Regulamin Forum    FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Grupy    Rejestracja     Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Saga Wiedźminska
Autor Wiadomość
Shark 
Użytkownik



Nick: Mickey
Dołączył: 22 Cze 2007
Wysłany: 18-10-2009, 15:05   Saga Wiedźminska

No witajcie ;) Pomyślałem, że warto by było stworzyć temat w którym moglibyśmy podyskutować sobie
nie tylko o sadze, ale również o grze, filmie i serialu o Geralcie.

No to może ja zacznę. Niedawno zakupiłem sobie te cudeńka ( http://allegro.pl/item769...cjonerskie.html ) i jestem bardzo zadowolony.
Aktualnie zostało mi 30 stron do końca "Wieży Jaskółki" i na razie będę mógł dyskutować tylko do tego momenty fabuły.

Moją ulubioną postacią jest Jaskier, może za to, jak go określił Dijsktra- "Masz prawie 40 lat, wyglądasz na niespełna 30, myślisz, że masz lekko ponad 20, a zachowujesz się jakbyś nie miał 10" ;p

Miałem zamiar zakupić "Powrót Białego Wilka" na Ps3, ale, niestety, wycofali się z produkcji.
Aktualnie pogrywam sobie na internecie w grę pvp, podam link gdy dowiem się, że można go podać ;)
 
 
Anakin S. 
Użytkownik



Level: 126
Wiek: 29
Dołączył: 22 Sty 2009
Wysłany: 18-10-2009, 15:18   

Wiedźmin to jedna z moich ulubionych książek.Bardzzo wyraziste, ciekawe postacie, śmieszne dialogi.Ogromna ilość humoru no i ciekawie opisywane walki, wydarzenia itd.Właściwie nie musze chyba wymieniać ulubionych postaci bo wszystkie bardzo przypadły mi do gustu.A jeśli chodzi o przygody Wiedźmina to najbardziej spodobobały mi się przyjęcia na których byli bohaterowie, walka w zamku Vilgefortza i zamieszki w Rivii.Cała sagę oceniłbym na 9+/10.Teraz czytam Trylogię Husycką, zobacze czy lepsza od Wiedźka czy gorsza. :-)
_________________

 
 
 
Shark 
Użytkownik



Nick: Mickey
Dołączył: 22 Cze 2007
Wysłany: 18-10-2009, 15:35   

A czytał ktoś może "Coś się kończy, coś się zaczyna" ? Zastanawiam się czy zakupić tą książkę, no i czy jest napisana tym samym stylem co saga o Geralcie.
 
 
SaKe 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Cervantez
Level: 230
Wiek: 31
Dołączył: 27 Paź 2006
Wysłany: 18-10-2009, 18:40   

Jesli Cos sie konczy, cos zaczyna to zbior opowiadan "przed" piecioksiagiem to czytalem.
Tam byl miedzy innymi "Diaboł?"
Ja wlasnie to skonczylem, teraz "druga czesc przed piecioksiagiem", a pozniej piecioksiag.
Co z tego, ze caly cykl czytam bodaj 3 lub 4 raz...
Jest to my numba one, Geralt,Regis, Jaskier, krasnale i Ciri(lla) żondzom i mjażdzom!

Sapkowski powinien dostac nobla za Geralta...

Fajnie przerobione basnie, super cytaty ("cos sie konczy, cos zaczyna", ""pomyliłeś gwiazdy z ich odbiciem na powierzchni stawu" itd), super opisy walk, rozmyslan itd.
Wieczne sprzeczki z Yennefer, kozackie zachowanie krasnali, chyba jedna z ulubionych postac-wampir Regis, twardy Dijkstra, smieszne zachowania krolow i krolowych...

Zlozone w wielka kupe... Ksiazke jest prze-hiper-biber-mega-extra zajebista ;]

Ja sie dziwie, ze amerykancy nie wzieli sie porzadnie za ekranizacje... Przeciez, gdyby porzadnie sie to wzieli, zrobili w czesciach, kasy by zarobili tyle... ze hoho.

Rośnij, Ciri, rośnij! Na pohybel, sk****nom!
_________________


pyry nie som strofe
Pisze nie poprawnie po polskiemu.
 
 
 
Lag 
Użytkownik



Level: 1
Dołączył: 13 Lut 2007
Wysłany: 18-10-2009, 19:00   

Wiedźmin to jedna z moich ulubionych sag fantasy. Zdecydowanie najlepsza polska książka.
Jeśli chodzi o fabułe to moją ulubioną ksiązką jest ostatnia część sagi (Pani Jeziora). Najbardziej mnie trzymała w napięciu.
Jeśli chodzi ogólnie o książke to Ostatnie życzenie koksi. Tam są najlepsze teksty z całego wiedźmina. Moimi ulubionymi postaciami są Geralt, Jaskier, Ciri i Regis. A i byłbym zapomniał: Feldmarszałek Duda i jego klasyczne rrrrrrrrrrrrrwa mać. Szkoda tylko że tak całkowicie zrąbali film.
_________________
 
 
Jelsyn 
Użytkownik



Profesja: Mag
Nick: voodoo child
Level: 10
Wiek: 33
Dołączył: 16 Gru 2005
Skąd: Danzig
Wysłany: 18-10-2009, 19:41   

Wybaczcie, że się wtrącę, ale wypowiedź laga
Cytat:
Wiedźmin to jedna z moich ulubionych sag fantasy. Zdecydowanie najlepsza polska książka.
nie jest na miejscu, jak dla mnie, te książki są fajne, z tego co wiem, nawet czytałem fragmenty na przerwach, ale stwierdzenie, że jest najlepszą polską książką, nie jest na miejscu ...
 
 
Lag 
Użytkownik



Level: 1
Dołączył: 13 Lut 2007
Wysłany: 18-10-2009, 19:56   

najlepszą polską książka fantasy * tfu zapomniałem dodać to jedno słowo ;p
_________________
 
 
BarylkaSnK 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Angahm
Level: 165
Wiek: 29
Dołączył: 07 Lip 2009
Skąd: Sanok oczywiście
Wysłany: 18-10-2009, 20:04   

rzeczywiście, Wieś to najlepsza książka jaką czytałem (a było ich wiele :D )
przeczytałem te pięć książek, zostały mi jeszcze 2 tomy opowiadań, kiedyś sie przeczyta :)
wkurzał mnie Jaskier i te jego opowiadania, przynudzanie, ale jak to książka, musi coś takiego być :)
Anakin S. napisał/a:
Teraz czytam Trylogię Husycką, zobacze czy lepsza od Wiedźka czy gorsza.

jak dla mnie gorsza, cholernie długie opisy, szczególnie w pierwszym tomie jest okropnie dużo przynudzania, w drugim tomie jest więcej akcji, znacznie lepszy 2 tom od pierwszego... za trzeci nie miałem się kiedy złapać, chyba za niedługo to uczynie... :D
Shark napisał/a:
Aktualnie pogrywam sobie na internecie w grę pvp, podam link gdy dowiem się, że można go podać

grałem w nią też, nawet spoko, z tego co pamiętam była możliwość grania 3 typami postaci: wieś, mag i przeraza
gierka znudziła mi się jak zacząłem przegrywać, złe ustawienia kombosów i non stop leżałem :(
_________________


eNCe jest moim mistrzem ;]
 
 
 
Shark 
Użytkownik



Nick: Mickey
Dołączył: 22 Cze 2007
Wysłany: 18-10-2009, 20:11   

SaKe napisał/a:
Jesli Cos sie konczy, cos zaczyna to zbior opowiadan "przed" piecioksiagiem to czytalem.


Nie, to jest po sadze. Przed, z tego co wiem, jest mniej więcej o matce i starym Gercia ;)

Sapkowski świetnie przedstawił Geralta, szczególnie spodobał mi się jeden opis,
z opowieści z baronem Trzy Kawki (rozmowa między Yen a Geraltem w obozowisku).
Krasnoludy to swoje choopy ; D Ale mimo wszystko najbardziej lubię Jaskra za jego podejście do życia ^^
 
 
Lag 
Użytkownik



Level: 1
Dołączył: 13 Lut 2007
Wysłany: 18-10-2009, 20:24   

Shark napisał/a:
Miałem zamiar zakupić "Powrót Białego Wilka" na Ps3, ale, niestety, wycofali się z produkcji.

możesz rozwinąć?
_________________
 
 
Shark 
Użytkownik



Nick: Mickey
Dołączył: 22 Cze 2007
Wysłany: 18-10-2009, 20:41   

Lag napisał/a:
możesz rozwinąć?


"Powrót Białego Wilka" to miała być po prostu wersja komputerowego wiedźmina na konsolę Ps3/x360.
Zaniechali projektu z powodu finansów, nie wiem jednak dokładnie, jak coś to sprawdź w googlach,
ja już nie zdążę poszukać, bo idę pod prysznic ; D
 
 
Lag 
Użytkownik



Level: 1
Dołączył: 13 Lut 2007
Wysłany: 18-10-2009, 20:43   

widziałem już pierwsze filmiki, była oficjalna zapowiedź - to znaczy że jednak nic z tego?
_________________
 
 
Shark 
Użytkownik



Nick: Mickey
Dołączył: 22 Cze 2007
Wysłany: 18-10-2009, 21:42   

Lag napisał/a:
widziałem już pierwsze filmiki, była oficjalna zapowiedź - to znaczy że jednak nic z tego?


Tak wyczytałem.
 
 
SaKe 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Cervantez
Level: 230
Wiek: 31
Dołączył: 27 Paź 2006
Wysłany: 18-10-2009, 23:07   

O kurczaczek, a ja te opowiadania czytam przed piecioksiagiem :P
Trudno sie mowi:D
I tak Wiedzmin <3 Forevah in maj heart <3 <3 <3

Ja czasem mam taka wielka ochote napisac list do jakiegos rezysera... "Panie, zrup pan filma wiedzmina!" ;p
A polacy zmarnowali, (poza gierka...) taki potencjal...
_________________


pyry nie som strofe
Pisze nie poprawnie po polskiemu.
 
 
 
Shark 
Użytkownik



Nick: Mickey
Dołączył: 22 Cze 2007
Wysłany: 19-10-2009, 08:26   

Cytat:
A polacy zmarnowali, (poza gierka...) taki potencjal...


Dokładnie. Przecież saga o witcherku jest lepsza niż trylogia LOTRa ; D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme MyFantasy created by Phantom