Regulamin Forum    FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Grupy    Rejestracja     Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamiany na forum
Autor Wiadomość
ADIHC1 
Junior Admin
Game Master




Level: 132
Dołączył: 30 Paź 2006
Wysłany: 06-05-2008, 17:43   Zamiany na forum

Jak widać na forum zachodzą spore zmiany. Są one skutkiem debaty zainicjowanej przez dislike w jednym z ukrytych działów. Głównie chodziło o połączenie społeczności graczy rozdzielonej (głównie) między dwa fora - te oficjalne i forum oficjalnego Portalu. Pierwotnie działy nie związane ściśle z MFO (m.in. HP, FS, FA, SotW, Gospoda, etc) miały zostać przeniesione na tamto forum (skutkiem czego fabryki działałyby wydajniej, poziom prac SotW stałby się wyższy, czy wreszcie więcej osób chętnych do udziału Gospodzie czy Arenie), jednak jak widać tak się nie stało - głównie z powodów technicznych.

Pojawiło się kilka nowych działów, a forum zmieniło nieco swój charakter.
ADIHC1 napisał/a:
Wróćmy jeszcze do tego
ADIHC1 napisał/a:
BARTOSh napisał/a:
ADIHC1 napisał/a:
Nie wszystkie porady mogą być tu udzielane, dlatego nieoficjalne fora mają rację bytu (czyt. fabuła, staty, etc..).
to zadam może jedno pytanko... czemu nie? ; ]

Dobre pytanie - nie wiem ; >

No właśnie.. Jak widzi to, np. Tomi?
Nie wiem jak na innych forach (w nic innego nie gram, nie chce mi się), ale na forum Margonem (któremu się już od dawna przyglądam - grze, nie forum) nie jest to zabronione - pomoc w Questach na ich forum jest na porządku dziennym. Ale w naszym przypadku taką rolę pełni Portal (przynajmniej powinien pełnić i za chwilę nieco o nim). Pozostają te najbardziej męczące pytania, na które nikt pewnie nie będzie chciał udzielać odpowiedzi - czyli wszystkie to o pomoc w statach (ile dać w co, żeby wygrywać, etc). Nie wiem czy tego typu pomoc do dobry pomysł - ktoś dostanie "dobre" staty, minie kilka poziomów, dalej będzie prosił o pomoc, bo przez ten czas je zepsuł (czyt. niekończąca się pomoc).

Tomi napisał/a:
Jeśli chodzi o zdradzanie fabuły/pomoc w questach na forum to ani ja ani admin nigdy takiego zakazu nie wprowadzaliśmy. Kiedyś ustalili to moderatorzy (Mirek jeszcze?) i tak już zostało.
Ja nie mam nic przeciwko temu.


Na chwilę obecną pojawiło się dwóch zupełnie nowych moderatorów. Kathrine, która będzie się opiekować działami grafiki (czyt. będzie robiła to samo co tam) oraz aVAlANcHE, który będzie moderował część nowo powstałych działów. Najprawdopodobniej trzecim nowym moderatorem będzie Vexiol, który będzie zajmował się AotW, które powstało z jego inicjatywy na tamtym forum.

Jakieś uwagi lub propozycje do działów, które się pojawiły lub miałyby się pojawić?
_________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. S. Lem
 
 
skulio 
Użytkownik



Level: 1
Wiek: 35
Dołączył: 29 Sie 2006
Wysłany: 06-05-2008, 18:22   

Uwagi? Tak...
To niekończące zagnieżdżanie podforum. Chodzi mi tu o galerie użytkowników... Problem polega na tym, że forum nie jest przygotowane do tego typu zamieszania i nie pokazuje zmian we "wnętrznościach" galerii. Efekt? Chyba tylko ja tam zajrzałem i cokolwiek skomentowałem.
Moim zdaniem lepszy efekt przyniosłoby sporządzenie regulaminu nakazującego tworzyć tematy typu:
[avrt]Skulio
[sig]Skulio
[arts]Skulio
W ten sposób forum by sobie z tym poradziło i jakiekolwiek zmiany byłyby widoczne.

Uwaga 2: opiszcie jakoś te nowe działy ponieważ nie jest do końca sprecyzowane o co w nich chodzi(tu również "grafika"). Przykładowy opis: Popisz się swymi pracami, zadawaj pytania i nie krępuj się prosić o pomoc.
_________________
 
 
ADIHC1 
Junior Admin
Game Master




Level: 132
Dołączył: 30 Paź 2006
Wysłany: 06-05-2008, 18:28   

skulio napisał/a:
To niekończące zagnieżdżanie podforum. Chodzi mi tu o galerie użytkowników...

Musiałem to jakoś upchać, a nie chciałem rozciągać długości forum..
skulio napisał/a:
Moim zdaniem lepszy efekt przyniosłoby sporządzenie regulaminu nakazującego tworzyć tematy typu:
[avrt]Skulio
[sig]Skulio
[arts]Skulio
W ten sposób forum by sobie z tym poradziło i jakiekolwiek zmiany byłyby widoczne.

Mi jest to zupełnie obojętne. Jeśli osoby odpowiedzialne za tamte działy zdecydują się na jakieś zmiany, to wyklikam co trzeba. Ale mieszać się w to nie chcę, bo zupełnie mnie ten dział nie interesuje.
skulio napisał/a:
opiszcie jakoś te nowe działy ponieważ nie jest do końca sprecyzowane o co w nich chodzi(tu również "grafika"). Przykładowy opis: Popisz się swymi pracami, zadawaj pytania i nie krępuj się prosić o pomoc.

Zaraz poprawię/dodam, dzięki..
_________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. S. Lem
 
 
MapY
[Usunięty]

Wysłany: 06-05-2008, 19:29   

Wiadomość usunięta.
Ostatnio zmieniony przez 03-03-2023, 18:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
BARTOSh 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Level: -1
Wiek: 34
Dołączył: 15 Lip 2005
Skąd: Pabianice
Wysłany: 06-05-2008, 19:31   

... i co niby by tam się działo ?
póki co ankiety są tworzone w natywnych działach i to wystarcza.
stworzenie takiego działu spowodowałoby tylko spam.

btw: za czasów mirka takie coś istniało... tylko dlatego, że w innych działach był zakaz tworzenia ankiet. ;]
_________________


リョコ カワチ || バルトシュ クリシャック || Regulaminy || Arena ||
 
 
 
Ku_Zi 
Tester



Level: 194
Wiek: 33
Dołączył: 18 Maj 2007
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 06-05-2008, 19:37   

Zauważyłem mały błędzik w jednym z poddziałów i statystykach g:P
Cytat:
1-60Lv
Nie powinno być 5-60Lv? W końcu można walczyć dopiero od 5 g:>
_________________
Offtopy SĄ fajne.
 
 
Dragon1297 
Użytkownik



Level: 999
Dołączył: 13 Paź 2007
Wysłany: 06-05-2008, 19:40   

Ku_Zi, a potworki? Zapomniałeś o nich?
_________________
 
 
Ku_Zi 
Tester



Level: 194
Wiek: 33
Dołączył: 18 Maj 2007
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 06-05-2008, 19:46   

Z osami nie da się przegrać g:> Raps średnio ginie na 5, więc... g:P
_________________
Offtopy SĄ fajne.
 
 
v_PoGrOmCa_v 
Użytkownik



Level: 999
Dołączył: 26 Sty 2007
Skąd: Kraina Przeszłości
Wysłany: 06-05-2008, 21:03   

Ku_Zi napisał/a:
Z osami nie da się przegrać g:> Raps średnio ginie na 5, więc... g:P
"

Ale aby być dobrym graczem na niższym lvl trzeba odpowiednio rozdać te 40 punktów^
Bez nich ani rusz(!) Dlatego jest to mądrze wprowadzone; ]
_________________

"Nikt nie jest tak beznadziejnie zniewolony, jak ktoś, kto błędnie wierzy, że jest wolny"

John Wolfang von Goethe (1749-1832)

Coś się kończy, coś się zaczyna.
 
 
Areen 
Użytkownik


Profesja: Wojownik
Level: 10
Dołączył: 03 Kwi 2006
Wysłany: 06-05-2008, 22:25   

Ku_Zi napisał/a:
Z osami nie da się przegrać


z 1 HP da sie g:D> JEśli cię trafią oczywiście ;>
 
 
dislike 
Użytkownik



Profesja: Mag
Level: 180
Wiek: 35
Dołączyła: 28 Lis 2006
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 07-05-2008, 22:02   

BARTOSh napisał/a:
póki co ankiety są tworzone w natywnych działach i to wystarcza.

+ Nie ma to jak ankieterzy z nikąd... z 0 postów.. niu multikonta.. => ankieterzy.
 
 
cochiloco 
Użytkownik



Profesja: Mag
Wiek: 36
Dołączył: 22 Sty 2007
Skąd: TYCHY
Wysłany: 08-05-2008, 09:42   

Dział targ jest raczej niepotrzebny. Jeśli ktoś chce sprzedać jakaś rzecz albo spyta sie na czacie w grze w godzinach szczytu, da notkę w prezentacji ze ma do sprzedania dany przedmiot albo wystawi go na targu w grze.

Fuzja oficjalnego forum i poradniczka przyczyniła się do wielu pożytecznych zmian, więc dobrze było by też scalić portal z forum.
Wynikały be z tego same plusy:
- więcej userów na oficjalnym forum gry
- wszystko w jednym miejscu
- Admin nie musiał by płacić za serwer na którym stoii portal
- dane osób zarejestrowanych na portalu były by bezpieczne gdyż nie miały by do nich dostępu osoby niegodne zaufania (po części chodzi mi o sprawę wykorzystywania bazy danych z portalu do rozsyłania maili z refami do bux'a). Nie wiadomo czy te dane w późniejszym okresie nie przedostaną w inne ręce i co z tego powstanie. Pewnie duża część osób ma takie same hasła i nicki w grze. Może trochę to wyolbrzymiam ale nigdy nic nie wiadomo.


Pozdrawiam
_________________
"Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie poznałem internetu" S.Lem
 
 
 
JYN 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: JYN
Level: 250
Wiek: 36
Dołączył: 21 Maj 2007
Skąd: Krosno
Wysłany: 08-05-2008, 12:32   

cochiloco napisał/a:
dobrze było by też scalić portal z forum

100 pkt za tą propozycję ;> Z wymienionych wyżej powodów.

Poza tym skoro na forum już są działy staty i questy to można dodać kilka działów:
ekwipunek, bossy, miasta i mapkami, bo i tak w questach będą o nie pytania...
Może by było zrobić subfora tak jak jest to z grafiką czy areną (żeby nie rozciągnąć bardziej forum).

Biorąc również pod uwagę to że na portalu jak jest 3 osoby on-line to jest coś.
Po prostu mało kto zagląda na porta. (np. ja i pewnie większość osób zagląda na portal
jak chce sobie eq zobaczyć, bo tylko to jest tam naprawdę dobrze zrobione).

Więc można by było pomyśleć nad kolejnym połączeniem...


PS: Co do działu targ to ja osobiście wolał bym żeby został.
 
 
ADIHC1 
Junior Admin
Game Master




Level: 132
Dołączył: 30 Paź 2006
Wysłany: 08-05-2008, 13:49   

cochiloco napisał/a:
Dział targ jest raczej niepotrzebny.

Dział z założenia miał być reklamą aukcji przedmiotów unikatowych.
I mam nadzieję, że tak właśnie będzie (czyt. trzeba czekać, aż osoby
odpowiedzialne za ten dział napiszą jego regulamin).

cochiloco napisał/a:
dobrze było by też scalić portal z forum

Padła taka propozycja i niewykluczone, że jeśli pewne osoby się nie
dogadają, to taki poradnik tu powstanie, zamiast kolejnych pseudo
oficjalnych poradników/portali.

JYN napisał/a:
Poza tym skoro na forum już są działy staty i questy to można dodać kilka działów:
ekwipunek, bossy, miasta i mapkami, bo i tak w questach będą o nie pytania...

Dział Questów jest tymczasowy (cokolwiek miałoby to znaczyć). Zniknie,
jak na (powiedzmy) Portalu pojawią się kompletne informacje na ten temat.
_________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. S. Lem
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme MyFantasy created by Phantom