Regulamin Forum    FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Grupy    Rejestracja     Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: BaGGy
24-02-2015, 23:37
Karczma

co o tym sądzisz?
dobry pomysł
60%
 60%  [ 12 ]
nie podoba mi się
40%
 40%  [ 8 ]
Głosowań: 20
Wszystkich Głosów: 20

Autor Wiadomość
Squirrel
Użytkownik



Level: 1
Dołączył: 18 Lis 2007
Wysłany: 19-11-2007, 00:07   Karczma

W grach RPG karczma jest zazwyczaj miejscem gdzie można spotkać npc i innych graczy. O z npc można tam porozmawiać, to z innymi graczami sprawa ma się trochę inaczej - w karczmie raczej nie odbywają się rozmowy. Mam pewien pomysł jak to zmienić:

* Tekst wpisany w okienko chata słychać w całej karczmie, a nie tylko gdy się stoi obok mówiącego czyli wystarczyło by tylko wejść do karczmy, aby pogadać z wszystkimi w środku.
* Wypowiedzi nie znikają po pewnym czasie, tylko po przekroczeniu pewnej liczby to znaczy np gdy jest 20 wpisów i pojawia się nowy, najstarszy wpis znika.

Dzięki temu karczma przekształci się w miejsce rozmów, jakim zresztą była w starym mf. Ktoś
może powiedzieć że przecież do tego wykorzystywane są pola przed miastami. No jak ktoś chce bez przerwy słuchać tekstów typu 'atakujcie' czy 'szukam woja do teamu' to może sobie stać przed miastem. W karczmie takie teksty były by zakazane (zresztą nie bylo by sensu pisać 'atakujcie') i za ich wpisywanie można by było dostać bana na chata.po
 
 
Hate 
Użytkownik



Level: 102
Wiek: 34
Dołączył: 20 Paź 2007
Wysłany: 19-11-2007, 09:48   

Squirrel napisał/a:
Dzięki temu karczma przekształci się w miejsce rozmów, jakim zresztą była w starym mf.

Łżesz... w starym MF rozmowa w karczmie była tak częstym zjawiskiem jak salami za komuny...

A co do samego pomysłu:
•Ludzie chcą grać a nie gadać :arrow: - jak chcą gadać :arrow: chat publiczny, PW, forum, chaty teamowe.
•Do karczmy idzie się wykonać questa lub wylogować się bezpiecznie(j) a nie gadać.
•Biorąc pod uwagę średnią wieku graczy (jakieś 11-12 lat) i ich intelekt (cyfry podobne do wieku) w kółko będą dzieci drzeć się i w karczmie (do rozmowy w której, nawet Twoje usprawnienia ich nie zaciągną) że chcą do teamu lub 'solo pod miastem'.

Tak więc pomysł zbędny, nic by nie zmienił. Jestem na NIE!

PS: W pkt 3 nie miałem zamiaru nikogo obrazić, to po prostu przykra rzeczywistość w dobie krucjaty dzieci neo...
_________________
 
 
cochiloco 
Użytkownik



Profesja: Mag
Wiek: 36
Dołączył: 22 Sty 2007
Skąd: TYCHY
Wysłany: 19-11-2007, 10:41   

ja bym zostawil tak jak jest teraz tylko usunal bym czat na mapie (zostal by tylko ten w karczmach)
wtedy mozna by bylo pogadac w spokoju w karczmie z graczami na "poziomie"
 
 
 
ADIHC1 
Junior Admin
Game Master




Level: 132
Dołączył: 30 Paź 2006
Wysłany: 19-11-2007, 12:42   

Obawiam sie, ze ludzkiej glupoty nie da sie ominac w ten sposob.
Ani zmieniajac cokolwiek w czacie w karczmach, ani likwidujac czat
wszedzie poza mapa. Jak nie beda spamowac/trollowac/bluzgac tu,
to tam. Przykre, ale prawdziwe..
_________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. S. Lem
 
 
`Patryk 
Użytkownik



Level: 666
Dołączył: 23 Sie 2007
Wysłany: 19-11-2007, 15:21   

Malo jest tera graczy na "poziomie" z ktorymi mozna spokojnie i o wszystkim pogadac. Za duzo jest tera "dzieci neo" ktore tylko wiedza co to bluzgi , spam i te same gorsze rzeczy. Teraz zadko po wygranej walce sie widzi "dzieki za walke jestes lepszy" tylko "ty ...... noob jestes" itp. Likwidujac czat by sie te osoby przenosily do karczmy by zwrocic na siebie uwage. Mysle ze dobrze jest jak jest.
_________________
`Patryk/Shakal , s4 Uwazaj
 
 
 
Squirrel
Użytkownik



Level: 1
Dołączył: 18 Lis 2007
Wysłany: 19-11-2007, 17:10   

Może coś wyjaśnię - nie chcę likwidować czata, na mapie ani niczego podobnego, ale ulepszyć tego w karczmie.

@ hate
Aby się bezpiecznie wylogować nie trzeba wchodzić do karczmy
Jak jakiś dzieciak się w karczmie zacznie drzeć to banik i tyle.
Może i ludzie chcą grać, ale nie zawszy pkty ruchu i prot na to pozwalają.
W old MF karczma była przeznaczona do rozmowy, a czy tą rolę spełniała to inna sprawa. Po za tym z tego co pamiętam w mieście w którym był behemoth king, rozmowy wcale taką rzadkością nie były.
 
 
ADIHC1 
Junior Admin
Game Master




Level: 132
Dołączył: 30 Paź 2006
Wysłany: 19-11-2007, 18:10   

Squirrel napisał/a:
Jak jakiś dzieciak się w karczmie zacznie drzeć to banik i tyle

Teraz tez tak jest, a GM sie nie wyrabiaja ze zgloszeniami.
I chcesz im jeszcze karczme to pilnowania dorzucic?

I nie ma co wracac do Old MF, bo to juz nie wroci. To
nie gra sie zepsula, tylko ponosi koszta popularnosci.
_________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. S. Lem
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme MyFantasy created by Phantom