Regulamin Forum    FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Grupy    Rejestracja     Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: BaGGy
24-02-2015, 23:37
Równouprawnienie użytkowników i władzy.
Autor Wiadomość
MichuL 
Moderator Roku 2009!
Game Master



Profesja: Mag
Wiek: 33
Dołączył: 31 Lip 2005
Skąd: Białystok
Wysłany: 19-11-2007, 23:14   Równouprawnienie użytkowników i władzy.

Czytając system kar natknąłem się na kary dot. obrazy użytkownika:
1. ban na czat na 7 dni
2. ban na czat na 14 dni i więzienie 7 dni
3. ban na czat na 360 dni i więzienie 30 dni

z kolei te same przewinienie wobec GMa lub Admina jest karane:
1. więzienie na 7 dni
2. więzienie na 30dni
3. ban

co to użytkownik gorszy jest i jego można obrażać bardziej niż admina/GMa ?
proponuję równouprawnienie w tych karach, żeby za obrazę każdego (czy zwykły user, czy "władza") były kary:1
1. więzienie na 7 dni
2. więzienie na 30dni
3. ban
_________________


 
 
 
Bart 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Bart
Level: 300
Wiek: 30
Dołączył: 18 Lis 2007
Wysłany: 20-11-2007, 07:15   

Dobry pomysł. Kara na chat (u niemożliwość pisania na nim) myślę nie jest potrzebny. Bo kiedy już się go dostanie można równie dobrze zakomunikować się przez pw. Tyle że ja bym trochę łagodniejsze kary wprowadził.

1. więzienie na 3 dni
2. więzienie na 14 dni
3. więzienie na 30 dni
4. ban
 
 
mnietuniema
Użytkownik


Level: 1
Dołączył: 22 Paź 2006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20-11-2007, 07:59   

MichuL napisał/a:
co to użytkownik gorszy jest i jego można obrażać bardziej niż admina/GMa ?

użytkownik gorszy nie jest, ale tych wciąż przybywa, natomiast (aktywny) admin/GM to gatunek wymierający i wymaga extra ochrony ;)
 
 
dislike 
Użytkownik



Profesja: Mag
Level: 180
Wiek: 35
Dołączyła: 28 Lis 2006
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 20-11-2007, 08:23   

Tak izolacja od upadku moralności ;) wulgaryzmów i chamstwa... ; p

A poważnie przeklinanie do GM to wulgarna prośba o zablokowanie konta - masochizm...^^"" zaś na czecie do pokaz swojej wartości... heh nawet nie wyobrażasz sobie MichuL ile zażaleń za kary takie jak przeklianie/obrażanie na czecie ;/ i jakie tłumaczenia*! i jakie żądania/prośby skracań kar! bo te 7 dni to wg nich stanowczo za długo o.O

*90% to próba wmówienia mi, że najpopularniejsze wyrazy ubliżające i przekleństwa to nic złego, to nie wulgaryzm ani obrażanie a normalne często używane w "rozmowach" słowa z kanonu zwyczajnych takich jak pies, dom, kwiat, kamyk... ;/ podają przykłady miejsc występowania użytych przez siebie określeń: w telewizji, rozmowach publicznych i politycznych (^^""), wykładach naukowych (heh) ... Dlatego to ja mam wg nich "paranoje" ... nadając kary^^""

Mi osobiście pasuję obecne rozłożenie kar ... ale nie mam nic przeciwko zaostrzeniu.
Ale większość graczy a w tym prawie wszyscy ukarani za obrażanie/przeklinanie będą przeciwko... w końcu umierają mając 7 dni bez czatu^^"" a co dopiero potem heh.
 
 
Zyga 
Użytkownik Roku 2007!



Profesja: Wojownik
Nick: Andachiel
Level: 199
Wiek: 33
Dołączył: 23 Kwi 2006
Skąd: Gliwice
Wysłany: 20-11-2007, 09:30   

Ja bym tylko lekko zaostrzył kary za wulgaryzmy.
Tak by kara była równa karze za "używanie niedozwolonych praktyk w grze".
Jakby nie było, osobą o wyższym szczeblu należy się jaki taki szacunek,
więc tu bym nic nie ruszał ; p
_________________
 
 
Tomi
Prawie Admin


Profesja: Mag
Level: 1
Świat: 1+2+4
Dołączył: 18 Cze 2005
Wysłany: 20-11-2007, 14:11   

Kary są wyższe nie dla tego, że GM jest "lepszy" od innych a dlatego, że użytkownicy często specjalnie kierują w stronę GM'ów wulgaryzmy, a niektórym wręcz zależy na wyższej karze.
Poza tym władza musi mieć swój autorytet. Kar bym nie zaostrzał - są chyba optymalne.
 
 
`Patryk 
Użytkownik



Level: 666
Dołączył: 23 Sie 2007
Wysłany: 20-11-2007, 14:21   

Noi co z tego kazdy jest czlowiekiem i ma swoje uczucia. Kary powinny byc wyrownane bo ze nie mamy "stolkow" to juz jestesmy gorsi? pod jakim wzgledem wiec jestem za wyrownaniem kar. Nie nasza ze sa takie osoby co pisza wulgaryzy do wladz.
_________________
`Patryk/Shakal , s4 Uwazaj
 
 
 
Tomi
Prawie Admin


Profesja: Mag
Level: 1
Świat: 1+2+4
Dołączył: 18 Cze 2005
Wysłany: 20-11-2007, 14:32   

Shakal napisał/a:
Noi co z tego kazdy jest czlowiekiem i ma swoje uczucia. Kary powinny byc wyrownane bo ze nie mamy "stolkow" to juz jestesmy gorsi? pod jakim wzgledem wiec jestem za wyrownaniem kar. Nie nasza ze sa takie osoby co pisza wulgaryzy do wladz.


Jeśli koniecznie chcecie wyrównania kar czyt. zaostrzenia to da się załatwić - tylko żeby potem płaczu nie było.
 
 
Pitazboras 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Level: 220
Wiek: 25
Dołączył: 05 Sty 2007
Skąd: Kraków
Wysłany: 20-11-2007, 14:41   

Shakal napisał/a:
Kary powinny byc wyrownane bo ze nie mamy "stolkow" to juz jestesmy gorsi? pod jakim wzgledem

Jak to pod jakim? Pod takim, że nie macie "stołków" ;p

Jak to widzę tak: Jakiś noobek zaatakuje drugiego noobka i wygra, wtedy ten drugi wali jakimś tekstem, dajmy na to "Twoja stara używa Visty". Przypadkowe osoby, obraza pod wpływem gwałtownych emocji. Natomiast jak ktoś pisze do GM-a "Twoja stara używa Visty", to już nie wysyła wiadomości do przypadkowej osoby, tylko chce z premedytacją obrazić konkretnego gracza.

Zauważcie, że nawet za obrazę prezydenta jest większa kara niż za normalnego obywatela. Dlaczego? Bo niby jest wyższy od innych? Bzdura, nawet mimo "stołka" będzie niższy od większości z nas...

Nie mam nic przeciwko zaostrzaniu kar, ale uważam, że dobrze jest jak jest...
 
 
Kactuzz 
Tester



Profesja: Wojownik
Wiek: 33
Dołączył: 23 Cze 2006
Wysłany: 20-11-2007, 14:43   

Przykłady można zaczerpnąć z historii.
Większe kary wcale nie oznaczają, że gracze będą bardziej kulturalni.
_________________
Najnowszy MF3 trailer!
 
 
Jarus 
Game Master


Level: 1
Dołączył: 30 Paź 2006
Wysłany: 20-11-2007, 14:44   

O czym Wy tu placzecie? Przeciez wulgaryzmy w strone GM sa nie tylko obraza ale rowniez utrudnieniem pracy? Osobiscie uwazam ze te skierowane do GM mogly by byc jeszcze wyzsze. To tak samo kara za zabojstwo policjanta jest surowsza od tej wyznaczonej zabojcy innej osoby. Policjant byl w pracy i zginal na sluzbie tak samo Gm pracuje i obrazanie jego osby oznacza brak szacunku. W MFO nie chcemy wyzwisk, przeklenstw i niecenzuralnego zachowania. Jestem ostrym przeciwnikiem niekulturalnego zachowania.
Ponadto zauwaz ze GM moze za wyzwisko na czacie wystawic taka kare jaka obowiazuje kazdego usera, ale nie musi. Wiadomosci niecenzuralne na pw sa natomiast karane bezwzglednie wedlug regulaminu.
A ponadto to w czym problem. Mamy popierac ludzi ktorzym brakuje kultury!!!
_________________
Myslenie nie boli
 
 
MapY
[Usunięty]

Wysłany: 20-11-2007, 15:42   

Też zauważyłem, że kary na chat (banchat) są zbyt duże. Wg. mnie powinni być "więcej szans", tzn. może tak (kolejne przewinienia):
1. Ban 1d
2. Ban 3d
3. Ban 7d
4. Ban 14d
5. Ban 30d
6. Ban 50d.
7. Ban dożywotni na chat
Najgorsze to w tym co jest teraz, to możliwość szybkiego załapania ban-chata na rok, a nie zawsze na tak ogromną karę osoba zasługuje.
 
 
1000 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: El Supremo
Level: 999
Dołączył: 14 Lip 2007
Wysłany: 20-11-2007, 15:46   

jak na mój gust to tego jedniodniowego mogłoby nie być bo jak ktoś nabluzga to potem przynajmniej przez 3 dni bedzie cicho ale między dożywotnim jeszcze moze byc półroczny
 
 
Jarus 
Game Master


Level: 1
Dołączył: 30 Paź 2006
Wysłany: 20-11-2007, 17:41   

A ja jestem zdecydowanym przeciwnikiem zlagodzenia kary. Jesli sie nie umiesz zachowac to nie masz prawa uzywania czata. Krotka pilka. Ktos przegial dostal bana na zat, przegial drugi raz kolejny ban. JEsli do tego czasu sie niczego nie nauczyl to po co dawac kolejne szanse? JEstem za oczyszczeniem czatow z wulgarnych wypowiedzi dlatego nalegam na niezmniejszanie kar
_________________
Myslenie nie boli
 
 
ADIHC1 
Junior Admin
Game Master




Level: 132
Dołączył: 30 Paź 2006
Wysłany: 20-11-2007, 18:33   

Popieram zdanie Jarusa. Jak dla mnie, jesli ktos nie potrafi sie zachowac,
to nie potrafi. I nic tego nie zmieni. A ban na czat, to nie koniec swiata -
da sie bez niego zyc.
_________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. S. Lem
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme MyFantasy created by Phantom