Regulamin Forum    FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Grupy    Rejestracja     Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Próba ożywienia gry

Za czy przeciw?
Tak
60%
 60%  [ 6 ]
Nie
40%
 40%  [ 4 ]
Głosowań: 10
Wszystkich Głosów: 10

Autor Wiadomość
Nieskalany 
Użytkownik


Level: 1
Dołączył: 15 Sty 2023
Wysłany: 15-01-2023, 13:37   Próba ożywienia gry

Witam,
w związku z tym że gra przechodzi (raczej nieodwracalną) bessę chciałbym zaproponować częściowe ożywienie jej.
Moja propozycją propozycją jest skrócenie czasu odnowy ruchu.
Co by to dało?
A no to że gracze którzy nadal systematycznie grają musieli by grać bardziej systematycznie (chcąc wykorzystać ruchy, nie tracąc ich).
Wiem ze pierwsza myślą administracji będzie "co z naszymi przychodami za doładowanie punktów MF na ruchy".
Popatrzmy na to z drugiej strony. w MFO2 grają "stałe" osoby, brak jest nowych graczy którzy pierwszy raz maja do czynienia z grą.
Wyższe lvle wchodzą raz na 2, 3 dni expia 15min i wychodzą z gry. Gdyby skrócić czas ładowania ruchów musieli by wchodzić częściej.
Gra by się ożywiła, gracze by zaglądali więcej na grę, interakcja graczy na czacie by się polepszyła, a przez to głownie targ, itp. Z psychologicznego punktu widzenia gracze mogliby w jakimś stopniu "uzależnić się" od gry na nowo ( nie ma szans na to wchodząc na gre 15min raz na 3 dni).
Administracjo nie martw się o przychody bo gracze topowi (Ci którzy głównie pompują $$ na grę) dalej będą chcieli być w top.

Proszę o Administracyję o rozważenie i przemyślenie za i przeciw, a graczy o Wasze opinie,
Dzięki i pozdrawiam,
 
 
my-adventure



Level: 1
Dołączył: 22 Sie 2007
Wysłany: 15-01-2023, 14:34   

pomysł już padał dziesiątki razy. jak ci sie nudzi graj na kilku światach albo na kilku postaciach, do czego tomi zachęca. Kup sloty, a już niedługo kolejnego jak tylko go wprowadzi.
zapomnij, conajwyzej to sie moze zgodzic wydluzyc czas oczekiwania
 
 
wisla12h 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: wisla12h
Level: 283
Dołączył: 09 Mar 2008
Wysłany: 15-01-2023, 15:05   

Co do pomysłu - to jasna sprawa, że nie jest dobry.
Ja zastanawiam się, czy technicznie jest możliwe przeprowadzenie akcji mailingowej, w której na wszystkie podane adresy e-mail zostałyby wysłane maile zachęcające do powrotu do gry. Wiadomość mogłaby być połączona z jakąś akcją promocyjną/eventem w grze i w swojej treści mogłaby rozbudzać sentyment do dawnych, złotych lat MFO2.
Tego typu pomysł jest realizowany raz - dwa razy w roku w jednym ze starszych menadżerów piłkarskich online i z każdą taką akcją promocyjną notowane są nowo zakładane kluby przez starych graczy, którzy po otrzymaniu maila przypominają sobie o grze. Spośród powtórnie zarejestrowanych średnio 20% wraca do gry na dłużej.
Tomi, może by spróbować takiej akcji mailingowej w MFO2?
 
 
my-adventure



Level: 1
Dołączył: 22 Sie 2007
Wysłany: 15-01-2023, 15:18   

tylko pytanie czy ktoś wróci do tego starego odgrzanego kotleta nad którym już nie pracują i pracować nie będą poza nowymi usługami i łatkami błędów.
 
 
wisla12h 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: wisla12h
Level: 283
Dołączył: 09 Mar 2008
Wysłany: 15-01-2023, 17:17   

Nie trzeba się nad tym zastanawiać czy ktoś wróci czy nie, tylko trzeba spróbować i zobaczyć co się stanie. Taka akcja przecież nic nie kosztuje. Jeden zbiorczy mail do wszystkich maili z bazy danych i czekamy na reakcję graczy i statystyki.
 
 
FlamerKid 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Soczystyyy
Level: 999
Świat: 6
Wiek: 30
Dołączył: 27 Gru 2009
Wysłany: 15-01-2023, 18:07   

Jak najbardziej jestem za, napelnienie 2.5k ruchow wychodzi ponad 130h, wiec w sumie dla mnie skrocenie i tak jest obojetne bo bede musial zaladowac mfy zeby sobie poexpic dluzej i wiecej niz raz na 5-6 dni, ale dla niskopoziomowych graczy pomysl na prawde dobry.

Drugiej postaci, czy tam trzeciej nie mam zamiaru robic, wiec w sumie jak napisane jest wyzej na logike taki ja wychodzi z gry i wchodzi za prawie tydzien zeby zagrac.

Co do wysylania maili, jestem rowniez za, nie zaszkodziloby tego zrobic i na pewno by przyciagnelo kilku graczy, a kto wie ile by zostalo ale na pewno pomysl na +.
 
 
MiT 
Użytkownik



Nick: MiT
Level: 1
Dołączył: 26 Sty 2012
Wysłany: 15-01-2023, 20:27   

Cytat:
Level: 1
Dołączył: Dzisiaj 13:12


Ktoś w końcu ogarnie te multikonta star boya?

[ Dodano: 15-01-2023, 20:37 ]
wisla12h napisał/a:
Co do pomysłu - to jasna sprawa, że nie jest dobry.
Ja zastanawiam się, czy technicznie jest możliwe przeprowadzenie akcji mailingowej, w której na wszystkie podane adresy e-mail zostałyby wysłane maile zachęcające do powrotu do gry. Wiadomość mogłaby być połączona z jakąś akcją promocyjną/eventem w grze i w swojej treści mogłaby rozbudzać sentyment do dawnych, złotych lat MFO2.
Tego typu pomysł jest realizowany raz - dwa razy w roku w jednym ze starszych menadżerów piłkarskich online i z każdą taką akcją promocyjną notowane są nowo zakładane kluby przez starych graczy, którzy po otrzymaniu maila przypominają sobie o grze. Spośród powtórnie zarejestrowanych średnio 20% wraca do gry na dłużej.
Tomi, może by spróbować takiej akcji mailingowej w MFO2?


Padła już ode mnie taka propozycja, spotkałem się z negatywnym odzewem. - Również uważam że mailing + gotówka na rozruch.
_________________
"Et si tu n'existais pas..."
 
 
wisla12h 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: wisla12h
Level: 283
Dołączył: 09 Mar 2008
Wysłany: 15-01-2023, 21:40   

MiT napisał/a:
Cytat:
Level: 1
Dołączył: Dzisiaj 13:12


Ktoś w końcu ogarnie te multikonta star boya?

[ Dodano: 15-01-2023, 20:37 ]
wisla12h napisał/a:
Co do pomysłu - to jasna sprawa, że nie jest dobry.
Ja zastanawiam się, czy technicznie jest możliwe przeprowadzenie akcji mailingowej, w której na wszystkie podane adresy e-mail zostałyby wysłane maile zachęcające do powrotu do gry. Wiadomość mogłaby być połączona z jakąś akcją promocyjną/eventem w grze i w swojej treści mogłaby rozbudzać sentyment do dawnych, złotych lat MFO2.
Tego typu pomysł jest realizowany raz - dwa razy w roku w jednym ze starszych menadżerów piłkarskich online i z każdą taką akcją promocyjną notowane są nowo zakładane kluby przez starych graczy, którzy po otrzymaniu maila przypominają sobie o grze. Spośród powtórnie zarejestrowanych średnio 20% wraca do gry na dłużej.
Tomi, może by spróbować takiej akcji mailingowej w MFO2?


Padła już ode mnie taka propozycja, spotkałem się z negatywnym odzewem. - Również uważam że mailing + gotówka na rozruch.


Co może być powodem takiej odpowiedzi? Chodzi o konkurencję względem MFO3?
Możliwe jest, że w momencie takiej akcji mailingowej, ilość aktywnych graczy wraz z pierwszą falą mogłaby dorównać ilości aktywnych w MFO3. Ale przecież wpływy z MFO2 idą do tej samej kieszeni co MFO3... Dlatego jeżeli to jest jeden z argumentów przeciw temu to nie do końca go rozumiem :-|

EDIT: W tym momencie w MFO2 Aktywnych: 35, MFO3 Aktywnych 65. Jednak śmiem twierdzić jednak, że ilość osób online w MFO2 mogłaby być falowo nawet większa niż MFO3...
 
 
Jahy 
Użytkownik



Profesja: Mag
Nick: Jahy
Level: 125
Świat: 6
Dołączył: 06 Sty 2023
Wysłany: 21-01-2023, 14:29   

Ja tam nadal nie wiem jaki ma wgl sens MFO3, ta sama fabula, pare nowych mobkow bossow, robiona na podstawie tilt-setów z Margonem, trwa latami kazdy update. Jedyne co osiagnelo MFO3 to upadek MFO2 ;)
 
 
my-adventure



Level: 1
Dołączył: 22 Sie 2007
Wysłany: 23-01-2023, 06:28   

Wisła, to było bardziej pytanie retoryczne. Ale tak jak mówisz, wysłać maila można
 
 
RaZoR 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: RaZoR
Level: 120
Wiek: 28
Dołączył: 03 Cze 2012
Skąd: Irlandia
Wysłany: 30-01-2023, 12:51   

wy jeszcze w to gracie? xD
_________________
Everything I'm not, makes me everything I am...
Only the strong survive.
 
 
 
my-adventure



Level: 1
Dołączył: 22 Sie 2007
Wysłany: 30-01-2023, 18:18   

to już nie gra, to je czysty biznez. sprzedaż artefaktów za PLN bądź ojro. ludzie kupujo, ale beka nie?
 
 
FlamerKid 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Soczystyyy
Level: 999
Świat: 6
Wiek: 30
Dołączył: 27 Gru 2009
Wysłany: 08-02-2023, 17:58   

RaZoR napisał/a:
wy jeszcze w to gracie? xD


Trzeba wbic ten 1000 poziom :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme MyFantasy created by Phantom