Regulamin Forum    FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Grupy    Rejestracja     Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: MiT
31-12-2016, 16:59
Nowe rozwiązanie - Targ

Podoba się Wam ten pomysł?
TAK
84%
 84%  [ 16 ]
NIE
15%
 15%  [ 3 ]
Głosowań: 19
Wszystkich Głosów: 19

Autor Wiadomość
Shelldy 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Kerr
Level: 85
Świat: 6
Wiek: 29
Dołączył: 14 Lis 2007
Wysłany: 21-12-2016, 20:06   Nowe rozwiązanie - Targ

Witam.
Chciałbym zaproponować (moim zdaniem) coś ciekawego. Mianowicie, opcję Kup Teraz na targu.
Na światach moderowanych oczywiście są limity cen, jasna sprawa (przynajmniej nie ma nadmiernego przelewania złota między graczami). I pomyślałem, że można te "limity" wykorzystać na korzyść graczy.
Przejdźmy do nowej opcji, którą chcę zaproponować. Podaje przykład:
Cena sklepowa przedmiotu wynosi 1.000.000 G i aktualnie powiedzmy limit ceny na targu jest 5.000.000 G.
Można zrobić tak, żeby Limit ceny był od razu opcją Kup teraz. Wiadomo, że ktoś kto ma dużo złota to od razu zalicytuje za tzw. maxa. Okej, takie prawo "bogacza", ale po co ma wtedy czekać 24 godziny na kupiony już przez niego item? I tak już nikt go nie przelicytuje.
W pewny sposób ułatwiłoby to grę graczom, którzy na przykład skupiają się tylko na fabule gry. Ktoś kto szybko chce przedostać się do dalszego miasta i zdobywać doświadczenie w grze, nawet za pomocą wykupionej kilkakrotnie usługi Punkty ruchu (a idzie też za tym zakup punktów MF), często ma problemy z ekwipunkiem na szybko zdobyty wyższy poziom i szuka pomocy poprzez kupno itemków na targu od innych graczy. Ale... Musi się zatrzymać w mieście na minimum dobę, bo widzi, że bez lepszego EQ nie da rady nowo napotkanemu Boss'owi, na który musi czekać (nawet po zalicytowaniu za "limit cenowy") do 24 godzin, aż skończy się już wygrana przez niego aukcja.
Oczywiście gracze, którzy grają "na rank" czy walczą tylko w turniejach w danym przedziale poziomowym też często szukają itemków na ich aktualny level, i też czekają na koniec wygranej przez nich aukcji. Sumując skorzystali by na tym wszyscy gracze o różnych upodobaniach i celach w grze.

Oczywiście to jest tylko moja mała propozycja, nie każdemu musi się podobać i mam nadzieję, że dobrze wyjaśniłem o co mi chodzi. :P (Nie wiem czy był poruszany kiedykolwiek ten temat, ponieważ bardzo długo nie grałem w My-Fantasy, więc "w razie czego" proszę o wyrozumiałość)
Pozdrawiam serdecznie społeczeństwo MFO i zapraszam do dyskusji na przedstawiony przeze mnie temat. :)
________________________

Po szybkiej konsultacji i kilkoma graczami na czacie wyszło, że to nie ma prawa wejścia w życie ze względu na nadmierne przerzucanie złota między graczami, co jest zrozumiałe. Dlatego dodatkową opcją mogłoby być jakieś ograniczenie dniowe/tygodniowe co do ilości transakcji między tymi samymi graczami.

Jestem graczem MFO2 od 10 lat, po dłuższej przerwie wróciłem do aktywnej gry i na prawdę jestem trochę "zażenowany" ilością osób online (biorąc pod uwagę, że kiedyś serwery padały od przeciążenia ilościami graczy online). Dlatego rzucam pomysł pewno jeden z wielu, które siedzą w głowach graczy, aby MFO2 chociaż troszkę poszło do przodu. Jeszcze raz zachęcam do zabierania głosu. Krytykujcie, chwalcie, dyskutujcie. :569:
 
 
pawel_tiger 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Pawel_123/tiger_fish
Level: 290
Świat: 1+2+4
Wiek: 29
Dołączył: 27 Lis 2008
Skąd: Żurawica
Wysłany: 21-12-2016, 23:28   

Temat "Kup Teraz" był już przerabiany wiele razy i zawsze upadał... głównie przez ułatwianie przelewów.
Tak naprawdę to byłoby to przydatne tylko w sytuacji gdy ktoś kupił za limit żeby nie musiał czekać te 24h, ale moim zdaniem to nie jest aż tak długo i taka sytuacja nie jest aż tak częsta. Także myślę że to nie wejdzie
_________________
Moje postacie:
Pawel_123: 301lv, trzykrotne ukończenie fabuły bez wykorzystania nawet jednego punktu MF :)
tiger_fish: 122lv, próbuję swoich sił magiem ;)
 
 
mattcalm 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: JacekHiszpan1
Level: 370
Świat: 6
Wiek: 49
Dołączył: 26 Gru 2015
Skąd: Śląsk
Wysłany: 21-12-2016, 23:37   

podpisuję się pod tym :D
 
 
Shelldy 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Kerr
Level: 85
Świat: 6
Wiek: 29
Dołączył: 14 Lis 2007
Wysłany: 22-12-2016, 08:26   

To zrozumiałe, że zaraz wyszłoby z tego "przelewanie" złota, ale do tego można zrobić limit aukcji między tymi samymi graczami. Powiedzmy 2/3 aukcje dziennie czy na przykład 4/5 tygodniowo, oczywiście tylko aukcje kup teraz. Bo dlaczego ograniczać wszystkie transakcje bez opcji kup teraz.
Zawsze można nad tym przysiąść i pomyśleć, jak rozwiązać ten czy inny pomysł. Jeśli od razu każdą rzecz skarzemy na straty to długo w grze nic nowego nie powstanie. :wink:
 
 
Chaox 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Eiskalte
Level: 555
Świat: 6
Wiek: 27
Dołączył: 11 Gru 2013
Skąd: Szczecin
Wysłany: 22-12-2016, 14:09   

Moim zdaniem już trochę wymyślanie i weźcie pod uwagę, że trochę roboty dla Admina by było. Mi jak i wielu osobom nie przeszkadzało przez wiele lat czekanie na przedmiot 24 godziny. No i oczywiście byłoby to nadużywane do przelewów i robić kolejne zabezpieczenia na to to już najlepiej wprowadzić moderowany targ i byłby spokój. Dla mnie te limity to takie "kup teraz" bo dam limit i wiem, że ten przedmiot już jest mój.
 
 
Prain 
Użytkownik


Profesja: Wojownik
Level: 42
Dołączył: 12 Kwi 2016
Wysłany: 23-12-2016, 17:36   

Czy dużo roboty dla admina? Nie wiem, ale jest to już opatentowane w MFO3 więc być może nie było by to takie pracochłonne by wcielić to do wersji v2. Co do przelewów to nie rozumiem, każdy gracz ma logi w których zapisują się wszystkie transakcje z aukcji, no a chyba od czegoś mamy GM'ów, poza tym jeśli limity zostaną dopracowane do perfekcji to nie będzie mowy o jakichkolwiek przelewach.
 
 
Mixerslayer 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Gomora NGC
Level: 230
Świat: 6
Wiek: 31
Dołączył: 16 Gru 2009
Wysłany: 27-12-2016, 16:48   

W MFO3 opcja KUP TERAZ istnieje i ma się dobrze.
Kwestia Limitu:
* po co gracz ma czekać ten czas
* często się zdarzało, że dajesz limit ceny, item niby Twój, ale w międzyczasie cudowny system zmienia limit i nagle okazuje się, że ktoś Cię jeszcze przelicytował...

Jestem ZA wprowadzeniem opcji KUP TERAZ. A jeśli admini boją się przelewów niech opracują to w taki sposób, aby to ryzyko zminimalizować. Wszystko się da.
 
 
Skuzz 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Skuzz
Level: 230
Świat: 6
Wiek: 30
Dołączył: 21 Lut 2010
Skąd: Poznań
Wysłany: 27-12-2016, 16:54   

a bez kup teraz nie ma przelewów? ;D
 
 
 
Bicek 
Game Master



Nick: [GM] Bicek
Level: 1
Wiek: 30
Dołączył: 28 Lut 2009
Wysłany: 27-12-2016, 18:33   

Lub zrobić limit na kup teraz np 3 razy dziennie będzie można skorzystać z opcjii KUP TERAZ.
 
 
Aquagen 
Użytkownik



Profesja: Mag
Nick: Aquagen
Level: 71
Świat: 6
Wiek: 28
Dołączył: 07 Sie 2009
Wysłany: 28-12-2016, 01:01   

https://forum.mfo2.pl/viewtopic.php?t=38580&postdays=0&postorder=asc&start=15

Była już taka propozycja. Tomi wypisał kilka 'realnych' propozycji z tego tematu i niestety ona się tam nie znalazła. ;)
 
 
MiT 
Użytkownik



Nick: MiT
Level: 1
Dołączył: 26 Sty 2012
Wysłany: 31-12-2016, 16:59   

5.12. Propozycje opcji 'Kup teraz' na Targu oraz wymiany przedmiotów bezpośrednio między graczami.

Gry MMORPG cechują się tym, że aby coś osiągnąć trzeba się wysilić i poświęcić. Nie możemy pozwolić aby wszystko było na pstryknięcie palca ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme MyFantasy created by Phantom