Regulamin Forum    FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Grupy    Rejestracja     Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: BaGGy
24-02-2015, 23:37
Równouprawnienie użytkowników i władzy.
Autor Wiadomość
Hate 
Użytkownik



Level: 102
Wiek: 35
Dołączył: 20 Paź 2007
Wysłany: 20-11-2007, 19:08   

Pitazboras napisał/a:
za obrazę prezydenta jest większa kara niż za normalnego obywatela. Dlaczego? Bo niby jest wyższy od innych?

Jeśli (w przypadku Polski) prezydent jest od kogokolwiek wyższy..... Umarłem, dzięki Pit.

[GM] MapY napisał/a:
Najgorsze to w tym co jest teraz, to możliwość szybkiego załapania ban-chata na rok, a nie zawsze na tak ogromną karę osoba zasługuje.

Jeśli jak jest teraz nie wystarczą mu 2 bany na chat (poprzedzające dożywotni) to oczywiście że zasługuje. Skoro niczego go one nie nauczyły to nie ma się co pieścić...

Obiema rękami podpisuję się pod stanowiskiem Adi'ego i Jarusa.
_________________
 
 
sKaLi 
Użytkownik



Profesja: Mag
Level: 666
Wiek: 31
Dołączył: 26 Lip 2007
Wysłany: 20-11-2007, 19:14   

Kary za obraze powinny byc wyższe niz są i równe za obraze GM'ów i graczy.
_________________


Gospoda: 100
 
 
 
JYN 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: JYN
Level: 250
Wiek: 36
Dołączył: 21 Maj 2007
Skąd: Krosno
Wysłany: 20-11-2007, 21:15   

sKaLi napisał/a:
Kary za obraze powinny byc wyższe niz są...

Też jestem za tym każdy rozwinięty człowiek potrafi się powstrzymać od wulgarów. I często jak ktoś dostaje tego ban to nic nie zmienia, myślę że gdyby kary były troszku ostrzejsze to było by lepiej.
Jeżeli chodzi o samo "równouprawnienie" to nie koniecznie, uważam że powinna być jakaś granica (przynajmniej cienka linia :) ) pomiędzy graczem a Gm-em.
A i tak w 80% wulgary są najczęściej wysyłane przez nowych graczy na niskich lv - taki jak dostanie bana to zakłada kolejną postać i dalej jedzie po innych.
Można i tak po kimś na samym PW pojeździć i to nie jest już karane jeżeli chodzi o graczy to mnie troszku boli no ale od tego jest ignor..
 
 
Bart 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Bart
Level: 300
Wiek: 30
Dołączył: 18 Lis 2007
Wysłany: 20-11-2007, 21:42   

Cytat:
Jak dla mnie, jesli ktos nie potrafi sie zachowac,
to nie potrafi. I nic tego nie zmieni. A ban na czat, to nie koniec swiata -
da sie bez niego zyc.


Zgadzam się z tym. Mam tutaj taki mały przykład osoby która nie może powstrzymać emocji.

Cytat:
cioto (nie zglaszac plx)


Za tą wypowiedź na czacie ta osoba dostała 360 dni na chat i 30 dni w kiciu. 3 szanse miał... Nie wykorzystał. Śmieszne jest to co napisał w nawiasie :-D .
 
 
Lag 
Użytkownik



Level: 1
Dołączył: 13 Lut 2007
Wysłany: 21-11-2007, 07:35   

A ja sie zgadzam z MichuLem... Wg. mnie GM'owie są traktowani jako święte krowy (nie mam na celu nikogo obrazić :!: ) bo wystarczy jedno małe słówko i już ban... W przypadku słowa użytego wobec gracza (czasami) nie dostaje sie nawet bana na czat. A jeśli GM ma focha to wtedy nie interesuje go kodeks kar i wymierza je ze swojego 'widzi mi sie'. Wiem to z własnego doświadczenia. Te kary co zaproponowałeś są uczciwe.

Jak najbardziej na TAK
_________________
 
 
FeaR 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: FeaR
Level: 23
Wiek: 35
Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Kraków
Wysłany: 21-11-2007, 13:35   

A ja Myślę że jak ktoś chciałby przeklinać na czacie to automatycznie pokazywał By się komunikat że nie można obrażać czy coś w tym stylu zmniejszyło by to liczbę wulgaryzmów do minimum tak samo jak ze SPAM'em że np: Nie można wysyłać więcej niż jednej wiadomości co 20 sekund
_________________

 
 
 
playcz 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: woseba11
Level: 999
Wiek: 31
Dołączył: 03 Wrz 2007
Skąd: Lębork
Wysłany: 21-11-2007, 14:43   

[GM] MapY napisał/a:
Też zauważyłem, że kary na chat (banchat) są zbyt duże. Wg. mnie powinni być "więcej szans", tzn. może tak (kolejne przewinienia):
1. Ban 1d
2. Ban 3d
3. Ban 7d
4. Ban 14d
5. Ban 30d
6. Ban 50d.
7. Ban dożywotni na chat
Najgorsze to w tym co jest teraz, to możliwość szybkiego załapania ban-chata na rok, a nie zawsze na tak ogromną karę osoba zasługuje.


Takie coś mogło być odnośnie spamu, nie zawsze jest celowy!
Chyba, że perfidnie widać, że ktoś 10 razy wysyła to samo, to okey, ale dwie takie same wiadomości mogły by uegać wg. tych kar, Tomi, zastosuj te kary dla [SPAMIK]-u, wielu graczy chce się poprawić, ale trzeba dać szanse. Acha, bez przesadyzmu z tym dożywotem, później rok, później półtora itd.
_________________



Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
 
 
 
Pitazboras 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Level: 220
Wiek: 25
Dołączył: 05 Sty 2007
Skąd: Kraków
Wysłany: 21-11-2007, 15:09   

Raelag napisał/a:
bo wystarczy jedno małe słówko i już ban...

Według kodeksu dopiero za trzecie "małe słówko" jest ban, więc nie przesadzajmy że system kar jest za ostry...

Raelag napisał/a:
W przypadku słowa użytego wobec gracza (czasami) nie dostaje sie nawet bana na czat.

Jasne, jak się tego nie zgłosi, to kary nie będzie... Co to, raport mniejszości, żebyśmy mieli wiedzieć o wszystkich przewinieniach?

Wybacz MapY, ale uważam, że zaproponowany przez Ciebie system kar jest stanowczo zbyt łagodny. I tak mamy już aż za dużo chamstwa na czacie...
 
 
MapY
[Usunięty]

Wysłany: 21-11-2007, 15:22   

Pitazboras napisał/a:
Wybacz MapY, ale uważam, że zaproponowany przez Ciebie system kar jest stanowczo zbyt łagodny. I tak mamy już aż za dużo chamstwa na czacie...

Więc zaproponuj swoją "wizję".
 
 
Pitazboras 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Level: 220
Wiek: 25
Dołączył: 05 Sty 2007
Skąd: Kraków
Wysłany: 21-11-2007, 15:28   

Ja swoją "wizję" już podawałem - kary z pewnością nie są zbyt łagodne. MichuL proponuje zaostrzenie systemu kar, tak żeby każdy był traktowany jak obecnie GM. OK, nie mam nic przeciwko. Zastanawiam się tylko, czy zaostrzenie kar poprawi sytuację. Jeśli tak by miało być, to podpisuję się pod propozycją obiema rękami.
 
 
ADIHC1 
Junior Admin
Game Master




Level: 132
Dołączył: 30 Paź 2006
Wysłany: 21-11-2007, 15:31   

MapY, a co tu jest do proponowania?
Wg mnie jest dobrze. A na pewno pod tym
wzgledm nie ma co lagodzic regulaminu.
_________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. S. Lem
 
 
Lag 
Użytkownik



Level: 1
Dołączył: 13 Lut 2007
Wysłany: 21-11-2007, 15:31   

Pitazboras napisał/a:
Zastanawiam się tylko, czy zaostrzenie kar poprawi sytuację. Jeśli tak by miało być, to podpisuję się pod propozycją obiema rękami.


To jest nierealne, bo żadna kara nie odstraszy chamstwa/idiotyzmów stosowanych przez 'graczy'
_________________
 
 
ADIHC1 
Junior Admin
Game Master




Level: 132
Dołączył: 30 Paź 2006
Wysłany: 21-11-2007, 15:36   

Raelag napisał/a:
żadna kara nie odstraszy chamstwa/idiotyzmów stosowanych przez 'graczy'

Ale moze stlumic i zdziesiatkowac ich szeregi. Skoro ktos
nie potrafi sie zachowac, to nie ma dla niego miejsca w
miejscu publicznym, jakim jest MF. Po co maja gorszyc
inne dzieciaki i przeszkadzac im w zabawie?
_________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. S. Lem
 
 
Nozimu
Użytkownik



Nick: Slex
Level: 1
Dołączył: 23 Wrz 2006
Skąd: z Polski
Wysłany: 21-11-2007, 16:58   

według mnie to dobry pomysł, ale kary powinny być tylko za wulgaryzmy.. jak ktoś się zdenerwuje to co ma powiedzieć, " *NICK* ty zły człowieku" czy " *NICK* ty brutalu"? :P
_________________
Świat : 2 :)
 
 
Pitazboras 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Level: 220
Wiek: 25
Dołączył: 05 Sty 2007
Skąd: Kraków
Wysłany: 21-11-2007, 16:59   

A musi coś w ogóle mówić? Kulturalny człowiek potrafi hamować swoje emocje, jak zajdzie taka potrzeba...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme MyFantasy created by Phantom