Regulamin Forum    FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Grupy    Rejestracja     Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: BaGGy
24-02-2015, 23:39
Świat 3
Autor Wiadomość
LiverPool
[Usunięty]

Wysłany: 07-10-2008, 07:59   

Corso napisał/a:
A w sumie... co to komu TAK NA PRAWDĘ przeszkadza ? Nie lepiej zająć sie SWOJĄ postacią ? g:\


a może ktoś by chciał pogadać z kumplami na czacie ale nie może bo co chwilę jakiś spam. Dla mnie utrudnienie rejestracji jest Rox pomysł i np. żeby założyć konto trzeba czekać 12h na potwierdzenie e-maila wtedy nie kazdy by miał 50postaci...
 
 
Kraien 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Sud Water
Level: 666
Wiek: 28
Dołączył: 21 Lip 2008
Wysłany: 07-10-2008, 18:37   

Hmm... nie wiem czy ktoś o tym mówił ale kiedyś na jakiejś inne grze też był problem podobny i ktoś wpadł na pomysł żeby nie banować ip tylko jakiś numer karty sieciowej nie pamiętam o co dokładnie chodziło ale blokowało by to tylko jeden komputer nawet ze zmiennym ip ale nie jestem pewien czy to jest prawda. Jak będę miał czas to pogrzebię w internecie może coś ciekawego znajdę. A co do Tego czekania na potwierdzenie maila to dobry pomysł ;)
_________________
~Arena~Gospoda: Arvis Sin-80G~
 
 
 
michol11
Użytkownik


Profesja: Mag
Level: 111
Dołączył: 18 Sie 2008
Wysłany: 07-10-2008, 22:28   

ODRAZU USUNAC S3 (tego wam trzeba) [color=red]
 
 
llludek 
Użytkownik



Level: 69
Wiek: 32
Dołączył: 29 Lis 2006
Skąd: WWA
Wysłany: 08-10-2008, 00:54   

@up

pozdro & pomyśl dzieciaku, bo jak widzę takie teksty tu się zastanawiam nad przyszłością tego kraju... i P.S. naucz się korzystać z html'a zanim zaczniesz go używać :570:

a co do tematu.

po 1: powinno być tak, że można stworzyć jedno konto dziennie. To napewno zredukowałoby ilość multi, a co za tym idzie, nielegalnych przekrętów.

po 2: limit multikont do 5. wiadomo co to ma na celu...

po 3: rejestracja przez maila z zasadą 1 mail - 1 konto

rozwiązanie już macie. ;) a teraz piszcie do szanownego Jacka i za 2 lata może się uda ;D
 
 
Lucypher 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Nienormalny
Level: 53
Świat: 3
Wiek: 32
Dołączył: 02 Cze 2007
Wysłany: 05-01-2009, 09:17   

Hymm. nie czytalem wszystkich stron z braku czasu ale tak z grubsza przejzalem. moja propozycja jest taka. Gracz reklamuje sprzedaz konta. konto usuwane. Gracz reklamuje sprzedaz rankingu. znalezc multi i wyzerowac ranking. Gracz reklamuje sprzedaz golda gold ten zostanie mu odebrany. moze wkoncu sie to uspokoi. widzicie inne rozwiazanie? wlasnie przez te wczesniej wspomniane osiedlowki moga uciepiec niewinni. lub tez nie ucierpiec ci winni.. chcecie to mnie zbesztajcie chcecie to nie :D mi to powiewa ;]

PS. Najpierw upewnijcie sie ze konto ktore niby dany osobnik chce sprzedac jest napewno jego. nie raz nie dwa spotykalem sie ze stojac przykladowo w lange z nudow widze jak jakis dzieciak pisze ze sprzedaje moje konto ;]
 
 
Lucypher 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Nienormalny
Level: 53
Świat: 3
Wiek: 32
Dołączył: 02 Cze 2007
Wysłany: 05-01-2009, 22:11   

kajman. zrobi nowa postac i oleje bana.... a na ip dac nie mozna gdyz osiedlowki i ucierpia niewinni.

Mniej drastycznie nie mozna. jak poczuja ze nie wolno to przestana. a tak to jeszcze ich po glowie poglaskajcie i powiedzcie ze tak nie wolno -.-
 
 
Kajman ^_^ 
Użytkownik



Profesja: Mag
Nick: Kajman
Level: 40
Świat: 3
Dołączył: 03 Sty 2009
Wysłany: 16-01-2009, 19:23   

Nie oleje skoncze z mfo :D
_________________
Kajman Powraca do FoRmY SłAbEj ale JaReJ
 
 
Lucypher 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Nienormalny
Level: 53
Świat: 3
Wiek: 32
Dołączył: 02 Cze 2007
Wysłany: 19-01-2009, 09:54   

To nie sprzedawaj zlota/rankingu/expa jak i calego konta ;] to nie bedziesz mial problemu. a jak sie nie podoba to usun swoje konto serwer sie odciazy odrobine xD
 
 
dracon13pl 
Użytkownik



Profesja: Mag
Nick: Drac0n/elemelek
Level: 220
Świat: 3
Wiek: 32
Dołączył: 27 Sie 2007
Skąd: Gdansk
Wysłany: 19-01-2009, 13:19   

Ban na ip nie przejdzie.. po 1 osiedlowki po 2.. da sie zbanowac ip neo ale wtedy cale wojewodzctwo nie bedzie moglo grac w mfo ( albo miasto -- juz nie pamietam )

jak dla mnie to po porstu kary powinny byc 4x surowsze ( rowiez dotyczny bluzganie itp itd )

Cytat:
po 2: limit multikont do 5


a jak sie serwer zorientuje ze masz 5 kont a nie 10 ? .. zreszta znowu osiedlowka na tym by cierpiala
Kraien napisał/a:
jakiś numer karty sieciowej


cos podobnego jest chyba w E.T. otoz jak uzywasz dopalaczy dostajez bana .. ale takiego na dysk twardy ( jak to zrobic --> nie wiem ) ale to tez moze byc rozwiazanie
_________________
Ukradli mi Łopadke... :( / wez sie ogarnij !! / wieczny 13-latek ^^
 
 
 
Bolek 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Bolek
Level: 140
Wiek: 30
Dołączył: 26 Paź 2007
Wysłany: 19-01-2009, 14:35   

Dla mnie dzieci nie powinny w to grać trzeba by pokazać jakiś dokument by dać się zarejestrować :evil: Szkoda że da się nie da :-P A tak co to propozycji To Zgadzam się chociaż te "spamy" są max do Ukraden bo tam można dojść w 2 dni... Dalej takich spamów nie ma bo szkoda komuś konta (chociaż byli tacy co na 50+ wysyłali takie reklamy...) NA TAK
_________________
Obecnie postacią Bolek nie gram. Dlatego że nie da się walczyć na salamandri. Dnia 25.01.09 Postać usunięta [GM] Mnietuniema dzięki za bana... Bo bym tej postaci nigdy nie usunął i grał w to "gówno" następne 2lata... Pozdro.
 
 
LaEme
Użytkownik


Profesja: Wojownik
Nick: LaEme
Level: 10
Dołączył: 18 Sty 2009
Wysłany: 19-01-2009, 15:54   

to dobry pomysł, dostaję dosyć często takie wiadomości jak ta.
 
 
majaczek 
Użytkownik


Profesja: Mag
Level: 105
Świat: 3
Wiek: 34
Dołączył: 16 Lis 2008
Wysłany: 19-01-2009, 18:32   

mi się wydaje że ta spekulacja jest do niczego nie potrzebna
1) ban na ip ? - wystarczy używać sieci anonimizującej np TOR- za każdym razem inny proxy = inny adres zewnętrzny + (często) adres wewnętrzny niedostępny (pan nikt :P)
2) rejestracja przez mail ? z racji że często takie usługi sprzedają adresy spamerom (lub same spamują) powstała usługa "10-minute mail" - dostajesz losowy adres email (tzn. losowe znaki w nazwie konta) i po jakimś czasie np. 10 minut konto przestanie być ważne (po kilku(nastu) latach ktoś może trafić na ten sam adres, ale wystarczy ponowna próba)
3) jakakolwiek kara za sprzedaż konta? Inteligentni gracze którzy handlują kontami robią CROSSY tzn. siedzą na kilku grach w multi i sprzedają na czacie w innej grze

- stosowanie kary (1) wiąże się z krzywdą dla niewinnych (wspólne ip)
- stosowanie zabezpieczenia (2) jest nieskuteczne (kary (1) też spowodu zmiennego ip)
- sprzedaż kont to typowa sprawa w grach multiplayer, w wielu grach niezależnie od regulaminu praktykowana
- oszukani gracze są sami sobie winni (głupota naprawdę boli) - prawdziwe sprzedaże się zabezpiecza (w obie strony), przy użyciu (1) internetowego pośrednika lub przez (2) wymianę w wąskim gronie znajomych z reala
- jeśli sprzedawca używając samo-zabezpieczenia (1) oszukuje, czekają go bardziej niemiłe konsekwencje niż tylko strata NN poziomowej postaci w grze (konsekwencje prawne, bany u pośredników sprzedaży, etc.)

WNIOSEK: jakiekolwiek karanie za nadużywanie wolności gospodarczej jest bezcelowe i szkodliwe dla przypadkowych niewinnych osób

EDIT/PS: piszę tą wiadomość z publicznego komputera w bibliotece (choć i tak używam konta majaczek :P)
 
 
Lucypher 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Nienormalny
Level: 53
Świat: 3
Wiek: 32
Dołączył: 02 Cze 2007
Wysłany: 20-01-2009, 17:43   

A ja wma proponuje opczytac pare postow wzwyz ;] wszystko o czym tutja napisaliscie zostalo powiedziane wyzej ;] moze z niewielkimi wyjatkami ;] sposob jest tylko jeden ;] drastyczny jak cholera ;] a napisalem go powyzej ;] nie lubie sie powtarzac :D
 
 
PowerFull 
Użytkownik


Profesja: Mag
Level: 44
Dołączył: 24 Lut 2009
Wysłany: 24-02-2009, 02:55   

ja wogóle nie jestem za multikontami chyba że jedno konto na jeden świat to tak bo nic się nie dzieje, a jeśli chodzi o te kupna i sprzedaże wszystkiego czego tylko można to jestem za tym aby nie banować ip tylko kont, bo kto zrobi coś jeśli zbanuje mu się z 5 kont nic nie zrobi, każda wiadomość od jakiegoś gracza grozi dożywotnim wiezieniem albo usunięciem konta a nie tam lelum polelum i gwarantuje że się to sprawdzi i multikont i lewych przekrętów będzie coraz mniej.
 
 
MuZo
Użytkownik


Profesja: Mag
Nick: Muzo
Level: 85
Świat: 3
Wiek: 29
Dołączył: 14 Lis 2008
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 24-02-2009, 10:49   

A ja bym bardziej proponował że ci co chcą sprzedać konta mają usuwane wszystkie konta i coś jak więzienie tzn. że nie można logować sie na s3 do odwołania .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme MyFantasy created by Phantom