Regulamin Forum    FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Grupy    Rejestracja     Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: BaGGy
24-02-2015, 23:39
Mala poprawka regulaminu
Autor Wiadomość
SaKe 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Cervantez
Level: 230
Wiek: 31
Dołączył: 27 Paź 2006
Wysłany: 02-06-2009, 18:36   Mala poprawka regulaminu

Cytat:
Każdy użytkownik zobowiązuje się używać maksymalnie jednego konta na każdym świecie. Posiadanie więcej niż jednego konta na tym samym świecie jest zabronione. Użytkownicy korzystający z wielu kont mogą zostać zablokowani/skasowani bez ostrzeżenia.
Ten punkt nie obowiązuje na światach oznaczonych jako "Nie moderowany"


Po pierwsze, mamy napisane uzytkownik. A co jesli na komputerze graja bracia? Duzo ostatnio bylo tematow o braciach, kolegach etc. Dobrze by bylo to sprecyzowac.

Po drugie "Nie moderowany"? Spacja sie wdarla, czy analfabetyzm?
_________________


pyry nie som strofe
Pisze nie poprawnie po polskiemu.
 
 
 
Pitazboras 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Level: 220
Wiek: 25
Dołączył: 05 Sty 2007
Skąd: Kraków
Wysłany: 03-06-2009, 15:38   

SaKe napisał/a:
Po pierwsze, mamy napisane uzytkownik. A co jesli na komputerze graja bracia? Duzo ostatnio bylo tematow o braciach, kolegach etc. Dobrze by bylo to sprecyzowac.

Z tego, co zauważyłem, to nawet wśród GM-ów nie ma co do tego zgody :D Teoretycznie w regulaminie nie ma słowa o tym, że bracia nie mogą grać na jednym świecie - i ja bym tego nie zmieniał, może co najwyżej dodał, że takie granie nie jest polecane i gorąco zachęcamy do korzystania z różnych światów.

SaKe napisał/a:
Po drugie "Nie moderowany"? Spacja sie wdarla, czy analfabetyzm?

Polonistą nie jestem, więc może nie powinienem się wypowiadać w tych kwestiach, ale według mnie stwierdzenie, że "nie z przymiotnikami piszemy razem" powinni sobie owi poloniści wsadzić. Nie wiem jak inni, ale ja dostrzegam wyraźną znaczeniową różnicę między "nie" pisanym razem i osobno - przez co obie formy są według mnie poprawne, ale różne znaczeniowo. Tak jak nie każdy, kto nie jest "przyjacielem", to od razu "nieprzyjaciel", tak też "nie miły" i "niemiły" nie znaczą tego samego i nie uznawałbym pierwszej formy za niepoprawną. Jeśli coś "nie jest miłe", to może być na przykład obojętne, ale niekoniecznie musi od razu być "niemiłe". Tyle dygresji, wróćmy do tematu - świat numer 3. nie jest moderowany (przynajmniej w takim stopniu, jak pozostałe dwa), za to nie jest też niemoderowany zupełnie - bo przecież bany tam też dają. Tak więc zalecenia profesorów polonistyki mówią mi - "zmienić na niemoderowany", własny rozsądek za to podpowiada - "zostawić nie moderowany" :wink:
 
 
SaKe 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Cervantez
Level: 230
Wiek: 31
Dołączył: 27 Paź 2006
Wysłany: 03-06-2009, 15:43   

Pitazboras napisał/a:
własny rozsądek za to podpowiada - "zostawić nie moderowany" :wink:


czyli tutaj sie nie bede klocil,bo raczej masz racje

Pitazboras napisał/a:
Z tego, co zauważyłem, to nawet wśród GM-ów nie ma co do tego zgody :D Teoretycznie w regulaminie nie ma słowa o tym, że bracia nie mogą grać na jednym świecie - i ja bym tego nie zmieniał, może co najwyżej dodał, że takie granie nie jest polecane i gorąco zachęcamy do korzystania z różnych światów.

Regulamin jeszcze jak jest niejasny to jako-tako ujdzie,ale jesli gm'owie nie sa zgodni, i jeden moze dac kare a drugi nie,to juz lipa
_________________


pyry nie som strofe
Pisze nie poprawnie po polskiemu.
 
 
 
ADIHC1 
Junior Admin
Game Master




Level: 132
Dołączył: 30 Paź 2006
Wysłany: 03-06-2009, 17:27   

Trzeba zmienić z "nie moderowany" na "częściowo niemoderowany", hehe..

A multikonta to temat rzeka ; >

Czego zabrania Regulamin? Posiadania i używania więcej niż jednego konta. Nie zabrania gry rodzeństwu na tym samym Świecie. Problem w tym, że rodzeństwo często pomaga sobie nawzajem (czy to spalając ruchy czy robiąc zakupy na targu na nie swoim koncie) - a to jest już niezgodne z Regulaminem. Także póki każde z rodzeństwa będzie grało wyłącznie na swoim koncie, to problemów być nie powinno ; >

Wbrew pozorom to samo tyczy się W3. W niektórych przypadkach GM nakłada karę za przewinienie na wszystkie multikonta gracza. Kiedy rodzeństwo na W3 gra na swoich kontach nawzajem, a przewinienie zostało dokonane, na którymś niewspólnym koncie, to i tak wszystkie konta są zagrożone. W takim wypadku GM nie będzie wnikał, które konto jest czyje.
_________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. S. Lem
 
 
SaKe 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Cervantez
Level: 230
Wiek: 31
Dołączył: 27 Paź 2006
Wysłany: 03-06-2009, 17:53   

A co jesli naprawde sa takie sytuacje,ze gdy jedna osoba konczy,to prawie od razu po niej wchodzi rodzenstwo? To wyglada multi...
_________________


pyry nie som strofe
Pisze nie poprawnie po polskiemu.
 
 
 
ADIHC1 
Junior Admin
Game Master




Level: 132
Dołączył: 30 Paź 2006
Wysłany: 03-06-2009, 18:03   

Najlepiej unikać takich sytuacji.

Takie logowania nie muszą być jednoznaczne z uznaniem dwóch i więcej kont za multikonta, ale nie mogę więcej napisać na ten temat.
_________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. S. Lem
 
 
SaKe 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Cervantez
Level: 230
Wiek: 31
Dołączył: 27 Paź 2006
Wysłany: 03-06-2009, 18:07   

Rozumiem,top secret

ADIHC1 napisał/a:
Także póki każde z rodzeństwa będzie grało wyłącznie na swoim koncie, to problemów być nie powinno ; >

Co jesli przykladowo rodzenstwo ma zapisane hasla (bo sobie ufa,nic dziwnego chyba),i jak jeden sie wyloguje,zejdzie z kompa,drugi od razu wejdzie i przez przypadek na konto brata (ostatnio logowana postac pamieta) i pozniej znow na swoja? Tak bywa... :P

Przydaloby sie przejrzec regulamin i poprawic/sprecyzowac go
_________________


pyry nie som strofe
Pisze nie poprawnie po polskiemu.
 
 
 
ADIHC1 
Junior Admin
Game Master




Level: 132
Dołączył: 30 Paź 2006
Wysłany: 03-06-2009, 18:26   

SaKe napisał/a:
Co jesli przykladowo rodzenstwo ma zapisane hasla (bo sobie ufa,nic dziwnego chyba),i jak jeden sie wyloguje,zejdzie z kompa,drugi od razu wejdzie i przez przypadek na konto brata (ostatnio logowana postac pamieta) i pozniej znow na swoja? Tak bywa... :P

Mnie zawsze zastanawia dlaczego ludzie nie tworzą w systemie kont użytkowników - osobnego dla każdego z nich. To bardzo użyteczna możliwość - można spersonalizować swoje środowisko "pracy" wg własnego widzimisię i unikać konfliktów z resztą użytkowników, bo "poprzednia tapeta była ładniejsza", "gdzie mój dokument, który parę godzin temu leżał na pulpicie" czy "dlaczego Firefox nie jest domyślną przeglądarką?!".

W każdym bądź razie jeśli już ktoś omyłkowo zalogował się na nieswoje konto, to najlepiej niech "dmucha na zimne" i poinformuje o tym GM.
SaKe napisał/a:
Przydaloby sie przejrzec regulamin i poprawic/sprecyzowac go

Może od razu podać instrukcję jak grać na multikoncie, żeby nie wyglądało jak multikonto?
_________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. S. Lem
 
 
SaKe 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Cervantez
Level: 230
Wiek: 31
Dołączył: 27 Paź 2006
Wysłany: 03-06-2009, 19:10   

Cytat:
Może od razu podać instrukcję jak grać na multikoncie, żeby nie wyglądało jak multikonto?

nie zartuje...naprawde przydaloby sie znalesc i sprecyzowac niejasne punkty regulaminu
_________________


pyry nie som strofe
Pisze nie poprawnie po polskiemu.
 
 
 
Walkmen 
Game Master Roku 2009!



Profesja: Wojownik
Nick: Walkmen
Level: 164
Wiek: 49
Dołączył: 08 Paź 2008
Skąd: 3Miasto
Wysłany: 03-06-2009, 20:35   

Jeżeli chcecie wiedzieć na jakiej podstawie tak orzekamy że posiadacie multikonta to może wcześniej Wy Szanowni "Uczciwi" Gracze w przypadku grania z rodzeństwem będziecie przesyłać skany dowodów tożsamości byśmy Wam uwierzyli, że to drugie konto ma brat, trzecie siostra a czwarte ... kot sąsiadki.
No way.
Może przez ostatnie dni zbanowałem troszkę (myślę, że sporo ponad 1,5k) kont zbanowałem ale jeżeli widzę, że nad danymi kontami siedzi wciąż ta sama osoba bo logi graczy są nie do podważenia to dla mnie to jest ewidentne multikonto. Dla prześledzenia Waszych logów, powiązań i rozpatrzenie kłamliwych zażaleń czasami w ciągu doby poświęcam 10-14 godzin z mojego prywatnego życia. Wiem, że za jakis czas na W2 troszeczkę "posprzątam" i juz będzie dobrze ale z dnia nadzień tego się nie wyprostuje i nie próbujcie "zmieniać regulaminu" bo tak Wam pasuje.
 
 
SaKe 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Cervantez
Level: 230
Wiek: 31
Dołączył: 27 Paź 2006
Wysłany: 03-06-2009, 20:38   

Walkmen napisał/a:
nie próbujcie "zmieniać regulaminu" bo tak Wam pasuje.


SaKe napisał/a:
aprawde przydaloby sie znalesc i sprecyzowac niejasne punkty regulaminu


nie chce zmienic,tylko sprecyzowac i poprawic regulamin,to jest roznica chyba?
moze wlasnie jakies rodzenstwo gra na s1/2 bo przeczytali:

Cytat:
Każdy użytkownik zobowiązuje się używać maksymalnie jednego konta na każdym świecie.


warto by dodac cos w stylu:
Pitazboras napisał/a:
może co najwyżej dodał, że takie granie nie jest polecane i gorąco zachęcamy do korzystania z różnych światów.
_________________


pyry nie som strofe
Pisze nie poprawnie po polskiemu.
 
 
 
TiiiG
Użytkownik



Level: 28
Dołączył: 07 Maj 2009
Wysłany: 03-06-2009, 20:44   

SaKe napisał/a:
Każdy użytkownik zobowiązuje się używać maksymalnie jednego konta na każdym świecie.

Tak to prawda , lecz jezeli dwaj bracia to przeczytaja to pomysla:
Ja zaloze jedno a ty drugie , 2 uzytkownikow - 2 konta .
 
 
SaKe 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Cervantez
Level: 230
Wiek: 31
Dołączył: 27 Paź 2006
Wysłany: 03-06-2009, 20:46   

No chyba o tym caly czas pisze spryciarzu
_________________


pyry nie som strofe
Pisze nie poprawnie po polskiemu.
 
 
 
TiiiG
Użytkownik



Level: 28
Dołączył: 07 Maj 2009
Wysłany: 03-06-2009, 20:47   

Aaa sry moj blad , ty to chcesz sprecyzowac , sry jeszcze raz ale nie wczytywalem sie dokladnie w caly temat :P
 
 
SaKe 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Cervantez
Level: 230
Wiek: 31
Dołączył: 27 Paź 2006
Wysłany: 03-06-2009, 20:49   

No to przeczytaj,a pozniej sie udzielaj,nie na odwrot...

jeszcze jedno:

Cytat:
Administrator lub Game Master może zablokować konto bez uprzedniego informowania o tym, jeżeli jego użytkownik złamie postanowienia niniejszego regulaminu. Jego decyzja jest ostateczna i nie podlega żadnej dyskusji. Administrator ma także prawo usunąć takie konto


zaraz,to po co jest system zazalen?
_________________


pyry nie som strofe
Pisze nie poprawnie po polskiemu.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme MyFantasy created by Phantom