Regulamin Forum    FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Grupy    Rejestracja     Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Konfiguracja Playstation3 (wi-fi)
Autor Wiadomość
Shark 
Użytkownik



Nick: Mickey
Dołączył: 22 Cze 2007
Wysłany: 19-08-2009, 11:51   Konfiguracja Playstation3 (wi-fi)

No siema. Chciałbym pograć na swojej konsoli przez internet, jednak jest jeden problem - nie wiem jak ją skonfigurować.

Robiłem wszystko co było na tym filmiku - http://www.youtube.com/watch?v=paoJFDgXk0A
jednak, o dziwo, u mnie podczas tej konfiguracji jest jeszcze kilka dodatkowych pytań i niby odpowiadałem na nie, ale cały czas podczas Test Connection wyskakuje failed. Klucz WEP wpisuję dobrze, podczas skanowania wybieram swojego Liveboxa (w końcu sygnał 100% ^^), ale, jak pisałem wyżej - failed. Może ktoś mi pomóc?

Aha, jeszcze opiszę co robię. No to wszystko robię identycznie jak on do momentu wpisania klucza WEP. Później wyskakuje mi okienko IP ADRESS SETTING i mam do wyboru Automatic, Manual i PPPoE (jakaś czarna magia). Wybieram Automatic po czym konsola przechodzi do następnego ustawienia, które brzmi tak : "Set the DHCP host name. In most cases this setting does not need to be changed" i możliwości to oczywiście "Do Not Set" i "Set". Skoro nie jest zalecane zmieniać wybieram oczywiście "Do Not Set". Jedziemy dalej. Teraz wyskakuje "DNS Setting". Opcje to Automatic i Manual, wybieram Automatic.
Teraz mam MTU, nie wiem co to znaczy, ale kij z tym, wybieram Automatic oczywiście (skoro nie wiem co to znaczy to po kiego grzyba wybierać Manual?). Teraz wyskakuje "Proxy Server", możliwości to "Do Not Use" i "Use", wybieram oczywiście pierwszą możliwość czyli "Do Not Use". Teraz wyskakuje UPnP. Nie wiem co to jest, możliwość to Enable i Disable, wybieram oczywiście Enable. Setting List wygląda następująco :
Cytat:
Internet Connection : Enabled
Connection Method : Wireless
SSID : to moja wybrana nazwa, raczej wam niepotrzebna
Security: Wep
WEP Key : również wam nie podam
Address Setting: Automatic
IP Adress: Automatic
Subnet Mask:Automatic
Default Router: Automatic
Primary DNS : Automatic
Secondary DNS : Automatic
MTU : Automatic
Proxy Server : Do Not Use
UPnP : Enabled



Naciskam Enter, więc wszystko się zapisuje. Jedyna opcja teraz to Test Connection.
Naciskam i po chwili wyświetla się :
Cytat:
Obtain IP Adress : Failed
Internet Connection : -

The connection to the access point timed out.
 
 
Lag 
Użytkownik



Level: 1
Dołączył: 13 Lut 2007
Wysłany: 19-08-2009, 12:23   

spróbuj poustawiać wszystkie dane (ip, bramki itp) ręcznie
_________________
 
 
Shark 
Użytkownik



Nick: Mickey
Dołączył: 22 Cze 2007
Wysłany: 19-08-2009, 12:29   

Cytat:
spróbuj poustawiać wszystkie dane (ip, bramki itp) ręcznie


Nie znam się na tym zupełnie. IP mam zmienne, bo właściwie co odłączę Liveboxa od prądu to nowe IP. Bramki - w sumie nie wiem nawet co to jest. Jestem zupełnie zielony w tych sprawach. Co prawda Liveboxa pod kompa skonfigurowałem ręcznie, ale pod Ps3 już nie umiem. I czy to, że mam Live skonfigurowanego pod kompa to już nie mogę pod konsolę?
Czy potrzebny jest jakiś "rozdzielacz" sygnału?
 
 
Lag 
Użytkownik



Level: 1
Dołączył: 13 Lut 2007
Wysłany: 19-08-2009, 12:40   

w prawym dolnym rogu masz tam pare ikonek, znajdź tam stan połączenia i kliknij. powinno ci sie pojawić okienko z dwoma zakladkami : ogólne i obsługa. kliknij w to drugie i masz tam taki przycisk : szczegoly, tam masz spis tych wszystkich danych
_________________
 
 
Shark 
Użytkownik



Nick: Mickey
Dołączył: 22 Cze 2007
Wysłany: 19-08-2009, 12:48   

Spróbuję tak, ale znalazłem jeszcze jeden sposób. Podłączę Liveboxa do Ps3 kablem Ethernet. Mam ponad 3 metrowy więc powinno być ok, zresztą konsola i ruter stoją obok siebie.
 
 
Lag 
Użytkownik



Level: 1
Dołączył: 13 Lut 2007
Wysłany: 19-08-2009, 12:57   

nie pomyślałeś od razu o kablu?;] po podłączeniu powinno być ok
_________________
 
 
Shark 
Użytkownik



Nick: Mickey
Dołączył: 22 Cze 2007
Wysłany: 19-08-2009, 13:01   

Podłączyłem kablem - dalej nic. Czy podłączając kabel też coś trzeba zrobić w Network Settings?

Lag napisał/a:
nie pomyślałeś od razu o kablu?;]

heh, no nie ;p szczerze mówiąc, myślałem, że Ps3 może być podłączony tylko bezprzewodowo ;p
 
 
Lag 
Użytkownik



Level: 1
Dołączył: 13 Lut 2007
Wysłany: 19-08-2009, 13:04   

Shark napisał/a:
Czy podłączając kabel też coś trzeba zrobić w Network Settings?

no raczej ;d
w moim przypadku musialem zadzwonić do admina sieci, żeby odblokował kolejny slot na routerze co wiązało się z dodatkowymi kosztami, nie wiem jak to jest w TP
_________________
 
 
MichuL 
Moderator Roku 2009!
Game Master



Profesja: Mag
Wiek: 33
Dołączył: 31 Lip 2005
Skąd: Białystok
Wysłany: 19-08-2009, 13:48   

hmm ja podłączałem kablem i to 8 metrowym i tylko zrobił się automatyczny config, aczkolwiek ja to podłączałem inaczej, od zwykłego modemu kabel do rozdzielacza, od rozdzielacza kabel do kompa i do konsoli, nie miałem żadnych problemów, najlepiej zapytaj ludzi z tpsa ("nie mogę Ci pomóc, jestem z tpsa" ale nvm ;P ) co trzeba zrobić żeby podłączyć drugie urządzenie bo ani przez kabel anie przez wifi Ci nie idzie, może będą wiedzieli ;P
_________________


 
 
 
Shark 
Użytkownik



Nick: Mickey
Dołączył: 22 Cze 2007
Wysłany: 19-08-2009, 14:29   

Michul, jak ja do nich zadzwoniłem w tej sprawie, odpowiedzieli, że takie rzeczy załatwia się na własną rękę i oni się tym nie zajmują ><

Możesz mi mniej więcej opisać jak wygląda rozdzielacz? To jest kabel czy coś w tym stylu czy jakieś urządzenie?

@edit
Aha, odkąd podłączyłem kablem jeszcze zauważyłem, że co jakiś czas w prawym górnym rogu wyskakuje coś w stylu "Config cośtamcośtam" i linijka niżej "Error"...

[ Dodano: 17-09-2009, 12:46 ]
heh, dzięki ><

[ Dodano: 16-03-2010, 15:41 ]
I dalej nic ; D

Można zamknąć, w końcu się udalo. ^^
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme MyFantasy created by Phantom