Regulamin Forum    FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Grupy    Rejestracja     Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: BaGGy
24-02-2015, 23:39
Świat 3
Autor Wiadomość
Szept 
Użytkownik


Wiek: 40
Dołączył: 25 Lis 2006
Wysłany: 03-01-2008, 15:45   

Twój brat Jyn prawdopodobnie dostał się do jednego z elitarnych środowisk gry linage (np. Allseron - wiem, bo gram). Tam każde użycie słowa wulgarnego zauważone na czacie może być zgłaszane przez kogokolwiek z użytkowników i jest zagrożone pernamentnym banem ( tzn. wulgarne słownictwo a nie zgłoszenie przewinienia). Zanim otrzymasz konto, musisz wykazać się znajomością języka polskiego oraz umiejętnością "klimacenia", poprzez napisanie opowiadania i sprawdzenie się w innych ciekawych testów. Niektórzy gracze próbują po 10-20 razy nim dostaną konto, inni nie dostają nigdy. Przez to "wartość" konta jest olbrzymia i nikt nie chce ryzykowac jego utraty. Śmiem twierdzić, że po wprowadzenia takich reguł 90% grających musiało by szukać innej rozrywki ( bez obrazy dla tych dzielnych 10% inteligentnych ). Aha jest jescze jeden zasadniczy plus - poprzez zawyżenie wymagań wobec grających na elitarnych serwerach średnia wieku to około 20-25 lat, gdy tymczasem na MFO 10 letni gracz nikogo nie dziwi.
Reasumując - niemożliwe do wprowadzenia <zamyślonym ruchem pociera policzek>.
_________________
Kto pilnuje pilnujących?
 
 
Tommy The Thunderer 
Użytkownik



Profesja: Mag
Level: 132
Wiek: 36
Dołączył: 31 Maj 2006
Skąd: ThunderITY
Wysłany: 04-01-2008, 13:11   

tu się zgadzam. powinna być przynajmniej aktywacja hasła w mailu. oczywiście nie powinno się czekać ileś tam, czasu, bo to nie konto w banku, gdzie przychodzi kurier z umowa do podpisania ;] ponadto składam oficjalne zażalenie na to, że hasła nie są kodowane. jak raz wziąłem opcje 'przypomnienia hasła' to dostałem pięknego maila z wypisanym hasłem w czystym tekście. żadnej opcji resetu tylko czyste hasło w mailu. gdzie tu bezpieczeństwo?
_________________
WORSHIP THE PROPHECY OF THE HARDER STYLES... QLIMAXXX!!!
 
 
ADIHC1 
Junior Admin
Game Master




Level: 132
Dołączył: 30 Paź 2006
Wysłany: 04-01-2008, 13:46   

Offtop się zaczyna robić. Czy mam rozumieć, że nie ma rozwiązania problemu, o którym
mowa w temacie? Gdzie te wszystkie mądre głowy? ; P

Wracając po raz n-ty do problemu maili aktywujących. Z tego co pamiętam, to taki mail
w najgorszym przypadku wyląduje w folderze ze spamem, tak? Czy istnieje możliwość,
że filtry antyspamowe w ogóle nie dopuszczą go do odbiorcy (w co wątpię)?

Jeśli folder ze spamem, to po rejestracji powinien wyświetlać się odpowiedni komunikat,
informujący o tym, że ten mail może znaleźć się w takim a nie innym miejscu. Wydaje
mi się, że każdy (nawet mało rozgarnięty dzieciak) znajdzie ten folder i tego maila.

Do tego możliwość rejestracji jednej postaci na jednym mailu. Nie więcej.

Jak offtopować, to po całości, hehe..

Serwer dla Elit. Ciekawy pomysł. Problem jest taki, że kto miałby się zająć weryfikacją
kto nadaje się aby grać na takim serwerze? A gdyby na takim serwerze był miesięczny
abonament? Jeżeli abonament, to wyłączenie reklam, a może i tańsze usługi? Gdybym miał
konto na takim serwerze i regularnie płacił za granie na nim, to przez myśl nie przeszłoby
mi tworzenie multi czy inne rzeczy, za które mógłbym wylecieć. Regulamin związany ze
spamem, bluzgami czy innym obrażaniem graczy (nick, avek, prezentacja) mógłby być
o wiele surowszy.
_________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. S. Lem
 
 
Szept 
Użytkownik


Wiek: 40
Dołączył: 25 Lis 2006
Wysłany: 04-01-2008, 15:00   

Powiem tak.. opierając się na obserwacjach ( Allseron na Lineage2 ), gracze inteligentni dotują twórców oraz opiekunów serwera na zasadzie bezpośredniej wymiany, tzn. że za dotację ( od 10 do około 200zł ) można otrzymać wyjątkowe, nie pojawiające się normalnie w grze przedmioty i opcje. I tu pojawia się "bariera" związana z formą MFO - jest to gra w pełni 2D oraz ( nie bójmy się tego powiedzieć ) ze "szczątkową" szatą graficzną. Kogo będzie kręciło posiadanie wyjątkowo koloroweg płaszcza, lub butów ze skrzydełkami, jeżeli nikt tego nie będzie widział ?. Mnie raczej nie. Inną stroną tego samego medalu jest moderowanie i zarządzanie takim " elitarnym " światem, tego po prostu nie mogą robić osoby niekompetentne, interesowne lub niemiłe. Podczas mojego pobytu w świecie Alka (takie pieszczotliwe zdrobnienie) nigdy nie zdarzyło mi się napisać priva do nieznanej osoby inaczej niż per "pan". Ogólnie cieszę się że MFO ma ten swój nieuchwytnyoraz niezaprzeczalny urok, gdyż w innym przypadku dawno zostałby pogrzebany pod zwałami " gówniarzerstwa" oraz "kurvotwórstwa" ( wszystkie urażone osoby .... prawdopodobnie zasłużyły na to). I to by było na tyle.
_________________
Kto pilnuje pilnujących?
 
 
Corso 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Level: 1
Dołączył: 15 Cze 2007
Skąd: Warszawa
Wysłany: 04-01-2008, 15:25   

@UP

I co z tego ? g:\

Cytat:
Offtop się zaczyna robić


Ja bym to już nazwał... spamem g:\

Utrudnienie rejestracji albo serv dla elit ? Za przeproszeniem - leczcie sie na nogi bo na głowę już za późno ;]

S3 jest praktycznie bez regulaminu, a o czymś takim trzeba było myśleć przed jego postawieniem ;] Nie zmienicie tego - dlatego s3 ma swój urok. A w sumie... co to komu TAK NA PRAWDĘ przeszkadza ? Nie lepiej zająć sie SWOJĄ postacią ? g:\
 
 
Phantom 
Użytkownik


Wiek: 36
Dołączył: 04 Gru 2007
Wysłany: 04-01-2008, 15:33   

Corso napisał/a:
I co z tego ? g:\

To z tego, że jak masz walnąć coś bezsensu to wstrzymaj się od głosu.

Corso napisał/a:
S3 jest praktycznie bez regulaminu, a o czymś takim trzeba było myśleć przed jego postawieniem ;] Nie zmienicie tego - dlatego s3 ma swój urok. A w sumie... co to komu TAK NA PRAWDĘ przeszkadza ? Nie lepiej zająć sie SWOJĄ postacią ? g:\

A kolega przeczytał ze zrozumieniem temat ?
Chodzi o to, że większa ilość to oszuści i oszukują innych.
Czemu się nie boją ? dlatego bo jak zrobią nową postać i dostaną bana to zrobią drugą i dalej zacznie pisać;
"Spzredam postać na X świecie xxx lvl"

Teraz rozumienie ? Chciałbym to wyeliminować i czekam na wasze mądre pomysły jak to zrobić skutecznie.
 
 
Corso 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Level: 1
Dołączył: 15 Cze 2007
Skąd: Warszawa
Wysłany: 04-01-2008, 17:19   

Nie zrobisz g:> Każdy GM musiałby być chyba aktywny przed miastem 24/h bez przerwy, a i wtedy zostają jeszcze pw.

Sami chcieliście s3 to macie...

Ban na ip ? Nieuczciwe wobec tych którzy mają wspólną sieć z kimś
Ban na s3 ? No tu już nic nie poradzisz


Taka prawda.
 
 
Phantom 
Użytkownik


Wiek: 36
Dołączył: 04 Gru 2007
Wysłany: 04-01-2008, 17:25   

Corso napisał/a:
Nie zrobisz g:> Każdy GM musiałby być chyba aktywny przed miastem 24/h bez przerwy, a i wtedy zostają jeszcze pw.

Sami chcieliście s3 to macie...

Ban na ip ? Nieuczciwe wobec tych którzy mają wspólną sieć z kimś
Ban na s3 ? No tu już nic nie poradzisz


Taka prawda.

Jejku, ale ty jesteś odkrywczy :)
Prosiłem tylko o ciekawe pomysły jak można by było zmniejszyć takich graczy, myślę, że istnieje jakiś pomysł i czekamy właśnie na nie :)

ADIHC1 napisał/a:
Gdzie te wszystkie mądre głowy? ; P

No właśnie gdzie one się podziały :p , ponieważ teraz możecie się wykazać swoimi ciekawymi pomysłami.
 
 
ADIHC1 
Junior Admin
Game Master




Level: 132
Dołączył: 30 Paź 2006
Wysłany: 04-01-2008, 17:50   

Ile trwa stworzenie nowego konta? Kilkanaście sekund? Ile takich kont można stworzyć - bez ograniczeń. A ich banowanie trwa dłużej, niż ich zakładanie - uwierz. Wg mnie tu jest problem.

Na chwilę obecną widzę dwie możliwości wydłużenia czasu rejestracji. Regulamin każdy powinien przeczytać, tak? Ile zajmuje przeczytanie regulaminu? 2-3 minuty? Więc akceptacja Regulaminu powinna być dostępna dopiero po tym czasie. To raz. Dwa, to nieszczęsne maile aktywujące. Skoro maile potwierdzające kasację postaci dochodzą (nawet jeśli to folder ze spamem na naszej poczcie), to i mail z aktywacją konta dojdzie. Wystarczy pod koniec procesu rejestracji dać odpowiednią informację - 'Mail z linkiem aktywującym został wysłany na podany przez Ciebie adres. Nie powinno to potrwać dłużej, niż kilka minut. UWAGA! Sprawdź folder SPAM na swojej skrzynce - możliwe, że właśnie tam go znajdziesz' lub coś w ten desień. To co tyczy sie uwagi na czerwono.

To zajmie kolejne kilka(naście) minut. Częstotliwość tworzenia multi mocno spadnie, trzeba tworzyć nowego maila - dla każdego konta inne. Bez możliwości rejestracji konta na tego samego maila, na tym samym świecie.
_________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. S. Lem
 
 
Phantom 
Użytkownik


Wiek: 36
Dołączył: 04 Gru 2007
Wysłany: 04-01-2008, 18:01   

Pomysł nawet nawet.

Może można by zrobić coś takiego...

Gdy gracz będzie próbował sprzedać/wać konto/a i dostanie za to ban od GM'a to automatycznie zakłada mu się blokada tworzenia kont na 3 świecie, nawet jeśli jest to IP osiedlowe to i tak inni mają juz założone konta z których będą mogli normalnie korzystać.

Czyli krótko mówiąc, zakaz tworzenia kont na 3ś po danej karzę (czemu mówię tylko o 3ś ? na 1 oraz 2 dostają 30 dni jeśli zrobią multi dostają kolejną karę a konto jest blokowane), oczywiście można jeszcze dopracować ten pomysł.
 
 
ADIHC1 
Junior Admin
Game Master




Level: 132
Dołączył: 30 Paź 2006
Wysłany: 04-01-2008, 18:31   

Nie wiem czy możliwość blokowania rejestracji to dobry pomysł. W końcu po to jest Świat 3,
żeby można było mieć tych konta na pęczki. Teraz tylko więcej trudu trzeba będzie włożyć w
ich tworzenie. To powinno wystarczająco zniechęcić tych mniej wytrwałych spamerów. A
reszta to pewnie niewielki odsetek.

Oczywiście wydłużenie procesu rejestracji powinno być na wszystkich światach.
Tak banowanie multi wcale krócej nie trwa, hehe..
_________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. S. Lem
 
 
KamilPZmc
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Level: 122
Dołączył: 03 Gru 2007
Wysłany: 05-01-2008, 19:09   

No racja, tylko że ten świat został stworzony właśnie dla takich głupich dzieciaków co lubią mieć multi i szachraić więc nie wiem czy to ma sens
_________________
www.kamilpzmc.jun.pl - MojeForum zapraszam tam znajdziesz wszystko
 
 
Phantom 
Użytkownik


Wiek: 36
Dołączył: 04 Gru 2007
Wysłany: 05-01-2008, 19:28   

KamilPZmc napisał/a:
No racja, tylko że ten świat został stworzony właśnie dla takich głupich dzieciaków co lubią mieć multi i szachraić więc nie wiem czy to ma sens

Został zrobiony dla tych, którzy nie umieją własną pracą zdobywać, rankingu, złota itp
Oczywiście także dla zabawy, ale nie dla tych którzy mogą oszukiwać innych i czują się przy tym bezkarni.
 
 
Bart 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Bart
Level: 300
Wiek: 30
Dołączył: 18 Lis 2007
Wysłany: 05-01-2008, 19:56   

ADIHC1 napisał/a:

Na chwilę obecną widzę dwie możliwości wydłużenia czasu rejestracji. Regulamin każdy powinien przeczytać, tak? Ile zajmuje przeczytanie regulaminu? 2-3 minuty? Więc akceptacja Regulaminu powinna być dostępna dopiero po tym czasie. To raz. Dwa, to nieszczęsne maile aktywujące. Skoro maile potwierdzające kasację postaci dochodzą (nawet jeśli to folder ze spamem na naszej poczcie), to i mail z aktywacją konta dojdzie. Wystarczy pod koniec procesu rejestracji dać odpowiednią informację - 'Mail z linkiem aktywującym został wysłany na podany przez Ciebie adres. Nie powinno to potrwać dłużej, niż kilka minut. UWAGA! Sprawdź folder SPAM na swojej skrzynce - możliwe, że właśnie tam go znajdziesz' lub coś w ten desień. To co tyczy sie uwagi na czerwono.

To zajmie kolejne kilka(naście) minut. Częstotliwość tworzenia multi mocno spadnie, trzeba tworzyć nowego maila - dla każdego konta inne. Bez możliwości rejestracji konta na tego samego maila, na tym samym świecie.


Ten pomysł jest po prostu genialny. Spadnie ilość dzieci z multi. Jest to dobra "zapora" przeciw temu. Ciekawe tylko czy na tyle wytrwała...
 
 
Shelldy 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Kerr
Level: 85
Świat: 6
Wiek: 29
Dołączył: 14 Lis 2007
Wysłany: 05-01-2008, 22:58   

Ja bym się zgodził, ponieważ widziałem tysiące takich wiadomości na czacie lub na PW. Ostatnio nawet ktoś podszył się za mnie i chciał sprzedać moje konto z s1 na s3, czyli chciał naciągnąć kogoś na wysłanie sms lub czegoś jeszcze. Wracając do tematu nie jestem za, ponieważ na s3 nie obowiązuje większa część regulaminu. Ja bym postawił na tym, że takim graczom, którzy wciskają kit o sprzedaży konta, całkowicie zablokować czat, a jeśli będą robili nowe konta, czyli z tego samego IP to automatycznie ustawić na IP tego gracza (w przypadku gdy zakłada nowe konto) Dożywotni BAN na CZAT. Jeśli będą pisać do poszczególnych graczy to już tylko i wyłącznie sprawa gracza, który otrzymał tą wiadomość czy zablokuje osobę, która mu to wysłała czy nie.

To jest moje zdanie. Jeśli mnie nie zrozumieliście lub się ze mną nie zgadzacie to już nie moja brożka. ; ))
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme MyFantasy created by Phantom