Regulamin Forum    FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Grupy    Rejestracja     Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
komputer do 700
Autor Wiadomość
Macek 
Użytkownik



Dołączył: 04 Lip 2005
Skąd: Jamaica
Wysłany: 14-08-2010, 18:55   komputer do 700

Typ procesora AMD Athlon 64, 1800 MHz (9 x 200) 3000+
Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-K8NF-9 (3 PCI, 2 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR DIMM, Audio, Gigabit LAN, IEEE-1394)
Mikroukład płyty głównej nVIDIA nForce4-4X, AMD Hammer
Pamięć fizyczna 2048 MB (DDR SDRAM)
Karta wideo NVIDIA GeForce 6600 LE (256 MB)
i zasilacz 230W z tego co pamiętam

to zestaw jaki posiadam, chciałbym go ulepszyć tak do 700zł ponieważ denerwuje mnie już, że wszystko na nim wolno chodzi (nawet mój komputer :P ) Posiadam już xboxa więc nie wiadomo jaki komputer jest mi zbędny, ale nie ukrywam, że chciałbym w przyszłości pograć w nowego guild wars
proszę o propozycje zestawów, sam niestety przestałem się interesować komputerami kilka lat temu, tak że wolę poprosić was o radę
_________________






 
 
 
ADIHC1 
Junior Admin
Game Master




Level: 132
Dołączył: 30 Paź 2006
Wysłany: 14-08-2010, 19:32   

Za 700 PLN nie zaszalejesz. Wymień procesor na X2, a kartę graficzną na co najmniej 7600GT (nie GS).

http://allegro.pl/48880_a...l?change_view=1
http://allegro.pl/63025_7...l?change_view=1

Patrząc na Allegro dużego wyboru nie masz. Pewnie nie obejdzie się również bez wymiany zasilacza na mocniejszy.
 
 
MichuL 
Moderator Roku 2009!
Game Master



Profesja: Mag
Wiek: 33
Dołączył: 31 Lip 2005
Skąd: Białystok
Wysłany: 14-08-2010, 22:05   

ADIHC1 napisał/a:
Za 700 PLN nie zaszalejesz. Wymień procesor na X2, a kartę graficzną na co najmniej 7600GT (nie GS).

http://allegro.pl/48880_a...l?change_view=1
http://allegro.pl/63025_7...l?change_view=1

Patrząc na Allegro dużego wyboru nie masz. Pewnie nie obejdzie się również bez wymiany zasilacza na mocniejszy.


z wymianą procesora jest taki problem, że dwurdzeniówki amd nie pasują do socketów jednordzeniowych (jedynie pierwsza seria dwurdzeniówek pasowała do starych socketów, ale to zbyt dobre rozwiązanie nie jest) tak więc tym samym trzeba wymieniać płytę główną (a np. w moim przypadku to jest bardziej problematyczne, bo nie ma płyt z nowym socketem procesora, ale starym gniazdem ddr1, więc żeby wymienić procesor musiałbym również wymienić ram hehe...)
a masz coś do 7600GS? bardzo dobra karta g:(\ nawet dragon age na full detalach mi śmiga mimo iż trochę przycina (podobnie jak mass effect ;P )

a jeśli w przyszłości chcesz pograć w nowego guild warsa to ja radziłbym poczekać do uzyskania większej kwoty oraz poznania wymagań tej gry, bo teraz to mógłbyś tylko kupić pod to kartę graficzną a i to nie wiadomo czy pójdzie ; )
_________________


 
 
 
Ziomusiq 
Użytkownik



Profesja: Mag
Level: 120
Wiek: 29
Dołączył: 29 Gru 2006
Wysłany: 15-08-2010, 01:41   

Dragon Age miało nie oszukujmy się "biedną" grafikę, choć nadrabiało grywalnością, nie wiem czym tu sie chwalić ;>

Za 700 zł dużego apgrejda i tak nie zrobisz, zwłaszcza, że jest tak jak mówi MhL, jak płyta to i ram i proca trzeba zmienić, a nawet jeśli to są nikłe, że ten zasilacz to pociągnie, lepiej wstrzymaj się i dozbieraj funduszy ;]
_________________
 
 
 
ADIHC1 
Junior Admin
Game Master




Level: 132
Dołączył: 30 Paź 2006
Wysłany: 15-08-2010, 17:52   

Macek napisał/a:
z wymianą procesora jest taki problem, że dwurdzeniówki amd nie pasują do socketów jednordzeniowych (jedynie pierwsza seria dwurdzeniówek pasowała do starych socketów, ale to zbyt dobre rozwiązanie nie jest) tak więc tym samym trzeba wymieniać płytę główną

Przecież podlinkowałem X2 pod Socket 939, także w czym problem? W razie potrzeby zaktualizuje BIOS.
_________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. S. Lem
 
 
MichuL 
Moderator Roku 2009!
Game Master



Profesja: Mag
Wiek: 33
Dołączył: 31 Lip 2005
Skąd: Białystok
Wysłany: 15-08-2010, 20:08   

no ale te dwurdzeniówki to pierwsza seria, która nie ukrywajmy jest trochę kijowa : )
_________________


 
 
 
ADIHC1 
Junior Admin
Game Master




Level: 132
Dołączył: 30 Paź 2006
Wysłany: 15-08-2010, 20:32   

Nie wiem co dokładnie masz na myśli, bo z tego co pamiętam pierwsze X2 dla AM2 niczym nie różniły się od X2 dla 939 - 90nm, miały nawet takie samo TDP. Oczywiście potem zaczęły pojawiać się wyżej taktowane modele czy nowe rewizje poprzednich procesorów z niższym TDP. Tylko jakie ma to znaczenie? Nie kupi takiego, bo musiałby zmienić płytę główną, a jeśli miałby wymienić całą platformą, to wspomnianych przez Ciebie procesorów nie ma co brać pod uwagę, bo są już nowsze, wydajniejsze i tańsze modele (dla AM3). Ale jak już wspomniałem, za 700 PLN nie zaszaleje.
 
 
MichuL 
Moderator Roku 2009!
Game Master



Profesja: Mag
Wiek: 33
Dołączył: 31 Lip 2005
Skąd: Białystok
Wysłany: 16-08-2010, 02:30   

chodzi o to, że na chwilę obecną to może i byłoby rozwiązanie, ale nie oszukujmy się, nikt nie kupuje komputera, który ma wystarczyć na miesiąc ; ) a w kontekście nowego guild wars to dosyć istotne ;D
_________________


 
 
 
ADIHC1 
Junior Admin
Game Master




Level: 132
Dołączył: 30 Paź 2006
Wysłany: 16-08-2010, 17:50   

Alternatywnym rozwiązaniem byłoby kupienie nowego procesora, płyty i zasilacza - powinno wystarczyć 700 PLN. Zdaje się, że dostępne są płyty AM3 z gniazdami DDR2 i DDR3, dzięki czemu mógłby wykorzystać swoją pamięć. Oczywiście karta graficzna zintegrowana na płycie głównej, więc z czasem będzie musiał dokupić coś wydajniejszego.
_________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. S. Lem
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme MyFantasy created by Phantom