Regulamin Forum    FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Grupy    Rejestracja     Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: BaGGy
24-02-2015, 23:37
Grupowanie gemów
Autor Wiadomość
JYN 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: JYN
Level: 250
Wiek: 36
Dołączył: 21 Maj 2007
Skąd: Krosno
Wysłany: 27-01-2008, 21:11   Grupowanie gemów

Screen wyjaśnia prawie wszystko:


O co mi dokładnie chodzi. Na wyższych lewelach wiele osób bawi się w zbieranie gemów (z reguły po to aby je nabić, a potem sprzedać) i jak ma powiedzmy z 80 różnych gemów ciężko jest je przeglądać. Gdyby wprowadzić coś takiego jak zwijanie i rozwijanie (ten mały plusik i minusik by za to odpowiadał) poszczególnych rodzai gemów znacznie lepiej by to wyglądał.

Objaśnienie screena:
"Ilość" tam jest napisane powiedzmy 2/5 czyli posiadamy 5 gemów inteligencji, w czym założonych mamy 2. (W sumie mogło by być na odwrót 5/2)

Do tego dodał bym jeszcze w Profil -> Zmień pytanie czy gemy mają się startować zwinięte czy rozwinięte.

Jeżeli chodzi o gemy których nie mamy nie było by żadnej podgrupy.

Nie wiem jedynie jak to zrobić z gemami ofensywnymi (lód, wiatr itd) ponieważ jest ich 4 rodzaje. Można by było każde z osobna grupować. Lub lepiej aby byłą jedna zakładka dla wszystkich poziomów.
W takim wypadku gdyby gemy były zwinięte a byśmy posiadali wszystkie możliwe gemy było by maksymalnie 14 podgrup.

Proszę o 'normalne' wypowiedzi. Nie chcę żeby ktoś pisał teksty typu: "że to dodatkowe obciążenie serwera" lub "że Admini i tak maja dużo roboty". Ja o tych dwóch sprawach wiem bardzo dobrze, ale chce zaproponować coś co mi i pewnie sporej ilości osób by pasowało. Poza tym gra ma iść do przodu, a nie cofać się.
 
 
Phantom 
Użytkownik


Wiek: 36
Dołączył: 04 Gru 2007
Wysłany: 27-01-2008, 21:24   

JYN napisał/a:
O co mi dokładnie chodzi. Na wyższych lewelach wiele osób bawi się w zbieranie gemów (z reguły po to aby je nabić, a potem sprzedać)

No tu masz rację, ja właśnie nabijam gemy i mam ich pod 100, ale nie robi się bałagan ponieważ są uporządkowane rodzajowo ... może rzeczywiście za dużo się ich wyświetla...

Tylko co nam by to dało ? - (hmm) myślę, że nie dużo ... ponieważ w zakładce gracz gdzie zakładamy/zdejmujemy gemy już nie byłyby segregowane i nadal byłby bałagan.

Także uważam to za taki mini-dodatek, który pomoże nam przejrzeć jeden rodzaj gemów nie wyświetlając wszystkich.
 
 
Pitazboras 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Level: 220
Wiek: 25
Dołączył: 05 Sty 2007
Skąd: Kraków
Wysłany: 27-01-2008, 21:37   

Ta, pomysł mi się bardzo podoba - swoją drogą serwera obciążyć nie powinien, choć trochę roboty przy nim może być...

Marcin zwrócił słusznie uwagę na istotną sprawę. Trzebaby też wymyślić coś dla zakładki "gracz", bo tam bałagan jest znacznie bardziej uciążliwy niż w "plecaku"... Jakieś pomysły?
 
 
JYN 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: JYN
Level: 250
Wiek: 36
Dołączył: 21 Maj 2007
Skąd: Krosno
Wysłany: 28-01-2008, 13:12   

Pitazboras napisał/a:
Trzebaby też wymyślić coś dla zakładki "gracz", bo tam bałagan jest znacznie bardziej uciążliwy niż w "plecaku"... Jakieś pomysły?

Pierwsze co bym tam zmienił to powiększył te okienka (chodzi mi o długość - góra, dół) Tak żeby było widocznych przynajmniej 30 gemów (teraz jest widoczne 20). Z powiększeniem nie powinno być większych problemów, a od razu trochę lepiej przeglądało by się gemy.

Można by było zrobić tak samo jak to zaproponowałem dla gemów w plecaku, czyli dodać plusiki(rozwiń) i minusiki(zwiń) i po prostu je pogrupować.

Gemy w "gracz" (w sumie te w plecaku również) powinny być jeszcze sortowane po ilości gwiazdek. Czyli jak gem ma 5* to jest pierwszy, a jak ma 1* to ostatni (w podgrupie) -> to by znacznie ułatwiło wyszukiwanie tych do nabicia.

Co jedynie mogło by sprawić problem to zaznaczanie gemów. Trzeba by było to zrobić tak że nie można zaznaczyć całej podgrupy jeśli nie jest ona rozwinięta.

Jak ktoś widzi lepsze rozwiązanie to nie pisze :)
 
 
Phantom 
Użytkownik


Wiek: 36
Dołączył: 04 Gru 2007
Wysłany: 28-01-2008, 14:19   

JYN napisał/a:
Jak ktoś widzi lepsze rozwiązanie to nie pisze :)

Chciałem coś w jednym poprawić...
JYN napisał/a:
Gemy w "gracz" (w sumie te w plecaku również) powinny być jeszcze sortowane po ilości gwiazdek. Czyli jak gem ma 5* to jest pierwszy, a jak ma 1* to ostatni (w podgrupie) -> to by znacznie ułatwiło wyszukiwanie tych do nabicia.

Moim zdaniem powinno być na odwrót, od najmniejszych do największych czyli:
-*
-**
-***
-****
-*****
Bardziej estetycznie to będzie wyglądać.
JYN napisał/a:
Można by było zrobić tak samo jak to zaproponowałem dla gemów w plecaku, czyli dodać plusiki(rozwiń) i minusiki(zwiń) i po prostu je pogrupować.

Nic dodać nic ująć tylko wykonać ;)
 
 
Bart 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Bart
Level: 300
Wiek: 30
Dołączył: 18 Lis 2007
Wysłany: 28-01-2008, 14:25   

Świetny pomysł. Byłoby przejrzyściej i większy porządek panowałby w plecaku.
A co do porządku w zakładce "Gracz".

Cytat:
Można by było zrobić tak samo jak to zaproponowałem dla gemów w plecaku, czyli dodać plusiki(rozwiń) i minusiki(zwiń) i po prostu je pogrupować.


Tylko po rozwinięciu tego dalej mógłby być mały bałagan.
Można by zrobić te podgrupy ale może z rozwijanym paskiem. Po najechaniu na podgrupę jednego z rodzai gemów pokazywałaby się lista z nimi obok. Następnie jak byśmy chcieli zdjąć/założyć gem byłoby tak jak dotychczas. Zaznaczamy i zdejmujemy/zakładamy. Resztę to tak jak napisał JYN ;P (z tą zakładką gracz).
Ostatnio zmieniony przez Bart 28-01-2008, 14:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ADIHC1 
Junior Admin
Game Master




Level: 132
Dołączył: 30 Paź 2006
Wysłany: 28-01-2008, 14:26   

Marcin napisał/a:
Moim zdaniem powinno być na odwrót, od najmniejszych do największych czyli:
-*
-**
-***
-****
-*****
Bardziej estetycznie to będzie wyglądać.

Mnie bardziej interesuje funkcjonalność, a nie esteyka - wolę mieć nabite
gemy pod ręką i szybko je założyć, niż scrollować przez nienabite gemy
do tych, które mnie interesują.
_________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. S. Lem
Ostatnio zmieniony przez ADIHC1 28-01-2008, 14:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pitazboras 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Level: 220
Wiek: 25
Dołączył: 05 Sty 2007
Skąd: Kraków
Wysłany: 28-01-2008, 14:31   

Ja bym to zrobił jeszcze inaczej, ale wiązałoby się to z gruntownym przebudowaniem tej zakładki, a nawet jej usunięciem. Przy każdym gemie powinny być dwie ikonki - np. łapka i przekreślona łapka, które odpowiadałyby odpowiednio za założenie i ściągniecie gemu. Takie coś mogłoby być nawet w zakładce "Plecak", nie trzeba by dwóch okienek jak w "Graczu" i można by spokojnie wprowadzić propozycję z rozwijaniem/zwijaniem listy gemów.
 
 
DirXo 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: DirXo
Level: 1
Wiek: 30
Dołączył: 26 Cze 2007
Wysłany: 29-01-2008, 20:58   

w zakladce "gracz" bylo by cos takiego:

i po naciśnięciu tego znaczka pojawiły by sie gemy danego rodzaju w kolejności od 5* do 1* :mrgreen: ;]
_________________


 
 
Sax 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Level: 245
Wiek: 33
Dołączył: 09 Lis 2006
Skąd: Ełk
Wysłany: 30-01-2008, 18:00   

dobry pomysl sam mam oroblemy tego typu i nie raz nie moge sie polapac o co chodzi w tej zakladce
_________________
"Cel uświęca środki"
 
 
Kakashi_Hatake 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Level: 194
Wiek: 31
Dołączył: 13 Lip 2007
Skąd: Tychy
Wysłany: 31-01-2008, 18:19   

jak dla mnie pomysł genialny sam sie bawie teraz w nabijanie gemów i jak chce zmienić gemy np. witalności to dosyć długo musze kręcić rolką zeby tam dojechać

nawet jesli te listy by nie wypaliły to pomysł z lekkim wydłuzeniem okienka jest dobry
_________________
Hatake Kakashi
 
 
 
Franco18
Użytkownik


Level: 1
Dołączył: 06 Lut 2008
Wysłany: 06-02-2008, 11:41   

Pomysł bardzo fajny i pożyteczny, ale gemy i tak są jak na razie pogrupowane więc nie tak trudno się połapać w ich rozróżnianiu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme MyFantasy created by Phantom