podania
z osobna loginu, a dopiero potem nicku, który wyświetlał
by się w grze. Login nie byłby widoczny dla nikogo, służyłby
tylko do logowania na grę.

kactuzz napisał/a:
Ale trzeba by dodać wymuszenie, że login ma być różny od nicku.

Crypton napisał/a:
2. Kiedyś o tym wspominał Zyga
https://forum.mfo2.pl/viewtopic.php?t=16507
Ale chciałbym to bardziej uściślić. W 'propozycjach wartych uwagi'
Zapisałem to jako 'Filtr antyspamowy oraz uniemożliwienie
podawania hasła na PW (oraz gdziekolwiek)'. Pod wyrazem
'gdziekolwiek' miałem na myśli każde miejsce, gdzie mamy
okazję coś napisać. (Prezentacja, chat, chat drużynowy etc.)

Byłby to taki zakazany tekst dla nas. :)



Co tu komentować ... pomysły ekstra g;)
Wiemy, że dzięki temu spadnie liczność kradzieży kont ... bo nie oszukujmy się - bywa czasem, że gracz ma takie same hasło jak nick a to by rozwiązało takie usterki.
+ zniszczymy te kopie gmów, |gm|ów, którzy probują kraść konta chyba, że wymyślą :
"Zauważyliśmy poważny błąd w pana koncie proszę jak najszybciej przesłać hasło do pańskiego konta na gg" co byłoby głupotą ze strony gracza gdyby podał.

Także z mojej strony wszystko na wielki +
 
 
Arto~
Użytkownik


Profesja: Wojownik
Nick: Artoxis
Level: 148
Dołączył: 31 Gru 2007
Wysłany: 22-01-2008, 16:45   

Jestem na tak, zmniejszy się ilość haknietych osób
 
 
ADIHC1 
Junior Admin
Game Master




Level: 132
Dołączył: 30 Paź 2006
Wysłany: 22-01-2008, 20:41   

Jeżeli ktoś potrafi od naiwnych graczy wyciągnąć hasło,
to nie będzie potrafił wyciągnąć głównego loginu?

Najsłabszym ogniwem wszystkich systemów zabezpieczeń
nie jest sposób zabezpieczenia, tylko czynnik ludzki.
_________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. S. Lem
 
 
Phantom 
Użytkownik


Wiek: 36
Dołączył: 04 Gru 2007
Wysłany: 22-01-2008, 20:50   

ADIHC1 napisał/a:
Jeżeli ktoś potrafi od naiwnych graczy wyciągnąć hasło,
to nie będzie potrafił wyciągnąć głównego loginu?

(hmm) To może by zrobić taki komunikat, który pojawi się gdzieś od razu po zarejestrowaniu i zalogowaniu na konto ... typu:
"Pod żadnym pozorem nie podawaj nikomu swojego loginu! Nawet administracji!"
(Coś w tym stylu, może to być wiadomość od "Mistrza gry" bądź komunikat z okienka)

ADIHC1 napisał/a:
Najsłabszym ogniwem wszystkich systemów zabezpieczeń
nie jest sposób zabezpieczenia, tylko czynnik ludzki.

W 100% racja ;)
 
 
ADIHC1 
Junior Admin
Game Master




Level: 132
Dołączył: 30 Paź 2006
Wysłany: 22-01-2008, 21:10   

Marcin napisał/a:
To może by zrobić taki komunikat, który pojawi się gdzieś od razu po zarejestrowaniu i zalogowaniu na konto

Trzeba by i to nie raz - tylko regularnie, np. raz w miesiącu wysyłać taką wiadomość
do wszystkich (od Mistrza gry). Nie widzę innego wyjścia, jak taka profilaktyka. Bo o
tym wszystkim jest przecież w Regulaminie napisane, ale nikt go nie czyta.
_________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. S. Lem
 
 
JYN 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: JYN
Level: 250
Wiek: 36
Dołączył: 21 Maj 2007
Skąd: Krosno
Wysłany: 22-01-2008, 23:59   

1. Pomysł ciekawy i pewnie by rejestracja była dłuższa bo to zawsze jedno pole więcej do uzupełnienia ;]
Do tego pomysłu pasowało by przerobić sposób rejestracji żeby dłużej trwała + aktywację konta przez e-maila.

Tutaj wpadłem na ciekawy pomysł jak zmniejszyć ilość tych GmXxxxxx i wiadomości typu:
Cytat:
Od: GmZyga
Witam. Odnotowaliśmy u Pana w koncie dziwny błąd który trzeba szybko naprawić w celu uniknienia błędów! Proszę o szybkie podanie loginu i hasła. Pozdrawiam [GM] Zyga

A mianowicie takie wiadomości wysyłają łepki na 1lv, a co by było gdyby zrobić tak że do 5lv (albo nawet do 10) nie można było by wysyłać wiadomości (PW). Na pewno zmniejszyło by to ilość GMo-pochodnych.

ADIHC1 napisał/a:
Marcin napisał/a:
To może by zrobić taki komunikat, który pojawi się gdzieś od razu po zarejestrowaniu i zalogowaniu na konto

Trzeba by i to nie raz - tylko regularnie, np. raz w miesiącu wysyłać taką wiadomość
do wszystkich (od Mistrza gry).

Spoko może być tylko do tego od razu możliwość wyłączenia tych wiadomości w profil -> ustawienia :)

2. Jeżeli chodzi o filtr antyspamowy to od razu zrobić tak jak to Mapy zaproponował i po sprawie. A potem jedynie dopisywać wymysły bluzgaczy.
Ale przesadne wydaje mi się dawanie filtru na profil, jak ktoś chce dać wszystkim logi to czemu mu zabraniać, robi to na własne życzenie. Chyba że chodzi tutaj o same wulgary to oczywiście jak najbardziej na tak.
A co do hasła to po prostu brak możliwości wysłania go ("Byłby to taki zakazany tekst dla nas") i po sprawie.

Tak sądzę że gdyby wprowadzić większość z wyżej wymienionych pomysłów to na pewno zmniejszyło by to multi jak i również kradzieże kont.
 
 
Phantom 
Użytkownik


Wiek: 36
Dołączył: 04 Gru 2007
Wysłany: 23-01-2008, 00:06   

JYN napisał/a:
Tutaj wpadłem na ciekawy pomysł jak zmniejszyć ilość tych GmXxxxxx i wiadomości typu:
Cytat:
Od: GmZyga
Witam. Odnotowaliśmy u Pana w koncie dziwny błąd który trzeba szybko naprawić w celu uniknienia błędów! Proszę o szybkie podanie loginu i hasła. Pozdrawiam [GM] Zyga

A mianowicie takie wiadomości wysyłają łepki na 1lv, a co by było gdyby zrobić tak że do 5lv (albo nawet do 10) nie można było wysyłać wiadomości (PW). Na pewno zmniejszyło by to ilość GMo-pochodnych.

Proponowałbym blokadę pisania PW do 5 lvl ... bo i tak przecież się nie walczy i nie ma sensu do kogo pisać, a kwestia zrobienia 5 lvl to 1-2 dni.

JYN napisał/a:
A co do hasła to po prostu brak możliwości wysłania go ("Byłby to taki zakazany tekst dla nas") i po sprawie.

Zaraz by coś nowego wymyślili ;) np:
-"Proszę podać swoje hasło oddzielając każdą literę i cyfrę kropką bądź spacją" itp.
Dlatego pomysł z brakiem możliwości pisania do 5 poziomu uważam za bardzo trafny.
 
 
ADIHC1 
Junior Admin
Game Master




Level: 132
Dołączył: 30 Paź 2006
Wysłany: 23-01-2008, 00:10   

JYN napisał/a:
Tutaj wpadłem na ciekawy pomysł jak zmniejszyć ilość tych GmXxxxxx i wiadomości typu:
Cytat:
Od: GmZyga
Witam. Odnotowaliśmy u Pana w koncie dziwny błąd który trzeba szybko naprawić w celu uniknienia błędów! Proszę o szybkie podanie loginu i hasła. Pozdrawiam [GM] Zyga

A mianowicie takie wiadomości wysyłają łepki na 1lv, a co by było gdyby zrobić tak że do 5lv (albo nawet do 10) nie można było by wysyłać wiadomości (PW). Na pewno zmniejszyło by to ilość GMo-pochodnych.

Wg mnie najlepszym wyjściem będzie kolorowanie wypowiedzi (na
czacie) i wiadomości GM odpowiednim kolorem. Propozycja już stara,
może w końcu Admin ją zrealizuje.

Bądź uniemożliwienie rejestrowania kont o nickach, które zaczynają
się od GM, IGMI i podobne.

JYN napisał/a:
ADIHC1 napisał/a:
Marcin napisał/a:
To może by zrobić taki komunikat, który pojawi się gdzieś od razu po zarejestrowaniu i zalogowaniu na konto

Trzeba by i to nie raz - tylko regularnie, np. raz w miesiącu wysyłać taką wiadomość
do wszystkich (od Mistrza gry).

Spoko może być tylko do tego od razu możliwość wyłączenia tych wiadomości w profil -> ustawienia :)

Nic z tego, bo od razu dzieciaki to powyłączają. Nic nikomu się nie stanie,
jeśli raz na jakiś czas dostanie przypomnienie od Mistrza gry ; >
_________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. S. Lem
 
 
JYN 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: JYN
Level: 250
Wiek: 36
Dołączył: 21 Maj 2007
Skąd: Krosno
Wysłany: 23-01-2008, 00:21   

Marcin napisał/a:
JYN napisał/a:
A co do hasła to po prostu brak możliwości wysłania go ("Byłby to taki zakazany tekst dla nas") i po sprawie.

Zaraz by coś nowego wymyślili ;) np:
-"Proszę podać swoje hasło oddzielając każdą literę i cyfrę kropką bądź spacją" itp.
Dlatego pomysł z brakiem możliwości pisania do 5 poziomu uważam za bardzo trafny.

W sumie to tak ale jak by to brzmiało hehe ;p no ale ludzie są w stanie wymyślić wszystko więc nie zdziwił bym się dostając takie PW xD

ADIHC1 napisał/a:
Nic z tego, bo od razu dzieciaki to powyłączają. Nic nikomu się nie stanie,
jeśli raz na jakiś czas dostanie przypomnienie od Mistrza gry ; >

eh wiedziałem że ktoś tak napisze ;p ale mam drugie rozwiązanie osoby powyżej 81-100+lv nie dostawały by już takich wiadomości. Bo jak już ktoś dobije do tego 100lv to raczej nie da się naciągnąć na takie rzeczy :]
 
 
Phantom 
Użytkownik


Wiek: 36
Dołączył: 04 Gru 2007
Wysłany: 23-01-2008, 00:25   

JYN napisał/a:
ADIHC1 napisał/a:
Nic z tego, bo od razu dzieciaki to powyłączają. Nic nikomu się nie stanie,
jeśli raz na jakiś czas dostanie przypomnienie od Mistrza gry ; >

eh wiedziałem że ktoś tak napisze ;p ale mam drugie rozwiązanie osoby powyżej 81-100+lv nie dostawały by już takich wiadomości. Bo jak już ktoś dobije do tego 100lv to raczej nie da się naciągnąć na takie rzeczy :]

@Edit:
Nie wierzę w to, że gracze powyżej poziomu 80lvl nie są naiwni i nie dadzą się oszukać ... więc to jest bezsensu. Żeby zachować bezpieczeństwo i nauczyć graczy by nie podawali nikomu haseł taka wiadomość powinna przychodzić raz w miesiącu, po zarejestrowaniu i co najważniejsze do każdej osoby!
Myślę, że nie jest problemem zaznaczyć i usunąć wiadomość.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme MyFantasy created by Phantom