Regulamin Forum    FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Grupy    Rejestracja     Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: ADIHC1
26-03-2008, 12:19
Główny Regulamin Forum
Autor Wiadomość
ADIHC1 
Junior Admin
Game Master




Level: 132
Dołączył: 30 Paź 2006
Wysłany: 02-03-2008, 18:43   Główny Regulamin Forum

1. Informacje ogólne
    1.1. Korzystanie z forum My Fantasy Online jest całkowicie bezpłatne.
    1.2. Korzystanie z forum My Fantasy Online oznacza akceptację poniższego Regulaminu Forum.
    1.3. Jeśli jakiś dział forum posiada swój wewnętrzny Regulamin, Użytkownik ma obowiązek się z nim zapoznać i go przestrzegać. Regulamin Forum jest nadrzędnym, wobec innych Regulaminów na forum My Fantasy Online.
    1.4. Napotkane sprzeczności Regulaminu Forum z wewnętrznymi Regulaminami działów należy zgłaszać do jednego z Moderatorów odpowiedniego działu.
    1.5. Nieznajomość Regulaminu Forum nie zwalnia z odpowiedzialności karnej (punkt 6).
    1.6. Zabronione jest posiadanie więcej niż jednego konta Użytkownika na forum (tzw. multikonta).
    1.7. Zabronione jest podszywanie się pod Administratorów, Moderatorów forum, Game Masterów i Testerów, w tym używanie ich avatarów czy podpisów.
    1.8. Administratorzy i Moderatorzy forum My Fantasy Online nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum przez użytkowników.
    1.9. Administracja forum My Fantasy Online zastrzega sobie prawo do modyfikacji i/lub rozszerzenia Regulaminu Forum.

2. Treści zabronione
    2.1. Zabronione jest używanie tagu BBCode [ you ].
    2.2. Zabronione jest umieszczanie na forum linków referencyjnych.
    2.3. Zabronione jest wygaszanie postów chyba, że wewnętrzny Regulamin danego działu na to pozwala.
    2.4. Zabronione jest używanie gwary młodzieżowej i zniekształceń utrudniających czytanie typu: tesh, jush, moshe, itp. - nie każdy rozumie co piszesz.
    2.5. Zabronione jest przesadne formatowanie tekstu (w tym pisanie FrEaKiEm). Kolorowanie i zwiększanie/zmniejszanie czcionki dozwolone jest tylko w szczególnych przypadkach, a o takowych decyduje Administracja.
    2.6. Zabronione jest wywoływanie konfliktów burzących przyjazną atmosferę na forum.
    2.7. Zabronione jest ujawnianie korespondencji prywatnej bez zgody jej autora.
    2.8. Zabronione jest ujawnianie publicznie danych osobistych (swoich bądź innych osób) takich jak: adres zamieszkania, telefon, używane przez siebie hasła, itp.
    2.9. Zabronione jest korzystanie z forum do celów uznanych powszechnie za szkodliwe, nielegalne bądź niemoralne. Korzystający z forum Użytkownicy powinni pamiętać o przestrzeganiu obowiązującego prawa i ogólnie przyjętych zasad etycznych.
    2.10. Zabronione są treści, które zawierają wyrażenia bądź jakiekolwiek inne materiały, uznane powszechnie za obraźliwe, wulgarne (również ocenzurowane), nieetyczne, obrażające czyjeś uczucia (np. religijne), itp.
    2.11. Zabronione są wszelkie wątki związane z omijaniem systemu multialarmu zaimplementowanego w grze My Fantasy Online.
    2.12. Zabronione jest składanie zażaleń (dot. kar otrzymanych w Grze) na forum, jeśli nie wykorzystało się możliwości, jakie daje System zażaleń dostępny w Grze. Prawidłowo ukarany gracz nie ma prawa zakładania tego typu wątków na forum.
    2.13. Zabronione jest zadawanie pytań z serii:
      2.13.1. "Kiedy UpDate?". Postęp prac nad grą jest raportowany w temacie Update progress...
      2.13.2. "Kiedy darmowy reset?". Tylko i wyłącznie po poważniejszych zmianach w grze, jak: korekta systemu walki, algorytmów czy EQ.
      2.13.3. "Jak zostać GM?". Odpowiednich kandydatów na stanowisko wybiera Administracja, a za zadawanie pytań z tej serii skreślasz swoje szanse.

3. Udzielanie się na forum (oraz ShoutBox)
    3.1. Forum służy szeroko pojętej wymianie informacji, poglądów i opinii nt. Gry. Jednak prosimy swoje wypowiedzi umotywować lub w przypadku podejmowania kontrowersyjnego czy też mało znanego faktu podać źródło swoich informacji.
    3.2. Udzielając się w rozpoczętej dyskusji, trzymaj się z góry narzuconego tematu - nie offtopuj.
    3.3. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Traktuj innych użytkowników tak, jak sam chciałbyś być traktowany.
    3.4. Staraj się przestrzegać zasad ortografii (pomocne może być sprawdzanie pisowni w przeglądarce internetowej Firefox) oraz interpunkcji.
    3.5. Nie musisz KRZYCZEĆ!
    3.6. Reklamowanie swoich for i/lub stron internetowych dozwolone jest tylko w temacie Fora i strony użytkowników.

4. Tworzenie tematów
    4.1. Zanim stworzysz nowy temat, przeszukaj forum! Być może wątek był już poruszany lub odpowiedź na Twoje pytanie już padła.
    4.2. Jasno i konkretnie tytułuj swoje tematy. Tematy typu "Pomocy!", "Mam problem!", "Pomysł!", itp. nie są mile widziane i będą zamykane.
    4.3. Treść tworzonego przez Użytkownika tematu powinna być zgodna z danym działem tematycznym forum, dlatego też przed jego stworzeniem, zapoznaj się z opisem wszystkich działów i wybierz właściwy.
    4.4. Staraj się jasno przedstawiać swój problem, tak żeby inni byli w stanie zrozumieć o co Ci chodzi. Jeśli będziesz pisał niezrozumiale, chaotycznie i do tego z błędami, zmniejsza to szansę uzyskania odpowiedzi na zadane pytanie.

5. Wizerunek Użytkownika
    5.1. Nick Użytkownika
      5.1.1. Nie może być adresem strony WWW.
      5.1.2. Nie może składać się z samych niestandardowych znaków (czyt. !@#$%^&* i tym podobne).
      5.1.3. Użytkownik nie ma prawa zmiany nazwy użytkownika (tzw. nick) wybranej podczas rejestracji.

    5.2. Profil Użytkownika
      5.2.1. Uzupełnij pola zgodnie z ich przeznaczeniem (np. w polu Skąd podaj miejscowość, z której pochodzisz) lub pozostaw je puste.

    5.3. Avatar Użytkownika
      5.3.1. Maksymalny rozmiar avataru to 140x140px.
      5.3.2. Maksymalny rozmiar pliku to 20kB.
      5.3.3. Dozwolone formaty, to: gif, jpg i png.
      5.3.4. Zabronione są wściekłe zestawy kolorów oraz męczące animacje.

    5.4. Podpis Użytkownika
      5.4.1. Maksymalna wysokość podpisu jest równoważnikiem sygnatury o wysokości 150px oraz dwóch linijek tekstu o domyślnej wielkości czcionki, a jego szerokość nie może powodować konieczności przewijania strony forum w poziomie we wciąż najpopularniejszej rozdzielczości ekranu, tj. 1024x768px.
      5.4.2. Zabronione są wściekłe zestawy kolorów oraz męczące animacje.

6. System Kar
    6.1. Niestosowanie się do powyższych zasad zaowocuje +1 ostrzeżeniem.
    6.2. W przypadku multikont, na konto główne wędrują +2 ostrzeżenia, a na każde dodatkowe konto +4 ostrzeżenia.
    6.3. Za złamanie punktu 1.7. powyższego Regulaminu, +4 ostrzeżenia.
    6.4. Suma 3 ostrzeżeń na koncie Użytkownika uniemożliwia mu pisanie na Forum.
    6.5. Suma 4 ostrzeżeń na koncie Użytkownika uniemożliwia mu logowanie się na Forum.
    6.6. Każde ostrzeżenie znika po 100 dniach od daty jego wystawienia.




Administracja forum My Fantasy Online.
Ostatnio zmieniony przez ADIHC1 31-08-2009, 23:21, w całości zmieniany 7 razy  
 
 
ADIHC1 
Junior Admin
Game Master




Level: 132
Dołączył: 30 Paź 2006
Wysłany: 26-03-2008, 22:09   

Mała poprawka w Regulaminie - system upomnień słownych zostaje wycofany. Nie sprawdził się.
_________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. S. Lem
 
 
ADIHC1 
Junior Admin
Game Master




Level: 132
Dołączył: 30 Paź 2006
Wysłany: 17-04-2008, 14:13   

Uwzględnienie w punkcie 1.7. Testerów. Dodana została również informacja o wysokości kary za złamanie tego punktu.
_________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. S. Lem
 
 
ADIHC1 
Junior Admin
Game Master




Level: 132
Dołączył: 30 Paź 2006
Wysłany: 19-07-2008, 13:17   

Dodano punkt 2.11 oraz zmieniono kolejność paru punktów gałęzi 2.xx.
_________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. S. Lem
 
 
ADIHC1 
Junior Admin
Game Master




Level: 132
Dołączył: 30 Paź 2006
Wysłany: 10-08-2008, 22:04   

Zmiana punktu 2.10.
_________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. S. Lem
 
 
ADIHC1 
Junior Admin
Game Master




Level: 132
Dołączył: 30 Paź 2006
Wysłany: 12-10-2008, 17:14   

Zmiana treści punktu 2.12, dodano punkt 5.1.3.
_________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. S. Lem
 
 
ADIHC1 
Junior Admin
Game Master




Level: 132
Dołączył: 30 Paź 2006
Wysłany: 31-08-2009, 23:35   

Zmiana punktu 5.4.1.
_________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. S. Lem
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme MyFantasy created by Phantom