Regulamin Forum    FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Grupy    Rejestracja     Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Fifa 09 vs. PES 09

Która gra lepsza ?
FIFA
65%
 65%  [ 23 ]
PES
34%
 34%  [ 12 ]
Głosowań: 35
Wszystkich Głosów: 35

Autor Wiadomość
Shark 
Użytkownik



Nick: Mickey
Dołączył: 22 Cze 2007
Wysłany: 05-10-2008, 18:58   Fifa 09 vs. PES 09

3 października miała miejsca premiera Fify 09 .
Czy ktoś z was już ją ma ?
Jeśli tak podzielcie się swoimi wrażeniami,
zastanawiam się miedzy nią a PES 09,
chodzi mi o egzemplarz na konsole PS2 .
Mam Fife 08 i PES 08 i jeśli oto chodzi to lepszą grywalność ma PES 08,
ale Fifa 08 oczywiście ma więcej zespołów i więcej opcji .

Bardziej ciągnie mnie do Fify, wiadomo, licencja,
boje się troszkę zaryzykować w PES'a .

Powiedzcie którą grę uważacie za lepszą ;)

Prosiłbym userów, którzy zaznaczyli
opcję w ankiecie, aby uzasadnili swój wybór .
Ostatnio zmieniony przez Shark 07-10-2008, 18:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MichuL 
Moderator Roku 2009!
Game Master



Profesja: Mag
Wiek: 33
Dołączył: 31 Lip 2005
Skąd: Białystok
Wysłany: 05-10-2008, 19:06   

hmm pes 2k9 wyjdzie pod koniec października, więc wątpię, żeby ktoś Ci już teraz napisał ładne porównanie, zresztą każdy woli coś innego, jak wyjdzie demo pesa 2k9 to porównaj z demem fify i wtedy zdecyduj co ty bardziej wolisz g:)
_________________


 
 
 
Shark 
Użytkownik



Nick: Mickey
Dołączył: 22 Cze 2007
Wysłany: 05-10-2008, 19:10   

PES 09 wychodzi 17 października, więc nie powiem czy pod koniec ;)
Chodzi mi bardziej o dyskusję na temat PES vs. FIFA,
chodzi mi o najnowsze roczniki jak 2007 i 2008 oraz
(jak będzie 17 października) 2009 ;)
 
 
SaKe 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Cervantez
Level: 230
Wiek: 31
Dołączył: 27 Paź 2006
Wysłany: 05-10-2008, 19:13   

dla mnie zdecydowanie PES...jest bardziej grywalny,a to sie liczy najbardziej w grze...fifa ma tylko lepsze licencje i takie tam duperele,jak dla mnie...ja bym kupowal PESA na twoim miejscu
_________________


pyry nie som strofe
Pisze nie poprawnie po polskiemu.
 
 
 
dracon13pl 
Użytkownik



Profesja: Mag
Nick: Drac0n/elemelek
Level: 220
Świat: 3
Wiek: 32
Dołączył: 27 Sie 2007
Skąd: Gdansk
Wysłany: 05-10-2008, 19:18   

Ja tez stoje Grubo za PES-em ;> niue liczac tej licencji to pes bije o glowe fife np. grywalnoscia ;)
_________________
Ukradli mi Łopadke... :( / wez sie ogarnij !! / wieczny 13-latek ^^
 
 
 
MichuL 
Moderator Roku 2009!
Game Master



Profesja: Mag
Wiek: 33
Dołączył: 31 Lip 2005
Skąd: Białystok
Wysłany: 05-10-2008, 19:26   

hmm a na gry-online widziałem datę 30 października nvm
jeśli chodzi o porównanie serii to mi to nigdy nie wychodzi - pogram w FIFĘ, przyzwyczaję się - spróbuję PES'a to ten wydaje mi się dziwny, i na odwrót, pogram w PES'a, przyzwyczaję się, spróbuję FIFĘ - ta wydaje mi się teraz dziwna

w PESie nie podoba mi się tryb kariery "menadżera", jest zbyt prosty, ma za mało opcji, przynajmniej tak było w 6 i w 2k8, wszystko te same opcje itd. itp. tylko inna oprawa graficzna - ba, nawet drużyna, którą dostaje się na start (można wybrać jakąś "prawdziwą" drużynę, albo jakąś taką złożoną z leszczy, no i w tej drużynie leszczy w PESie 6 oraz w PESie 2008 występują te same nazwiska itp. a przecież to jest jakaś nieznana drużyna amatorów, więc mogli wysilić się na coś nowego... interfejs przedmeczowy też jest wręcz identyczny, a ruchy piłkarzy po odrobinie wprawy są ciut zbyt powtarzalne, w fifie często nie wychodzi mi to co chciałem zrobić, mimo poprawnej kombinacji, a w pesie ? ciągle idealne zwody...

za fifą przemawiają do mnie jeszcze wymagania, ale ty potrzebujesz na konsolę, więc to się Ciebie nie tyczy

w fifie bardzo dziwnie czasami jest ze spalonymi, aczkolwiek dokładnych zasad nie znam, więc być może wszystko jest ok

w obydwu grach nie podobają mi się buty i piłki (tal wiem, tydzień po wyjściu gry są do tego patche, ale ja nie chcę ściągać patchy do takich pierdół), owszem w fifie ciut lepiej bo mają licencje i sławniejsi piłkarze śmigają w prawdziwych ale... jak tworzę własnego piłkarza to chciałbym, aby on też śmigał w nike'ach czy innych... no i trochę ładniejsze piłki w fifie są, chociaż nie wszystkie... w pesie o ile w PES 6 były całkiem fajne, to w PES 2008 tragedia pod tym względem, przynajmniej dla mnie
ale to wszystko zależy od gustu g;)

o PESie 2008 za dużo nie mogę powiedzieć - za duże wymagania na kompa (a grafika wcale nie jakaś superaśna...)
za to dużo pykałem w fifę 08, miałem dwa ciekawe bugi:
1. jeden z piłkarzy na jednej z pozycji miał średnią stat 105 (a maks wszystkich stat to 99 hehe)
2. wypożyczyłem Fabregasa z Arsenalu na sezon, a akurat po tym sezonie kończył mu się kontrakt z Arsenalem i tu nie wiem, czy nie przedłużył kontraktu z powodu błędu, że był u mnie i nie mógł z nimi podpisać, czy też poprostu nie chciał z nimi przedłużać, a ja mogłem go sprowadzić do siebie bez płacenia kwoty transferowej bo był bez klubu g:hmm

o komentarzu (zwłaszcza polskim) nie będę nic mówił, 0 losowości, większość komentarzy można bez problemu przewidzieć...
_________________


 
 
 
Aldarion 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Dołączył: 03 Cze 2006
Skąd: Númenor
Wysłany: 05-10-2008, 20:49   

Dane mi było zagrać w obydwa dema...
I szczerze mówiąc dalej nie mogę pojąć, jak ludzie mogą grać w fifę - ta gra jest tak dziwna, że po późniejszym odpaleniu PESa nie mogłem powstrzymać westchnienia ulgi...
Fakt, może w PESie gra jest za bardzo przejrzysta - ale pozwala to robić naprawdę świetne akcje, więc się nie czepiam. Resztki schematów nadal pozostały, ale już nie ma tego, co było w 06. I dobrze. Strzały też zostały poprawione, nie ma już pakowania Gerardem czy innym Henrym okien z 10m przed polem karnym. Choć może się i da, ale już na pewno nie wpadnie każdy taki strzał, ani nawet ich połowa. Z miejsca też się ciężko strzela.
Pierwszy mój mecz w PESie 09 zakończył się wynikiem 2:1, co na 15 min gry jest naprawdę wynikiem bardzo dobrym. (Dla porównania - pierwsze 10 min mecze w 08 kończyły się w okolicach 5:5)
Jeszcze dwa słowa o wolnych - te zdecydowanie są lepsze w PESie. Tam żeby strzelić, to naprawdę trzeba to umieć. W Fifie pierwszy mój strzał, robiony 'na ślepo' trafił w poprzeczkę, a kumpel za pierwszym razem gola strzelił...

Wszystkie moje wrażenia dotyczą gry z innym przedstawicielem ludzkiej rasy, w komputerem nigdy grać nie lubiłem i nie grałem - więc na temat wszelkich trybów kariery i innych duperelach się nie wypowiem. Albo gra przy jednym kompie 1v1, albo 2v2, albo siecówka. Choć w tą grę powinno się grać tylko 2v2 - wtedy gra ma to COŚ.





Cytat:

w obydwu grach nie podobają mi się buty i piłki (tal wiem, tydzień po wyjściu gry są do tego patche, ale ja nie chcę ściągać patchy do takich pierdół), owszem w fifie ciut lepiej bo mają licencje i sławniejsi piłkarze śmigają w prawdziwych ale...



no i trochę ładniejsze piłki w fifie są, chociaż nie wszystkie..


Jeśli nie chce ci się ściągać do tego pacha to ci to nie przeszkadza. Mnie koszulki bez licencji irytowały, kilka minut i już śmigają w orginalnych :)

Cytat:

o PESie 2008 za dużo nie mogę powiedzieć - za duże wymagania na kompa (a grafika wcale nie jakaś superaśna...)


Zależy co masz na myśli mówiąc 'superaśna' - jeśli mówisz ogólnie, to fakt, zajebista nie jest. Ale jeśli mówisz to w odniesieniu do Fify... W takim razie PES to next-gen. :P

Cytat:

w fifie bardzo dziwnie czasami jest ze spalonymi, aczkolwiek dokładnych zasad nie znam, więc być może wszystko jest ok


W PESie trochę irytuje mnie to, że spalony dyktują również wtedy, gdy piłkarzowi wystają dwa pixele buta... Powinni dać większy próg spalonych.
 
 
Shark 
Użytkownik



Nick: Mickey
Dołączył: 22 Cze 2007
Wysłany: 06-10-2008, 16:13   

Aldarion napisał/a:
W PESie trochę irytuje mnie to, że spalony dyktują również wtedy, gdy piłkarzowi wystają dwa pixele buta...


Dokładnie, to jest irytujące ;)

MichuL napisał/a:
1. jeden z piłkarzy na jednej z pozycji miał średnią stat 105 (a maks wszystkich stat to 99 hehe)


Ja tak miałem w Fifie 07,
ustawiłem Robena na lewą obronę w pewnej formacji i miał 103 ;)

Aldarion napisał/a:
Strzały też zostały poprawione, nie ma już pakowania Gerardem czy innym Henrym okien z 10m przed polem karnym.


Strzały w PES'ie w ogóle mi się nie podobają, kiedy najlepiej jest strzelić
wewnętrzną stroną stopy to oni zawsze strzelają wewnętrzną .
Wrzutki też są takie "niewyważone", a w Fifie to zawsze wyzwanie z tymi wrzutkami .

Aldarion napisał/a:
Jeszcze dwa słowa o wolnych - te zdecydowanie są lepsze w PESie. Tam żeby strzelić, to naprawdę trzeba to umieć. W Fifie pierwszy mój strzał, robiony 'na ślepo' trafił w poprzeczkę, a kumpel za pierwszym razem gola strzelił...


Uwierz mi, gra na konsoli, a gra na komputerze to 2 różne rzeczy .
Kiedy np. w FIFIE 07, aby strzelić podkręconą piłkę wystarczy
przytrzymać strzałkę w lewo lub w prawo .
A na konsoli to inna bajka, trzeba wszystko dobrze wymierzyć,
na każdego z tych znanych piłkarzy są jakby inne "wymiary"
na strzał .

W PES'ie wolne są naprawdę dziwne, ale kiedy strzeli się tam
z wolnego jest naprawdę satysfakcja ;)

Jak dla mnie przeważa FIFA, ale kto wie ...
Może PES w tej odsłonie będzie lepszy .
 
 
Lag 
Użytkownik



Level: 1
Dołączył: 13 Lut 2007
Wysłany: 06-10-2008, 20:07   

Ja zawsze powtarzam to samo zdanie:
-PES miażdży na PC, Fifa na PC to katastrofa...
-Dzisiaj mi przyszła Fifa 09 na PS3 i tu miłe zaskoczenie... Interfejs poprawiony, grafika super, przejrzyste menu, dobry tryb menedżera (chociaż jeszcze nie wykorzystałem pełnych możliwości)... Ogromnym plusem jest "Adidas Live Season" to taki bajer, który nieźle nam urozmaica rozgrywkę...
-Nie grałem jeszcze w PES-a 29 na PS więc nie moge porównać, ale Fifie dam z czystym sumieniem 8/10 :)
_________________
 
 
Shark 
Użytkownik



Nick: Mickey
Dołączył: 22 Cze 2007
Wysłany: 07-10-2008, 16:04   

Lag napisał/a:
-PES miażdży na PC, Fifa na PC to katastrofa...


A mi nie chodzi o grę na PC tylko na PS2 ;)
Mam nadzieje, że przeczytałeś mój post rozpoczynający temat :)
 
 
MichuL 
Moderator Roku 2009!
Game Master



Profesja: Mag
Wiek: 33
Dołączył: 31 Lip 2005
Skąd: Białystok
Wysłany: 07-10-2008, 16:32   

ale potem pisałeś "Chodzi mi bardziej o dyskusję na temat PES vs. FIFA" więc w czym problem ? g:)
_________________


 
 
 
Shark 
Użytkownik



Nick: Mickey
Dołączył: 22 Cze 2007
Wysłany: 07-10-2008, 18:27   

Ale na konsole, a nie komputer ;)
 
 
Endry 
Użytkownik



Level: 130
Dołączył: 25 Gru 2006
Wysłany: 07-10-2008, 18:29   

a pes 09 bedzie na ps2? czy już jest? ;p utorrent w gotowości.. ;p
_________________
Weź się oderwij na chwilę z tych bloków pełnych smogów,
od nałogów, od wrogów, święty spokój daj Bogu
zacznij działać, więcej przemyślanych ruchów
czas polegać na sobie i wierzyć mocno w duchu
weź rusz dupsko, na każdym rogu czai sie okazja
jakich mnóstwo, by z godnością patrzeć w lustro
powiesz ze znów to samo, a jednak perspektywa
swiatły rozum, kiedy coś porywa i masz dozór
na pozór, wszystko wydaje się proste
toniesz w morzu możliwosci własnego losu...
 
 
 
Lag 
Użytkownik



Level: 1
Dołączył: 13 Lut 2007
Wysłany: 07-10-2008, 18:29   

Przecież w moim poście też są informację na wersje na PS3, więc ?
_________________
 
 
Shark 
Użytkownik



Nick: Mickey
Dołączył: 22 Cze 2007
Wysłany: 07-10-2008, 18:30   

Więc po co w twoim poście coś o tych grach na PC ? :)

@EDIT
Zresztą nieważne, głównym sensem tematu nie jest wymiana zdań
na temat czyichś postów :) Koniec tematu ( o twoim poście ) .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme MyFantasy created by Phantom