Regulamin Forum    FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Grupy    Rejestracja     Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: BaGGy
24-02-2015, 23:36
Portal?
Autor Wiadomość
Magth 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Detroit
Level: 61
Świat: 3
Dołączył: 09 Cze 2009
Wysłany: 04-02-2011, 21:04   Portal?

Witam, jak wiecie nie ma portalu -.- Gdzie znaleść informacje? Na forum nie poukładane jest wszystko, Google nie zawsze znajdzie od razu i nie każdemu chce się szukać dłużej. Podstawowe informacje może i znajdziemy, na resztę trzeba czekać. Może lepiej załóżmy jeden poradnik choćby na Forum, bądź stwórzmy strone na której będzie to wszystko co mamy tutaj.

W Google nie znajdziesz ciekawych informacji, dopiero jak przejrzysz forum. Ja znalazłem dziś coś czego nigdy wcześniej nie widziałem, np. spis skrzynek aż do Oasis. Więc może warto poświęcić tą chwilę i stworzyć nową strone? Wspólnie można wiele... Na pewno znalazłby się tu ktoś kto stworzyłbym piękny Lay, zakodował stronę czy znalazł odpowiedni hosting.

Co do pomocy, ja spokojnie mogę zająć się stroną, spróbowałbym coś zakodować (pod HTML koduję, bloga też kodowałem więc i z portalem problemów nie powinno być - przynajmniej dużych), oraz mógłbym conieco wymyślić na Lay.

Co o tym myślicie? Wiem że pewnie było już kilka razy, ale może wreszcie stworzymy coś dla każdego, nie tylko Wy musicie wiedzieć o wszystkim, pozwólcie się cieszyć innym.
_________________


Kupię : Zbroję Cienia, Hełm Cienia, Zbroję Wiatru.
 
 
 
ADIHC1 
Junior Admin
Game Master




Level: 132
Dołączył: 30 Paź 2006
Wysłany: 04-02-2011, 21:16   

Nie ma portalu i wiele wskazuje na to, że już nie będzie.

Na forum dostępne są solucje praktycznie do wszystkich questów w grze. Resztę można znaleźć lub opublikować (jeśli ktoś chce podzielić się czymś ciekawym) w dziale Projekt MF.

Najprawdopodobniej nie będzie również portalu poświęconego v3 - wszystko od razu będzie publikowane na forum. To jest "trwalsze" rozwiązanie.
_________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. S. Lem
 
 
Magth 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Detroit
Level: 61
Świat: 3
Dołączył: 09 Cze 2009
Wysłany: 04-02-2011, 21:24   

Trwalsze? Jeśli masz dobry hosting to trwalsze jest na Twojej stronie własnej. Czemu? Chodzi o obrazki, często wygasają. Gdy masz je u siebie masz pewność że wszystko będzie OK. A jeśli robisz stronę pożądnie i Ci na niej zależy, to wykonujesz również kopie zapasowe. Wtedy masz pewność że nawet ja ta strona upadnie to możesz przekazać ją komuś innemu kto ma chęci, bądź utworzyć nową choćby na darmowym serwerze.
_________________


Kupię : Zbroję Cienia, Hełm Cienia, Zbroję Wiatru.
 
 
 
ADIHC1 
Junior Admin
Game Master




Level: 132
Dołączył: 30 Paź 2006
Wysłany: 04-02-2011, 21:37   

Pisząc o trwałości nie miałem na myśli problemów technicznych. Chodziło mi raczej o opiekę nad nim - Phantom przez wiele lat się nim opiekował, parokrotnie porzucając jego rozwijanie i ponownie do niego wracając. Wszystko wskazuje na to, ze tym razem jest to definitywny koniec. Dodatkowo portal już dawno temu stracił swoją rację bytu (powstał w czasach, kiedy na tym forum zabronione było "zdradzanie fabuły gry", a tym samym pomoc w questach).

Także najprawdopodobniej oficjalnego portalu (wspieranego przez administrację gry) już nie będzie.
 
 
Tomi
Prawie Admin


Profesja: Mag
Level: 1
Świat: 1+2+4
Dołączył: 18 Cze 2005
Wysłany: 05-02-2011, 00:18   

Jeśli ktoś czuje się na siłach, aby stworzyć i poprowadzić portal to administracja z całą pewnością udzieli "namaszczenia" na oficjalny i udostępni hosting.
Z tym, ze najpierw musi coś sensownego powstać.
 
 
Night Crawler 
Użytkownik



Level: 1
Wiek: 100
Dołączył: 05 Lis 2007
Skąd: Poznań
Wysłany: 05-02-2011, 00:25   

Phantom zrezygnował ostatecznie?
_________________
I Pan powiedział:
Najpierw wyjmiesz świętą zawleczkę,
potem policzysz do trzech; ani mniej, ani więcej.
Trzy jest liczbą, do której policzysz,
a liczbą twojego liczenia będzie trzy.
Nie policzysz do czterech, ani do dwóch,
chyba że w czasie liczenia do trzech.

ADIHC1: endry to jeszcze nic, w planach miałem zazielenienie NC - pech chciał, że akurat wtedy miał knebel ;>
 
 
Pitazboras 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Level: 220
Wiek: 25
Dołączył: 05 Sty 2007
Skąd: Kraków
Wysłany: 05-02-2011, 00:36   

"Portal" (jak rozumiem pod określeniem "portal" masz na myśli tradycyjny CMS) jest złym rozwiązaniem, bo treść jest tworzona przez wąską grupę osób. Grupa się wypali, straci chęć do robienia i efekt będzie taki jak obecnie. Według mnie sensowne rozwiązanie powinno dawać możliwość tworzenia treści przez każdego, jednocześnie zapewniając solidne możliwości moderacji. W skrócie: wiki. Forum też nie jest złym rozwiązaniem, a jeśli chodzi o obrazki, to przecież można je hostować na tym samym serwerze albo ustalić jakiś specjalny do tego celu.

A tak swoją drogą stworzenie dobrego layoutu jest sprawą drugorzędną, ja bym się bardziej martwił stworzeniem dobrej treści.
 
 
ADIHC1 
Junior Admin
Game Master




Level: 132
Dołączył: 30 Paź 2006
Wysłany: 05-02-2011, 00:50   

Również uważam, że dotychczasowa formuła portalu nie sprawdzi się i prędzej czy później skończy się to tak samo. Na temat wiki parokrotnie się wypowiadałem i jestem zwolennikiem tego rozwiązania. Osobiście jednak nie podejmę się opieki nad tym projektem - panel w grze i opieka nad forum (w okolicach premiery v3) wystarczająco skutecznie pożrą mój wolny czas.
 
 
Night Crawler 
Użytkownik



Level: 1
Wiek: 100
Dołączył: 05 Lis 2007
Skąd: Poznań
Wysłany: 05-02-2011, 00:59   

Już nie kobinujcie.. Wg. mnie wszystko powinno być na forum, jako że konto na forum bedzie połączone z tym w grze - nie będzie problemu z dostępnością tych informacji. A i edycja i kontrola nad nimi będzie się sprowadzała do edycji postów/tematów przez osoby uprawnione a nie pierwszego lepszego Fanatyko_powrut.
_________________
I Pan powiedział:
Najpierw wyjmiesz świętą zawleczkę,
potem policzysz do trzech; ani mniej, ani więcej.
Trzy jest liczbą, do której policzysz,
a liczbą twojego liczenia będzie trzy.
Nie policzysz do czterech, ani do dwóch,
chyba że w czasie liczenia do trzech.

ADIHC1: endry to jeszcze nic, w planach miałem zazielenienie NC - pech chciał, że akurat wtedy miał knebel ;>
 
 
Sage 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Level: 1
Wiek: 31
Dołączył: 07 Lis 2009
Wysłany: 05-02-2011, 10:05   

No właśnie, "wiki" czy dalej forum? Proponuję przeprowadzić jakąś ankietę wśród użytkowników - czy skupiać się już na samej treści gdzie każdy może wtrącić swoje 3 grosze czy dalej prowadzić to w formie forum - tak jak dawniej.
Forum portalu nie działało najlepiej ostatnimi czasy, całą "załogę" trzeba by było skompletować od nowa, zaprowadzić nowy porządek. A artykuły i newsy mogli by pisać użytkownicy, zawsze była by możliwość stworzenia tematu o to, user coś napisze, jeśli zostanie zaakceptowane i skorektowane mogło by się znaleźć na portalu.

Mógłbym się zająć nadzorowaniem nad portalem, jakąkolwiek by miał przybrać formę.
Nie wiem, mam nadzieję że moja praca w tym obecnie zamkniętym nie budziła większych zastrzeżeń.
To tyle.

Pozdrawiam

//3-cia opcja - "portal" połączony z nowym forum v3, teraz to powinno wypalić, jako że start będzie od nowa!
 
 
 
Magth 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Detroit
Level: 61
Świat: 3
Dołączył: 09 Cze 2009
Wysłany: 05-02-2011, 11:41   

Właśnie tak jak kolega wyżej mówi, moim zdaniem powinno się przeprowadzić ankietę. Wtedy jakby powstał Portal / Wiki moglibyśmy wrzucać tam wszystko z Forum i własnych doświadczeń. Do tego przydało by się żeby każdy użytkownik mógł coś zmienić, coś dodać itp. Wg. mnie to dobry pomysł. Potrzebny tylko hosting i kilka osób chętnych do pracy. Ja z pewnością mógłbym pomóc ;)
_________________


Kupię : Zbroję Cienia, Hełm Cienia, Zbroję Wiatru.
 
 
 
Bicek 
Game Master



Nick: [GM] Bicek
Level: 1
Wiek: 31
Dołączył: 28 Lut 2009
Wysłany: 05-02-2011, 11:48   

Nie wiem czemu Marcin tak postąpił nie uprzedząjac nas , pamiętam jak jeszcze w dziale dla modów pisał że powrócił i że dokończy pracę kilka dni po zostawił nas . Mam nadzieję że Sage zaopiekuje się portalem. Gdzie tu ankietę robić Forum portalu było i ma być.
_________________
https://www.youtube.com/w...d&v=mckyFIuM6ls
 
 
Pitazboras 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Level: 220
Wiek: 25
Dołączył: 05 Sty 2007
Skąd: Kraków
Wysłany: 05-02-2011, 13:03   

Sage napisał/a:
No właśnie, "wiki" czy dalej forum?

Forum tak czy inaczej istnieć musi; jakikolwiek dodatkowy portal nie jest kwestią "zamiast" tylko "oprócz". Bez względu na to w jaki sposób zostanie przekazana użytkownikom wiedza dotycząca gry, musi być też miejsce na np. zgłaszanie błędów czy dyskuje, a do tego forma forum nadaje się chyba najlepiej.

bicek15 napisał/a:
Gdzie tu ankietę robić Forum portalu było i ma być.

Nie do końca wiem co chciałeś przekazać, ale jeśli proponujesz żeby po raz kolejny utworzyć dwa osobne fora, to po raz kolejny jestem temu przeciwny. Takie rozwiązanie nie przynosi żadnych korzyści, poza większą liczbą stołków do obsadzenia.
 
 
Night Crawler 
Użytkownik



Level: 1
Wiek: 100
Dołączył: 05 Lis 2007
Skąd: Poznań
Wysłany: 05-02-2011, 15:47   

Jestem przeciwny tworzeniu kolejnych, dodatkowych oficjalnych for (forów?).
Takie rozwiązanie stwarza tylko więcej problemów. Jeśli ktoś tego nie widzi to zapewne ma jakiś interes - funkcja admina, junior admina, moderatora i karania botów to coś co mfowiczów rajcuje. Po trupach do celu, zawsze założą własne forum byle tylko móc moderować. Jednak takie wynalazki powinny być zawsze nieoficjalne. Oficjalne forum ma być tylko jedne.

@DOWN
wtf
_________________
I Pan powiedział:
Najpierw wyjmiesz świętą zawleczkę,
potem policzysz do trzech; ani mniej, ani więcej.
Trzy jest liczbą, do której policzysz,
a liczbą twojego liczenia będzie trzy.
Nie policzysz do czterech, ani do dwóch,
chyba że w czasie liczenia do trzech.

ADIHC1: endry to jeszcze nic, w planach miałem zazielenienie NC - pech chciał, że akurat wtedy miał knebel ;>
Ostatnio zmieniony przez Night Crawler 05-02-2011, 16:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
lama
Użytkownik


Level: 1
Dołączył: 05 Lut 2011
Wysłany: 05-02-2011, 16:15   

Forum portalu powinno istnieć. Użytkownicy powinni jak najbardziej zgłaszać wszystkie problemy na forum portalu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme MyFantasy created by Phantom