Regulamin Forum    FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Grupy    Rejestracja     Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Projekt motywu dla MFO
Autor Wiadomość
Pitazboras 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Level: 220
Wiek: 25
Dołączył: 05 Sty 2007
Skąd: Kraków
Wysłany: 06-10-2007, 13:01   Projekt motywu dla MFO

Najwyższy czas się nieco ujawnić. Wiele osób zauważyło, że powstaje motyw (czy, jak kto woli "skórka") do gry MFO. Wiąże się z tym nieco pracy różnego rodzaju, dlatego też piszę do zainteresowanych z prośbą o pomoc.

1. Cel projektu
Celem projektu jest usprawnienie prac nad stworzeniem motywu (czy też motywów) do gry MFO.

2. Kogo nie potrzebujemy?
Łatwiej jest napisać, kogo nie potrzeba, niż kogo potrzeba, więc może od tego zacznę. Nie potrzebujemy osób, które będą bardziej przeszkadzać niż pomagać. Jeśli zamierzasz zainstalować testowy motyw i zadawać setki pytań "dlaczego nie działa?", "jak to się włącza?", "jak to się wyłącza?" itd. to lepiej po prostu daj sobie spokój. Więcej czasu stracimy na rozwiązywanie twoich problemów, niż ty na rozwiązywanie naszych.

3. Kogo potrzebujemy?
W zasadzie każdego. Zarówno grafika, jaki i programisty, ale też osób, które nie znają się ani na jednym ani na drugim, ale za to są chętne testować i zgłaszać własne uwagi, pomysły i propozycje. Ostatecznie nie będzie nam nawet przeszkadzać, jeśli zainstalujesz motyw i nie będziesz nic robić. A, i żeby nam pomóc nie musisz nawet instalować motywu. Na przykład grafiki możesz zrobić i bez tego :wink:

4. Co i jak?
Aktualnie motyw opiera się zarówno na stylu użytkownika (napisanym w CSS-ie), jak i skrypcie użytkownika (napisanym w JS-ie). Być może w przyszłości będzie wystarczać zainstalowanie samego skryptu, by motyw był w pełni sprawny.
Motyw jest przeznaczony wyłącznie dla przeglądarki Mozilla Firefox i jej pochodnych. Opery używam rzadko, ale z tego co wiem, również dla niej jest możliwość tworzenia skryptów i stylów użytkownika. Możliwe więc, że po drobnych modyfikacjach motyw będzie działać również pod tą przeglądarką. Natomiast nie mam w planie dostosowywać motywu do ułomnego silnika Internet Explorera. Byłoby to zbyt czasochłonne, a motyw i tak nie mógłby być w pełni funkcjonalny (z uwagi na bardzo ograniczoną funkcjonalność IE). Dlatego jeśli korzystasz z tej "przeglądarki", a chcesz używać motywu, jedynym wyjściem jest przesiadka na co innego.

5. Instalacja
Nie będę opisywał jak zainstalować poszczególne elementy. Liczę na to, że sami sobie poradzicie (patrz punkt 2.).
https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/2108 - dodatek Stylish, pozwalający na zdefiniowanie własnego stylu użytkownika
http://userstyles.org/styles/3567 - styl motywu
https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/748 - dodatek Greasemonkey, pozwalający na zdefiniowanie własnego skryptu użytkownika
http://pitazboras.sitesfr...ey/test.user.js - skrypt motywu

6. Aktualny stan projektu
Styl jest mniej-więcej gotowy, ma kilka niedociągnięć, z których zdaję sobie sprawę. Niedawno wyglądało to tak:
http://www.mfoto.pl/uploads/1578/styl_47647.png
http://www.mfoto.pl/uploads/1577/styl_f56a6.png
Skrypt ma (póki co) zadanie zamienić niektóre obrazki na inne. Zacząłem go pisać dopiero wczoraj, więc efekty nie są zbyt spektakularne:
http://img62.imageshack.u...3/screenod1.png

7. Czego brakuje?
Dla programistów:
- statystyki eq mało widoczne
- kolor tła prezentacji jest zawsze niebieski
- po przegranej postać nie zmienia koloru (w raportach)
- napis "1vs1" powinien być bardziej widoczny
- kolor czcionki teamu i playera powinien być bardziej widoczny
- pod statystykami z przedmiotami jest pasek
- kolory nicków w Przyjaciołach są jednolite, bez względu na to, czy postać jest on-line czy nie
Od razu zaznaczam, że nie jestem guru w posługiwaniu się JS-em czy CSS-em. Jeśli ktoś widzi, że coś zostało napisane źle, albo można zrobić to lepiej - wysłucham każdej uwagi.
Dla grafików:
- może jakieś ciekawsze logo?
- ikonki broni i inne małe obrazki (jak te przy PW) - o ile dobrze mi się zdaje, najbardziej optymalny ich rozmiar to 16x16, powinny mieć przezroczyste tło; format PNG jest z oczywistych względów lepszy niż GIF, więc najlepiej robić w nim, choć GIF-y również są tolerowane
Dla wszystkich:
- wszelkie pomysły na ulepszenie motywu

8. Wynagrodzenie
Pracujemy wolontariacko, czyli za naszą pracę otrzymamy najcenniejszą zapłatę - satysfakcję. Na dodatek prawdopodobnie zostaniemy anonimowi, pod tym względem, że nasze nazwiska raczej nie zostaną nigdzie umieszczone przy pracy. Przykro mi.

9. Uwagi końcowe
Bardzo proszę, żeby żadna wasza praca nie była plagiatem. Najlepiej, żeby wszelkie obrazki, skrypty i style nie były objęte prawem autorskim, albo żeby ich wykorzystanie było z nim zgodne.

10. Zanim napiszesz w tym temacie
Nie pisz, że motyw jest fajny i dziękujesz autorom za pracę, ani że nie jest fajny i marnujemy czas. Nie w tym temacie. On został stworzony do usprawnienia pracy. Motyw nie jest skończony, dlatego zawiera błędy i doskonale o tym wiemy.
Nie dopytuj się, jak zrobić coś tam. Patrz punkt 2. Jeśli nie umiesz CSS-a czy JS-a, to poszukaj w internecie. Ja do nauki nie używałem żadnej książki - wszystkiego nauczyłem się właśnie od wujka Googla.
Co można w tym temacie pisać? Na przykład umieszczać własne propozycje grafik. Jak mi się spodobają, to z pewnością zostaną dołączone do skryptu.
Wszelkie pomysły i uwagi, tylko bardzo proszę przy tym o dwie rzeczy: żeby to nie były ogólniki, tylko konkretne, rozbudowane wypowiedzi i żeby sprawdzić, czy ktoś wcześniej nie pisał już o tym samym.

Miłej (współ)pracy :wink:
Ostatnio zmieniony przez Pitazboras 07-10-2007, 01:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Cornel 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Cornelius
Level: 1
Wiek: 30
Dołączył: 16 Lut 2007
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 06-10-2007, 14:08   

Więc tak nie wiem czy da się.. :) Zmienić kolor szefa na chacie teamu.. :) Nie wiem czy się ,lecz czy nie może musi to zrobić pierw admin w wersji klasycznej a dopiero potem ty możesz to zmienić.. :)
Odnośnik do danego linku w prezentacji jest niebieski.. :) Nie wiem czy to tak ma być ale lepiej jak by był czerwony.. :) patrzałem od kolegi z komputera wtedy tło mojej prezentacji jest czarne ale za to jak on patrzy soje ma niebieskie.. ;)
Sądzę ,że przydało by się zmienić kolor wiadomości typu UWAGA: na inny niż czerwony bardziej widoczny na niebieskim.
Kolor ramki ,która informuje iż wiadomość została wysłana na inni niż czerwoną słabo widoczne.. np. na żółty.

Jak zobacze jakieś błędy napewno napiszę.
 
 
 
Crypton 
Game Master



Level: 230
Dołączył: 14 Gru 2006
Skąd: Opole
Wysłany: 06-10-2007, 14:13   

Piszę się do pomocy.


Tabela logowania oraz odnośnik rejestracji troche za bardzo kontrastują.


Tu chyba wiadomo o co chodzi.
Przy okazji widać, ze ktoś sie nie przylozyl w swojej pracy ... :D
Brak precyzji widoczny gołym okiem


Wszystkie TOPy wypadałoby oddzielić jakąś ramką


Opis walki się trochę zlewa ze sobą.


Brak ramek.


Trochę dziwnie to wygląda

Narazie tyle
 
 
Kamilo169 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Level: 108
Dołączył: 24 Wrz 2007
Wysłany: 06-10-2007, 14:22   

No więc chodzi mi oto że wszystko jest super ale te kolory do bani jeden niebieski od drugiego niczym się nie różni i w ogóle nie widać co tam napisano

 
 
Cornel 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Cornelius
Level: 1
Wiek: 30
Dołączył: 16 Lut 2007
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 06-10-2007, 14:26   

Rzeczywiście nie widać bo powiększyć się nieda.. ;/ popraw to.. :)

Kod:
http://img229.imageshack.us/img229/1892/pitalesciemaxdxu6.jpg

Ale to nie wyraźne
 
 
 
Zyga 
Użytkownik Roku 2007!



Profesja: Wojownik
Nick: Andachiel
Level: 199
Wiek: 32
Dołączył: 23 Kwi 2006
Skąd: Gliwice
Wysłany: 06-10-2007, 15:42   

To co najważniejsze chyba Justice wypisał.
Największym problemem są te zlewające się tabelki z tłem.

Co tu jeszcze nie gra... no na pewno prezentacja, moje tło powinno być szare, jednak jest niebieskie.
Tekst w PW za bardzo rzuca się w oczy, powinien mieć troszkę bardziej stonowany kolor, też coś pod niebieski, ale bardzo jaśniutki.

Cytat:

Więc tak nie wiem czy da się.. :) Zmienić kolor szefa na chacie teamu.. :) Nie wiem czy się ,lecz czy nie może musi to zrobić pierw admin w wersji klasycznej a dopiero potem ty możesz to zmienić.. :)


Mnie się zdaje czy było to kilka dni temu w propozycjach, drogi plagiacie? :twisted:
_________________
 
 
Adichi 
Użytkownik


Profesja: Wojownik
Level: 777
Dołączył: 02 Mar 2007
Wysłany: 06-10-2007, 16:00   

Również piszę się do pomocy g;) .

No i przy okazji mały błąd :

Jest tak :

http://www.mfoto.pl/show.php?id=609275

A powinno być tak :

http://www.mfoto.pl/show.php?id=609277

Nie jestem daltonem i umiem rozróżniać kolory :P .

A i jak przedmiot jest ściągnięty/założony cały czas jest ten sam kolor (ciemno-zielony) .
_________________
GAF
 
 
Ku_Zi 
Tester



Level: 194
Wiek: 33
Dołączył: 18 Maj 2007
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 06-10-2007, 18:06   

Piszę się na to g:)
Przed chwilą zacząłem robić obrazki przedmiotów g:P
Justice, co do tego na stronie głównej: obrazki są już gotowe i posłane do Pita g;)
I ten problem z prezentacją pojawia się tylko w wypadku zakładki Profil g;) Kliknijcie gdziekolwiek indziej swój nick (np. w zakładce Drużyna) i będziecie widzieć normalnie g:P Ale oczywiście, musi to zostać poprawione g;)
_________________
Offtopy SĄ fajne.
 
 
Cornel 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Cornelius
Level: 1
Wiek: 30
Dołączył: 16 Lut 2007
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 06-10-2007, 18:16   

Zyga faktycznie masz rację.. :twisted: ale skoro może to zmienić to czemu nie ? :P
Według mnie największy problem jest z kolorami i widocznością reszta gra.. :)
 
 
 
Crypton 
Game Master



Level: 230
Dołączył: 14 Gru 2006
Skąd: Opole
Wysłany: 06-10-2007, 22:52   

Cornel napisał/a:
Według mnie największy problem jest z kolorami i widocznością reszta gra.. :)


A od czego jest motyw? ><

Cytat:
Justice, co do tego na stronie głównej: obrazki są już gotowe i posłane do Pita g;)

Cieszę sie, bo właśnie miałem za to się zabrać.

Hmm ... dodam, że jeszcze na stronie głównej tabela z licznikami
(ta nad bannerem googli) dość mocno kontrastuje. Delikatne przyciemnienie
powinno wystarczyc
 
 
Pitazboras 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Level: 220
Wiek: 25
Dołączył: 05 Sty 2007
Skąd: Kraków
Wysłany: 07-10-2007, 00:20   

Mogę wstawić te screeny, zastanawia mnie tylko jedna rzecz... Może lepiej byłoby w ogóle je usunąć? One miały za zadanie zachęcić nowe osoby do grania. Ci, którzy będą korzystać z motywu, już raczej grają. Ja widzę trzy opcje:
a) zamienić screeny na te przerobione przez Ku_Ziego
b) usunąć je
c) zastąpić jakąś inną grafiką (jaką?)
 
 
Ku_Zi 
Tester



Level: 194
Wiek: 33
Dołączył: 18 Maj 2007
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 07-10-2007, 00:27   

Na razie może zamieńmy na te przerobione a jak ktoś na coś wpadnie to walniemy jego graficzkę g:P Oczywiście jeśli ją zrobi g;)

Chociaż, właściwie masz rację z tym, że stylu będą używali ci, którzy już grali/grają... Ale bez tych obrazków jakoś tak pusto będzie g:P
_________________
Offtopy SĄ fajne.
 
 
Pitazboras 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Level: 220
Wiek: 25
Dołączył: 05 Sty 2007
Skąd: Kraków
Wysłany: 07-10-2007, 01:05   

Umieściłem nową wersję skryptu. Po prostu wejdźcie jeszcze raz na linka skryptu, żeby go zaktualizować.

Co nowego:
- przerobione screeny Ku_Ziego - u mnie nieco nie pasuje kolor do tła, ale to akurat dość mało istotna rzecz w tej chwili... w razie czego zrobi się obrazki z przezroczystym tłem
- ikonki zmieniają się już przy każdym PW

edit: Ku_Zi zrobił PNG z przezroczystym tłem - już wygląda idealnie, przynajmniej u mnie ;)
 
 
ChmuraCS 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: chmur0n
Level: 127
Świat: 3
Dołączył: 02 Lip 2007
Skąd: Ozorków
Wysłany: 11-10-2007, 14:55   Re: Projekt motywu dla MFO

Nie wiem czy ktoś już to wyłapał (jak wyłapał to sory) ,ale tło prezentacji nie wydać i u mnie troche głupio wygląda ,kiedy ktoś ma kolor biały albo czarny :/

Pozatym good , tylko czat( linki ) przydałby się ze starej skórki (Czerwone)

a walki przydałoby się tak jak na czacie raz jasno niebieski raz ciemno niebieski (fajnie by wyglądało) to all z mojej strony pozdrawiam
 
 
 
Tommy The Thunderer 
Użytkownik



Profesja: Mag
Level: 132
Wiek: 35
Dołączył: 31 Maj 2006
Skąd: ThunderITY
Wysłany: 29-11-2007, 20:30   

no dobra, to teraz moje 3 grosze - robiłem kiedyś style do swoich stron ale niestety to jest mało optymalne. nie wiem, czy MF jest zrobione w modelu MVC czy po prostu wszystko jest <?php echo... i dalej. ale jeżeli jest to może można poprosić admina o udostępnienie szablonu, nawet jeżeli nie wszystkim to chociaż odpowiednim uprawnionym osobom i można przygotować przykładowe szablony strony. niektórym może sie to wydać dziwne, ale to jest naprawdę tak dobre rozwiązanie - a po drugie można wiele nieciekawych rzeczy ukryć. komuś nie pasuje że newsy zasłaniają logo? ok - wywalamy. ktoś chce mieć mf nie w kolumnie ale w 100x100% stronie - ne ma problemu - niech sobie okoduje szablon. admin powinien jedynie dodać możliwość zmiany katalogu parsowania szablonów przez gracza i voila!
_________________
WORSHIP THE PROPHECY OF THE HARDER STYLES... QLIMAXXX!!!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme MyFantasy created by Phantom