Regulamin Forum    FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Grupy    Rejestracja     Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
tury
Autor Wiadomość
Spicer 
Użytkownik



Nick: Jumbo
Level: 244
Dołączył: 29 Sty 2010
Wysłany: 06-02-2017, 17:28   tury

Ktoś ostatnio mówił, że tury od 230 są zbędne, bo nie ma szans rozstrzygnąć walki na mapie, zgadzam się, z tym, że od 180 levela, ponieważ od 175 wchodzi dla wola pierek +1200 MP i walka na mapie jest bez sensu, wystarczy dać po 200 obron i lipa i oto propozycja.
 
 
MiT 
Użytkownik



Nick: MiT
Level: 1
Dołączył: 26 Sty 2012
Wysłany: 06-02-2017, 21:15   

Pisałem już do Tomiego, by podnieść tury ale tylko i wyłącznie dla 230+.
_________________
"Et si tu n'existais pas..."
 
 
Tomi
Prawie Admin


Profesja: Mag
Level: 1
Świat: 1+2+4
Dołączył: 18 Cze 2005
Wysłany: 06-02-2017, 23:49   

Poproszę zatem o konkretne propozycje:
przedział lv - ile tur, aby remis był rzadkością (musi jednak być jakiś limit - najlepiej jak najniższy ,który jednak spełni swe zadanie)
 
 
MiT 
Użytkownik



Nick: MiT
Level: 1
Dołączył: 26 Sty 2012
Wysłany: 07-02-2017, 14:12   

230-600 (100 tur)

Myślę, że to dobre podłoże do pvp, a zarazem dla nas- głębsza analiza, które poziomy są bardziej wymagające.
_________________
"Et si tu n'existais pas..."
 
 
ElfenLied 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Elfen Lied
Level: 180
Wiek: 29
Dołączył: 07 Lut 2012
Wysłany: 11-02-2017, 23:46   

Jak juz o wyzszych lvl mowa to mozna 230+ lvlom pozwolic nalozyc wiecej gemow, do 120%, sloty siedza puste, bez zadnego uztyku ;']

Leczenie 7 dodac, Mikstury regeneracji lv4 ;']

majac leczenie 7 i lv4 miksturki, wieksze mozliwosci bylyby przy ukladaniu statystyk, a tak limituje dosc ostro, leczenie daje 17000hp ---> ktore jest z 146 poziomu...
_________________

RIP 2007-09 [*]
 
 
MiT 
Użytkownik



Nick: MiT
Level: 1
Dołączył: 26 Sty 2012
Wysłany: 12-02-2017, 10:15   

ElfenLied napisał/a:
Jak juz o wyzszych lvl mowa to mozna 230+ lvlom pozwolic nalozyc wiecej gemow, do 120%, sloty siedza puste, bez zadnego uztyku ;']

Leczenie 7 dodac, Mikstury regeneracji lv4 ;']

majac leczenie 7 i lv4 miksturki, wieksze mozliwosci bylyby przy ukladaniu statystyk, a tak limituje dosc ostro, leczenie daje 17000hp ---> ktore jest z 146 poziomu...


Na 99% nie będzie takiej zmiany.
_________________
"Et si tu n'existais pas..."
 
 
ElfenLied 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Elfen Lied
Level: 180
Wiek: 29
Dołączył: 07 Lut 2012
Wysłany: 12-02-2017, 14:06   

Zmiana w turach tym bardziej bez sensu , ciekaw jestem ile pretensji bedzie ze strony graczy pozniej. Chyba ze darmowy res statow dolozony wraz ze zmian zostanie. Dziwne ze ty MiT propozycje do Tomiego rzucasz i od razu ma zostac wprowadzona bez zadnych dyskusji na dany temat ze strony graczy. Usunmy zatem remisy z systemu gry skoro przeszkadzaja :)

Jesli zmieniac to dla kazdego. Wyglada na to ze 5 lvlom tez zwiekszyc tury trzeba ,a jak widac bardziej tego potrzebuja

_________________

RIP 2007-09 [*]
 
 
Rencar 
Użytkownik



Profesja: Mag
Nick: Rencar/Deleted/Jabba
Level: 76
Świat: 6
Wiek: 32
Dołączył: 29 Gru 2006
Wysłany: 12-02-2017, 19:00   

ElfenLied napisał/a:
Zmiana w turach tym bardziej bez sensu , ciekaw jestem ile pretensji bedzie ze strony graczy pozniej. Chyba ze darmowy res statow dolozony wraz ze zmian zostanie. Dziwne ze ty MiT propozycje do Tomiego rzucasz i od razu ma zostac wprowadzona bez zadnych dyskusji na dany temat ze strony graczy. Usunmy zatem remisy z systemu gry skoro przeszkadzaja :)

Jesli zmieniac to dla kazdego. Wyglada na to ze 5 lvlom tez zwiekszyc tury trzeba ,a jak widac bardziej tego potrzebuja

[url=https://s13.postimg.org/gjt4wr2fb/5lvl.png]Obrazek[/url]


Po wprowadzonych zmianach zawsze są głosy sprzeciwu, byle było ich mniej niż przy obecnym rozwiązaniu. Zawsze też ze zmianami w pvp szedł w parze darmowy res, więc raczej nie ma się o co martwić.
 
 
MiT 
Użytkownik



Nick: MiT
Level: 1
Dołączył: 26 Sty 2012
Wysłany: 12-02-2017, 20:04   

Nim napisałem do Tomiego, porozmawiałem z chłopakami na chacie (min. Cannibal Corpse i Feta?).
Zatem zmiana nie jest wyssana z palca, jeśli o to pytasz.

Cytat:
Zmiana w turach jest potrzebna, skoro widzi to prawie każdy gracz w tamtych przedziałach. Po wprowadzonych zmianach zawsze są głosy sprzeciwu, byle było ich mniej niż przy obecnym rozwiązaniu. Zawsze ze zmianami w pvp szedł w parze darmowy res, więc raczej nie ma się o co martwić.


Dokładnie, a tak jak pisałem- nowe itemy/gemy nie powstaną zatem modyfikujmy to co mamy.
Sprzeciwu spodziewać się można jedynie od osób nie praktykujących te przedziały.


Cytat:
5 levelom nie trzeba zwiększyć tur, tylko zająć się tym jak trzeba (albo zlikwidować medale za remisy z graczami). Robią remiserów, bo jest za to medal, tutaj nie ma się do czego przyczepić, kazdy gra na swój sposób. Jednak 30k resmisów? Chyba nikt nie myśli, że zostało to wbite uczciwie, bo to zwyczajnie niemożliwe. Jest to nabijane multikontami na proxach. Dziwne tylko, że w tym właśnie przypadku kary za proxy i za zdobywanie dóbr dzięki nim jest bezkarne.


Przeglądałem walki kilku osób (tak te 40 stron, walka po walce..) i większość raportów to walki 4-5 osób. - Jednak byłbym wdzięczny za jakiekolwiek inne dodatkowe informacje, dla takich z pewnością nie będzie ulgi :-)
_________________
"Et si tu n'existais pas..."
 
 
ElfenLied 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Elfen Lied
Level: 180
Wiek: 29
Dołączył: 07 Lut 2012
Wysłany: 12-02-2017, 20:46   

A co Cannibal i Feta ma do tego skoro oni nawet nie praktykuja walk na takich przedzialach? 600lvl i 480lvl.

Nie musisz insynuowac ze nie praktykuje bo owszem mialem wiele okazji, pewnie wiecej niz ty , nie sugeruj sie obecnym kontem. Nie mowie ze sie sprzeciwiam tylko proponuje zmiane ktora bedzie lepsza dla graczy CHCACYCH testowac swoje umiejetnosci w rozdawaniu statystyk i walkach PvP. A to ze napiszesz, "na 99% nie bedzie takiej zmiany" malo dla mnie znaczy dopoki sam Tomi tego nie odrzuci

Gdyby wiecej mozliwosci bylo to jestem pewny ze nie byloby garstki graczy na takich przedzialach, a skutkuje to wlasnie ich brakiem. Jesli remisy to problem dla graczy chcacych walczyc PvP na wysokich lvl, to wlasnie przez NASTAWIANIE STYLU GRY (STATYSTYK), przez to ze nie mozna nalozyc wiekszej ilosci gemow(majac wolne sloty)...jak i braku lepszego leczenia. Pokaz mi gracza ktory ma powyzej 30k hp na 180+ lvlu i dobrze sobie radzi :) No wlasnie, nie znajdziesz, wlasnie przez to ze z gory narzucony styl gry jest na takim lvlu.



Kazdy uklada w miare podobne statystyki w tych przedzialach, wiec jak mozna ze soba wygrac? Jesli rzeczywiscie nie mozna zmienic tego o czym wspomnialem , aby MOZLIWOSCI WIEKSZE NALOZYC GRACZOM to tak jak mowie, tylko wraz z darmowym resem statow. Glownie chodzi o to ze brak mozliwosci wlasnie jest... a jesli sie z tym nie zgadzasz to twoja strata.

Poza tym 100 tur to i tak za malo. Takze jak zmieniac, to 200 tur minimum + darmowy reset

A to co robia na 5lvl to nie moj problem, na wiekszy przeciez nie wbija bo to czas zajmuje i remisow nie nabija tak szybko...


Pozdrawiam, tyle ode mnie w tym temacie.

@Edit.
Poza tym nie wiem jak zrozumiales moja sugestie MiT jesli myslisz o dodatkowych gemach/itemach. Leczenie i mikstury regeneracji juz sa w systemie gry, wystarczy nalozyc nowy poziom. Do tego zapelnienie PUSTYCH slotow AKTUALNYMI GEMAMI ktore kazdy powyzej 215lvlu ma na 100%
_________________

RIP 2007-09 [*]
Ostatnio zmieniony przez ElfenLied 12-02-2017, 23:03, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Rencar 
Użytkownik



Profesja: Mag
Nick: Rencar/Deleted/Jabba
Level: 76
Świat: 6
Wiek: 32
Dołączył: 29 Gru 2006
Wysłany: 12-02-2017, 21:49   

Odnośnie mojego postu - wycofałem to co zacytowałeś, bo znajomy objaśnił mi na czym może to polegać. Być może byłem w błędzie, aczkolwiek dalej myślę, że (zwłaszcza na początku s6) nie odbyło się to do końca uczciwie. Niech temat pójdzie w zapomnienie, ale dalej podtrzymuję moje stanowisko o wycofaniu rankingów przegranych/remisów, bo poza argumentem "bo to jest powrót do oldschoolu" (który jest żadnym argumentem), to nie widzę powodu ich trzymania. Ranking za bycie porażką, lub bycie nie wiem, przeciętnym? Nigdy tego nie zrozumiem. Delikatnie odleciałem od tematu.
 
 
Sorandor 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Sorandor
Level: 373
Świat: 6
Dołączył: 01 Kwi 2008
Skąd: Wrocław
Wysłany: 13-02-2017, 18:26   

ElfenLied napisał/a:
A co Cannibal i Feta ma do tego skoro oni nawet nie praktykuja walk na takich przedzialach? 600lvl i 480lvl.


To ze mamy takie poziomy nie oznacza, że nie mamy o tym pojęcia. Tym bardziej, że kazdy z nas ma różne postacie mniejsze większe levele i gramy od lat. Każdy z nas wie o czym mowa. Czas leci ludzie wbijaja poziomy także za jakiś czas i w tych przedzialach pewnie zacznie się coś dziać i temat ponownie wyplynie, chyba że gra umrze. ;)
_________________
* Nie moc silnika, a technika robi z Ciebie zawodnika...
 
 
 
ElfenLied 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Elfen Lied
Level: 180
Wiek: 29
Dołączył: 07 Lut 2012
Wysłany: 13-02-2017, 23:51   

Retorycznie bardziej pytanie z mojej strony to bylo ale mniejsza o to. Jak widac ludzie opinii wyrazic nie chca lub nie potrafia, lub sie boja. Takze dodam cos ostatni raz co moze pozwoli ruszyc z tematem (zmianami) wg. mnie sa 3 opcje

1. Poruszyc temat wolnych slotow, nowego leczenia, bardzo smieszne jest to ze 200+ uzywac musza 17000HP leczenia ktore jest z 146lvla, majac 30k hp i braku mozliwosci na inne warianty gry. Plus wolne sloty bezuzyteczne. Zostawic tury w spokoju. Nie rozumiem czemu kazdy jest temu sprzeciwny, nie trzeba sie bac. Warto pomyslec niestandardowo - a to podstawa do rozwiazywania problemow :)

2. Zmienic tury do 200 lub 250 dla wyzszych lvli (175+, lub 230+) wraz z darmowym resetem statystyk i poczekac na efekty.

3. Usunac remisy, zlikwidowac tury od poziomu 1, aby wygrac lub przegrac. Nie bedzie mozliwosci remisow, tak jak w turniejach. Jestes lepszy lub nie. Szczerze mowiac, na kazdym lvlu mozna zrobic sobie REMISERA gdzie grasz bezpiecznie i wygrasz z tymi ktorzy grac nie potrafia lub remisujesz z tymi ktorzy rowniez graja bezpiecznie

Szkoda w ogole wyrazac opinie i propozycje, malo kto konstruktywnie komentuje, takze mile pozdrawiam ;)
_________________

RIP 2007-09 [*]
 
 
Miragee 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Roten/Blotter/Divi
Level: 147
Świat: 6
Wiek: 27
Dołączył: 19 Lip 2016
Skąd: Łódź
Wysłany: 14-02-2017, 15:42   

Chcąc nie chcąc, podwyższyć ilość tur na przedziałach 200+ trzeba bo walki na polu stają się bezużyteczne. Zgadzam się z Elfenem, że 100 tur to nadal zdecydowanie za mało i niestety, ale to nie przyniesie wymiernych korzyści. Co z tego, że ktoś kto nie potrafi układać stat, powiedzmy, padnie? Jak zaatakujesz tego co potrafi to będzie kolejne nabijanie remisów - żenujące.
200 tur to minimum, o ile w ogóle ich nie usunąć. Przynajmniej będzie jasność.

Co do usunięcia rankingów remisów/przegranych z graczami - rękami i nogami się pod tym podpisuję. Czemu ma służyć ten ranking? Ja po prawie 2 latach rozbratu z grą wracam na s6 i patrzę, a tu jakieś medale z dupy powystawiane w profile. Kiedyś na medal trzeba było sobie zapracować, a teraz wystarczy zrobić 5 lvl, atry i eq. Koniec.
Ja bym to usunął bezpowrotnie i puścił to w zapomnienie - to żaden OLDSCHOOL, tylko BADZIEWSCHOOL.

Co do całkowitego usunięcia remisów - aby był tylko podział na wygrane/przegrane. Nie wiem czy to akurat dobry pomysł bo co to zmienia? Większość "rankowców" i tak układa takie staty, że zwykle jeden z dwóch wygrywa. Jedynie gracze którzy mają lowlvl typu 13/15/17 mają jakieś remisy, ale no i co to przeszkadza? Ja jestem neutralny w tej kwestii. Ani mnie to ziębi, ani mnie to parzy.

Potki i gem leczenia dodatkowy który leczy powyżej 17k hp - TAK! Boże, nawet robiąc fabułę musi się człowiek ustosunkować do tego ile max potek leczy, a elki mimo wszystko nie są tanie. Skuzz może to potwierdzić kończąc fabułę 11 razy ile to jest golda.
A w samych walkach na przedziałach 300+ serio zwiększyłoby to możliwości bo teraz w sumie wszystkie staty będą baaaaardzo podobne. Niuanse będą decydowały o zwycięstwie/przegranej.

@@edit

A co do zwiększenia ilości gemów aktywnych na wolnych slotach - to już przesada. I co? 200% z gemu magii? To nic tylko nsem tam zacząć grać. Ta kwestia całkowicie odpada, nie nie.
 
 
idecekRR 
Użytkownik


Profesja: Wojownik
Nick: idecekRR
Level: 300
Świat: 6
Wiek: 29
Dołączył: 18 Kwi 2016
Skąd: Śląsk
Wysłany: 16-02-2017, 19:08   Za Podniesieniem !!

Moim zdaniem [ a walcze na 230+ już bardzo długo i to nie tylko na s6 ;> ] obecnie jest limit 50 tur , gdzie ktoś maksymalnie ustawiony pod pvp , bijąc osobe pod PvB albo PvE nie zabiera mu nawet 30% mikstur , do tego trzeba łapać ludzi po za salamandrią - nie przeszła zmiana, trudno. Myślę ze albo 230+ ustawić na conajmniej 200-300 tur - czemu aż tyle? osoby PvE , PvB mając leg pierek i zbroje chaosu bez problemu są w stanie utrzymywać sie do nawet 200 tur na walce, przez to ze otrzymują strasznie małe obrażenia, dam przykładowe raporty :
- http://w6.mfo2.pl/battle_report.php?r_id=190836295 [ fakt ,że przegrałem bo ciągle chybiałem ale można zobaczyc ile miałem MP a jak mało zadawałem obrażeń, lekko wytankowałem sie i tak samo ile on mi bił .. gdybym był wojem z tą samą ilością obrony co na tej walce, bili byśmy sie ok. 400-500tur :O .. ]
- http://w6.mfo2.pl/battle_report.php?r_id=190827450 [ byłem ustawiony pod pvp , testowałem mocno obrone z obrażeniami , jak widać i moje i jego obrazenia są tak niskie ze walka mogła by potrwać również dużo ponad 200 tur .. ]
- http://w6.mfo2.pl/battle_report.php?r_id=190839504 [ przegrałem faktycznie, był to pojedynek ale można sobie zliczyć ile to trwało tur a miałem tak niską obrone .. ciut wiecej i walka potrwała by nawet do 500-550 tur ... ]
Można sobie to przeanalizować i bez problemu stwierdzić,że przez brak ekwipunku na +220lv a posiadając juz 260-300-400-500-600lv , nie da rady ubić przeciwnika nawet w 200 turach , chociaż obaj ustawieni byli by pod PvP , co dopiero PvE - PvB.
Moja propozycja albo 230 - 200 tur , 260 - 250 tur i tak co 50 tur więcej albo bez roboty 230+ - 300tur.
Edit: - najlepiej było by całkowicie usunąć tury lub jak sie tak nie da to ustawić 9999 - tak jak pisał elfen , wygrywasz lub przegrywasz , jak w turku - jesteś lepszy lub słabszy.
_________________
Zapraszam na S5 - PvP i S6 Turnieje 261-300
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme MyFantasy created by Phantom