Regulamin Forum    FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Grupy    Rejestracja     Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: BaGGy
24-02-2015, 23:39
Świat 3
Autor Wiadomość
Phantom 
Użytkownik


Wiek: 36
Dołączył: 04 Gru 2007
Wysłany: 28-12-2007, 18:53   Świat 3

Propozycja jak propozycja.

Za napisanie jakichkolwiek ogłoszeń dotyczących sprzedaży bądź kupna kont/a (nie ważne o jaki świat chodzi), całkowity zakaz dostępu do świata 3. Chyba każdy ma już dosyć jak piszą 1lvl-e, że sprzedają konta, jest to zabronione i nie powinno być tolerowane , nie umieją uczciwie grać to nie będą w ogóle grać na tym świecie, krótka piłka.
Dlaczego tylko na 3s ?
Dlatego, iż wykorzystują ten świat do łamania regulaminu mimo, iż mają inne konta to i tak zostanie tylko te zablokowane, także wyeliminujmy to i liczę na wasze poparcie.

Pozdro :500:

Myślę, że każdy wyrazi swoje opinie pozytywnie (prócz tych co na tym zarabiają).
Ostatnio zmieniony przez Phantom 04-01-2009, 20:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Crypton 
Game Master



Level: 230
Dołączył: 14 Gru 2006
Skąd: Opole
Wysłany: 28-12-2007, 18:58   

No fakt, tu muszę się zgodzić ... Mase takich wiadomości można spotkać na chacie ...
Tego typu wykroczenia powinny być karane banem na IP, lecz co z graczami
sieci osiedlowej?
 
 
Phantom 
Użytkownik


Wiek: 36
Dołączył: 04 Gru 2007
Wysłany: 28-12-2007, 19:04   

Crypton napisał/a:
No fakt, tu muszę się zgodzić ... Mase takich wiadomości można spotkać na chacie ...
Tego typu wykroczenia powinny być karane banem na IP, lecz co z graczami
sieci osiedlowej?


No tu tkwi problem, ale trzeba go jakoś rozkminić.
Nie można pozwolić by oni byli bezkarni.
Może jest jakiś sposób na nich i jeśli macie jakiś pomysł śmiało pisać.
 
 
Sosna 
Użytkownik



Profesja: Mag
Nick: DarkSosna
Level: 200
Dołączył: 17 Lip 2007
Wysłany: 28-12-2007, 19:31   

Masz racje, sprzedaż kont expa i golda jest niestety bardzo powszechyn :(
Mnie średnio jedną wiadomość na pw na 2 dni ze sprzedażą epxa/golda/postaci dostaję.
I na takim np świecie 1 to dość często spotykany precedens nawet na czatach w grze, jest to zgłaszane do GM-ów ale nie wiem co oni z tym robią :(
 
 
 
ADIHC1 
Junior Admin
Game Master




Level: 132
Dołączył: 30 Paź 2006
Wysłany: 28-12-2007, 19:38   

Dobra, dobra - wiemy, że to jest złooooooo! Ale problem jest z sieciami osiedlowymi
i zmiennym IP. Proponuję poszukać rozwiązania tego problemu, a nie dyskusji nad samą
propozycją. Skoro wszystko jasne, to czekamy na te wszystkie mądre głowy, które znają
sie na takich rzeczach ; >
_________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. S. Lem
 
 
Real
Użytkownik


Dołączył: 10 Wrz 2007
Wysłany: 28-12-2007, 20:03   

Marcin ciebie chyba pogrzało co nie umiesz grać i chcesz 3 serw zablokować puknij się w łeb pacanie.
 
 
Phantom 
Użytkownik


Wiek: 36
Dołączył: 04 Gru 2007
Wysłany: 28-12-2007, 20:05   

Real napisał/a:
Marcin ciebie chyba pogrzało co nie umiesz grać i chcesz 3 serw zablokować puknij się w łeb pacanie.

Sory stary, ale ty nie umiesz czytać :)
I proszę nie kozacz na forum to pokazuje jaki jesteś niski...
Poszukaj w internecie "nauka czytania ze zrozumieniem".

No i oczywiście ostrzeżenie dla szanownego, kulturalnego pana.
Pozdrawiam.
 
 
piteruss
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Level: 78
Dołączył: 28 Gru 2005
Wysłany: 28-12-2007, 20:24   

Sosna napisał/a:
Masz racje, sprzedaż kont expa i golda jest niestety bardzo powszechyn :(
Mnie średnio jedną wiadomość na pw na 2 dni ze sprzedażą epxa/golda/postaci dostaję.
I na takim np świecie 1 to dość często spotykany precedens nawet na czatach w grze, jest to zgłaszane do GM-ów ale nie wiem co oni z tym robią :(


Może trochę oftopnę, ale tez mam chara na 3 świecie i prawie takich wiadomości nie dostaje. Za to o solo to owszem kilka razy dziennie (i za każdym razem ignor :twisted: ) ale sprzedaż golda/konta/expa to się głównie na chatach chyba reklamuje.
 
 
 
Bart 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Bart
Level: 300
Wiek: 30
Dołączył: 18 Lis 2007
Wysłany: 29-12-2007, 07:57   

Nawet w światach moderowanych nie boją się pisać takich ogłoszeń... Robiąc od nowa postać i stojąc w okolicach pierwszych miast musiałem niekiedy interweniować na czacie zgłaszając to do gm'a.
Tak czy siak trzeba myśleć nad (jak wyżej powiedziano) sieciami osiedlowymi.
 
 
Yondaime 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Yon
Level: 155
Świat: 3
Wiek: 35
Dołączył: 21 Lis 2006
Skąd: Kraków
Wysłany: 29-12-2007, 10:39   

Ano właśnie.. to nie jest tylko problem s3... Na każdym ze światów otrzymywałem tyle samo tego badziewstwa na PW, więc nie możemy tego tylko do trzeciego świata ograniczać...Ale to prawda, zbyt długo Ci ludzie czuli sie bezkarni i wypadałoby coś z tym zrobić.
PS.Wydaje mi się, że skoro mamy dyskutować na temat obejścia problemu zmiennego IP etc to topic powinien zostać przeniesiony do Rozmowy
_________________

 
 
 
Zyga 
Użytkownik Roku 2007!



Profesja: Wojownik
Nick: Andachiel
Level: 199
Wiek: 33
Dołączył: 23 Kwi 2006
Skąd: Gliwice
Wysłany: 29-12-2007, 11:43   

ja mam złote zasady na tym świecie.
Gra bez zasad? Regulamin bez zasad ! ;]

Ktoś sobie za bardzo pozwala bo myśli ze jest bezkarny? Podwajam kare i leci ona na wszystkie multi. Podkreślam, wszystkie !
To jest raczej info do GM by ostrzej traktowali ćwoków. Chętnie dawałbym IP'ki, ale co z tego?
Jedynie osoby ze stałym IP ucierpią. Jednak w Polsce przeważa ilość neostradowców.
Wyłączy, włączy modem/routher i po problemie.
_________________
 
 
Phantom 
Użytkownik


Wiek: 36
Dołączył: 04 Gru 2007
Wysłany: 29-12-2007, 14:22   

Yondaime napisał/a:
Ano właśnie.. to nie jest tylko problem s3... Na każdym ze światów otrzymywałem tyle samo tego badziewstwa na PW, więc nie możemy tego tylko do trzeciego świata ograniczać...Ale to prawda, zbyt długo Ci ludzie czuli sie bezkarni i wypadałoby coś z tym zrobić.

Na świecie 1 i 2 to już wygląda inaczej, tam nie mogą robić multikont i muszą odsiedzieć kare, a na świecie 3 wyląda to tak, że po danej karze (np.30dni) gracz się nie przejmuje i zakłada nowe konto i w tym tkwi problem by wyeliminować tych "ćwoków" z 3 świata.

A teraz "czekamy na te wszystkie mądre głowy", którzy mają jakieś ciekawe i skuteczne pomysły by ich wyeliminować.
 
 
Tommy The Thunderer 
Użytkownik



Profesja: Mag
Level: 132
Wiek: 36
Dołączył: 31 Maj 2006
Skąd: ThunderITY
Wysłany: 02-01-2008, 20:46   

rozwiązanie jest w miarę proste - wprowadzić tą "jedną" karę na s3. wydaje mi się że otrzymanie możliwości robienia multi wystarczy a sprzedaż konta powinna być wykroczeniem, nawet w światach niemoderowanych. po drugie GMowie dorobili się już czegoś takiego jak "całkowite zablokowanie konta"? - logika jest prosta, zablokowanego konta nie można używać, a sprzedaż rzeczy nieistniejącej lub niezdatnej do użytku, pomimo innego opisu [np. na allegro] podlega już pod kodeks karny, więc GMów głowa nie boli.
_________________
WORSHIP THE PROPHECY OF THE HARDER STYLES... QLIMAXXX!!!
 
 
dislike 
Użytkownik



Profesja: Mag
Level: 180
Wiek: 35
Dołączyła: 28 Lis 2006
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 02-01-2008, 21:41   

Marcin napisał/a:
Na świecie 1 i 2 to już wygląda inaczej, tam nie mogą robić multikont i muszą odsiedzieć kare, a na świecie 3 wyląda to tak, że po danej karze (np.30dni) gracz się nie przejmuje i zakłada nowe konto i w tym tkwi problem by wyeliminować tych "ćwoków" z 3 świata.

Za sprzedaż przysługuje zablokowanie całkowite konta a nie 30 dni.
Gorzej jeśli chodzi o nazewnictwo swojego działania jako "oddawanie/wymiana" wtedy karą za przewinienie jest opcja "Używanie czata do organizowania niedozwolonych praktyk w grze"... a tam system karania do zablokowania konta jest długi (dopiero za III takie przewinienie).
Ponadto Admin zezwolił na posiadanie multikont a przyporządkowanie 1 lvlowego konta któremuś z 20-80 powiązanych to nie jest najprzyjemniejsza robota. Ja stosuje za oddawanie/wymienianie karę "na czat" dla postaci to "piszącej", a za sprzedaż blokadę konta, zarówno głównego jak i tego z którego wypłynęła ów propozycja. I wiele osób gł. 40-80 lvli jest oburzona tym, ze traci konta główne zamiast tylko tych, które powstały do prób realizacji nielegalnych praktyk.
 
 
JYN 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: JYN
Level: 250
Wiek: 36
Dołączył: 21 Maj 2007
Skąd: Krosno
Wysłany: 03-01-2008, 15:05   

dislike napisał/a:
I wiele osób gł. 40-80 lvli jest oburzona tym, ze traci konta główne zamiast tylko tych, które powstały do prób realizacji nielegalnych praktyk.

I bardzo dobrze ;] tak trzymać.
Oczywiście uważam tak jak większość że naprawdę dużo jest takich tekstów na chacie ;/

Według mnie nie głupim rozwiązanie było by utrudnienie rejestracji (była już o tym mowa ale, nie mogę znaleźć bo chyba usunięte) Przez co sporo słabo rozgarniętych osób nie zdołało by założyć konta, a chodź by założyli to by im to chwile zajęło i może zniechęciło by kogoś do robienia dużej ilości multi do przekrętów.

I teraz trochę offtopu :]
Brat ostatnio zainstalował grę lineage2. Przy instalacji tej gry i rejestracji siedział całe popołudnie. I do czego zmierzam rozmawiając tam z innymi graczami (przynajmniej z tego co zauważyłem) to nikt nic nikomu nie wciskał nikt nie był natarczywy, a i co ciekawe na czacie nie zauważyłem żadnego wulgara (może dlatego że, długo nie przyglądałem sie grze).
Więc śmię twierdzić że gdyby w MFO była dużo cięższa rejestracja, nie było by tylu przekrętów, multi, spamu, itp.

Ogólnie wydaje mi się że gdyby konto było by aktywowane dopiero po 24h i w ciągu tygodnia trzeba by było dokonać pełnej rejestracji poprzez email, to gra wyglądała by dużo lepiej (przynajmniej ja tak sądzę)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme MyFantasy created by Phantom