Regulamin Forum    FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Grupy    Rejestracja     Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Ankiety
Autor Wiadomość
Tomi
Prawie Admin


Profesja: Mag
Level: 1
Świat: 1+2+4
Dołączył: 18 Cze 2005
Wysłany: 29-01-2019, 01:57   Ankiety

Zakończyło się głosowanie w ostatnich ankietach.

W dwóch kwestiach uznaję, że nie ma wystarczającego poparcia:

1) zgoda na połączenie światów wśród graczy ze świata 1 uzyskała trochę poniżej 57%. To trochę za mało dla tak poważnej zmiany. Wypadało by, aby było 2/3 graczy za, a już 3/5 na pewno. Widocznie musi minąć jeszcze trochę czasu, zanim ta decyzja dojrzeje.

2) Jeszcze gorsze wyniki zebrała opcja resetu statystyk walk - także tego też nie będziemy wprowadzali, ewentualnie tylko dla świata 6, gdzie jednak była przewaga na tak.

W kwestii dodatkowych postaci - ogólna przewaga opcji zwiększenia jest bezdyskusyjna, ale przy jednak sporym sprzeciwie, także pójdziemy w stronę 3 dodatkowych na razie. (czyli jedna więcej niż obecnie)

Pozostałe kwestie dość jednoznacznie poparte, także do realizacji.
Terminu nie ustalam, ale do urodzin MFO2 raczej powinny być.
 
 
CzerwonaTuba
Użytkownik


Profesja: Wojownik
Nick: CzerwonaTuba
Level: 186
Świat: 6
Dołączył: 14 Gru 2018
Wysłany: 29-01-2019, 05:05   

Jeśli serwery pozwolą (a raczej na pewno tak) sugerowałbym otworzenie świata szybkiego #2
 
 
Conny 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Conny
Level: 65
Świat: 6
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2008
Wysłany: 29-01-2019, 14:40   

CzerwonaTuba napisał/a:
Jeśli serwery pozwolą (a raczej na pewno tak) sugerowałbym otworzenie świata szybkiego #2


Trochę bez sensu, po co tworzyć nowy szybki świat gdzie ankieta dotyczyła połączenia s6 (szybkiego) + s1 ("wolnego").

Szkoda że jednak nie dojdzie do połączenia tych światów, ale z jednej strony nie dziwie się ludziom którzy od X lat grają na s1.
 
 
louisie 
Użytkownik


Profesja: Wojownik
Nick: Louisie
Level: 311
Świat: 1+2+4
Wiek: 30
Dołączył: 15 Paź 2008
Skąd: Polska - Małopolska
Wysłany: 29-01-2019, 16:50   Nie zgadzam się na łączenie światów s.1 z s.6

Ja, gracz który gra na s.1 od 2008 roku, to jest prawie 11 lat, uważam że łączenie światów było tak mądrym pomysłem, że samo pojawienie się tego w ankiecie od razu było skazane na klęskę.

Od początku byłem przeciwny łączeniu światów, pisałem do wielu graczy którzy mnie poparli.
Ja nie pozwolę na to aby ktoś na świat 6 grając kilka miesięcy, np. 3-4 miesiące miał 200 lv, a ja grając na świat 1 grałem dwa lata z haczykiem wykupując MF i expiłem, jak wielu graczy na świat 1.

Po drugie niesprawiedliwe jest łączenie światów gdy ja dostaje za potwora bez bonusu np. 1000 a gracz na świat 6 z bonusem dostaje np. 4000 exp za ten sam potwór.

Po trzecie jeżeli łączenie światów miało by polegać na tym iż mój exp z 11 tu lat wynosi ponad 2 miliardy, to liczył bym na SPRAWIEDLIWĄ rekompensatę to znaczy, jeżeli gracz na s.6 w 3-4 miesiące ma 200 lv to ja żądam aby mój exp z 11 lut pomnożyć o taki współczynnik jaki panuje na szybkim świecie, przez co żaden gracz nie zostanie pokrzywdzony."
Dlaczego o tym wspomniałem, bo ja spędziłem tutaj spory kawałek mojego życia, expiąc powoli i chodząc, czekając na punkty ruchu, a ktoś przyjdzie na s.1 złączą ilość aktywnych graczy do np. 50-ciu gdzie na s.6 jest więcej aktywnych graczy w przedziale 201-299 niż na s.1 co oznaczało by, że niesprawiedliwie potraktowali by nas starszych graczy.

Czwarta sprawa i ostatnia, dlaczego po łączeniu świata, ja miałbym uważać na graczy z innego świata i ciągle wykupywać ochronę która trwa śmieszny czas. tak to bym musiał grać między 1 w nocy a 5-tą, bo "sępy" będą nabijać na mnie ranq, co by było jeszcze gorszym szczytem chamstwa niż całe to łączenie światów,
Gra na s.1 jest piękna i przyjemna, nikt nie obawia się niesprawiedliwych ataków, każdy żyje własnym życiem i tak powinno zostać.
Jak chcecie łączyć świat to polecam rozważyć świat 3 który ma sporo graczy turniejowych i tam o ranq nikt nie dba.

A na koniec dodam że każdy pomysł łączenia światów, Ja i moi znajomi będziemy odrzucać, bo to niesprawiedliwe potraktowanie "starych graczy", którzy grają dłużej niż ci na s.5 czy s.6

Pozdrawiam i mam nadzieję że administracja pomyśli raczej o nowym eq na np. 250.lv 300.lv
O trzecim kontynencie bo po za Arkadią i Salamandrią MiT kiedyś mówił o 3-cim kontynencie. lub Administracja da jakieś udogodnienia, bo np. 3 minuty na ruch to trochę dużo, myślę że ruch co 2 minuty był by lepszy, mówię tutaj o s.1, gdzie prawie nic się nie zmieniło, oprócz tego że zostały złączone s.1 z s.4, gdzie ja straciłem sporo znajomych, bo im ten plan się w ogóle nie podobał :(

Pozdrawiam i życzę Administracji samych dobrych decyzji (tylko zapomnijcie o łączeniu światów na zawsze).
 
 
Grajcz 
Użytkownik


Profesja: Wojownik
Level: 340
Świat: 1+2+4
Wiek: 32
Dołączył: 23 Lis 2008
Wysłany: 29-01-2019, 17:55   

Ja, gracz który gra na s.1 od 2007 roku, to jest ponad 12 lat, uważam że łączenie światów było mądrym pomysłem:) Choć nie wiem co staż gry ma tu do rzeczy.

W chwili obecnej jedynym celem gry jest mozolne bicie mobków żeby raz na rok zresetować fabułę, gromadzenie złota nie ma sensu bo i tak mam już cały ekwipunek który potrzebuje. Z mojego punktu widzenia przyśpieszenie expienia x4 sprawiłoby że częściej miałbym w grze odskocznię od spalania energii.
A że spadłbym w ranking przez świeżych graczy? Co za różnica, ta gra jest martwa.

Natomiast rozumiem też przeciwników połączenia, zepchnięcie gracza Dark z top 1 byłoby bardzo niesprawiedliwe patrząc na to ile więcej wysiłku włożył w grę od "imigrantów" ze świata 6.
Rozumiem że osoby polujące miesiącami na ekwipunek 200+ obawiają się rywalizacji ekonomicznej na targu z graczami s6 którzy mają więcej kasy.

Dlatego skoro społeczność s1 jest tak podzielona to może dodać opcję transferu postaci - ale tylko jednostronnego - s1 -> s6.
Kto chce sobie przyśpieszyć expienie i grę na aktywniejszym świecie to odejdzie, a kto woli stare zasady, miejsce w rankingu i nudę to zostanie.

@edit
Ewentualnie po prostu zwiększyć exp rate świata 1, zapewni to pożądane przez wielu przyśpieszenie rozwoju postaci na wysokich levelach a jednocześnie nikt nie będzie pokrzywdzony.
Uważam że gra już dawno powinna była pójść w kierunku przyśpieszenia rozwoju postaci i to na wszystkich światach a nie tylko na specjalnie dodanym s6. Nie dziwne że przy grze trzyma się tylko grupka zapaleńców i weteranów skoro jakakolwiek odmiana od codziennego spalania energii wymaga dni / tygodni a nawet miesięcy expienia.
Ostatnio zmieniony przez Grajcz 29-01-2019, 19:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Rock Lee 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Fren
Level: 120
Dołączył: 10 Lip 2007
Wysłany: 29-01-2019, 19:06   

Nigdzie nie spotkałem się z tak chorą ankieta skoro zostało przegłosowane połączenie światów to nie ważne ile procent ludzi się zgodziło została "przegłosowana" i tak się nic nie dzieje a ożywiło by to tylko grę.
_________________
 
 
Squadron 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Squadron
Level: 304
Wiek: 31
Dołączył: 28 Cze 2008
Wysłany: 29-01-2019, 20:39   

Byłbym za jeśli ilość mojego expa zostałaby pomnożona x4, obecnie mam 304 lv (4627456883) miałbym jakiś 430 lv. Proponuję wrócić do tego tematu z inną formą, sprawiedliwą dla każdego.
 
 
Grajcz 
Użytkownik


Profesja: Wojownik
Level: 340
Świat: 1+2+4
Wiek: 32
Dołączył: 23 Lis 2008
Wysłany: 29-01-2019, 20:56   

Opcja pomnożenia expa x4 też wydaje mi się rozsądna i uczciwa, jest wiele opcji rozwiązania sytuacji zamiast odkładania powtórzenia ankiety na kiedyś...warto chyba próbować coś zmienić zamiast czekać kolejne lata w stagnacji. W chwili obecnej gra nie ma praktycznie nic do stracenia, nie ma sensu obawiać się eksperymentów i zmian.
Może pociągnąć temat, zebrać propozycje graczy i powtórzyć ankietę z kilkoma opcjami i wtedy będziemy mieli szerszy widok na poglądy aktywnych graczy.

A sam jestem bardzo ciekaw w jakim stopniu zmniejszyła by się chęć połączenia światów na s6 gdyby gracze s1 mieli otrzymać tak mocny skok poziomów:)
 
 
louisie 
Użytkownik


Profesja: Wojownik
Nick: Louisie
Level: 311
Świat: 1+2+4
Wiek: 30
Dołączył: 15 Paź 2008
Skąd: Polska - Małopolska
Wysłany: 29-01-2019, 21:07   

Grajcz - dałeś wspaniały pomysł, kto chce zostać na s.1 na wolnym świecie to niech zostanie, a kto chce iść na świat 6 to dostanie taką możliwość i zostanie tam na stałe.
Ja np. nie chcę łączenia światów, wolał bym być ostatnim graczem na tym świecie który by grał, bez żadnych x4, bez tych wszystkich graczy, ja dlatego zostałem na tym świecie a nie poszedłem na inny, bo tutaj jest cisza, nie boisz się że ktoś cięz bluzga na czacie + tutaj jest klimat, który świat 6 nie posiada.
Myślę że taki transport graczy to jedyne wyjście i najbardziej racjonalne.
Wtedy nie ucierpi ani s.1 ani nie ucierpi s.6
 
 
pawel_tiger 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Pawel_123/tiger_fish
Level: 290
Świat: 1+2+4
Wiek: 28
Dołączył: 27 Lis 2008
Skąd: Żurawica
Wysłany: 29-01-2019, 22:12   

Przede wszystkim należy zadać pytanie: Po co łączyć s1 i s6? Co to da? Skąd się w ogóle wziął taki pomysł i jak ktoś go argumentował?

Pozwolę sobie przytoczyć część mojego własnego posta który napisałem w poprzednim temacie dotyczącym połączenia:

Nie wiem w jaki sposób połączenie ma sprawić że będzie więcej graczy, może być raczej odwrotnie, mogę podać na swoim przykładzie że na pewno nie wrócę do gry jesli się okaże że z dnia na dzień spadłem o X pozycji we wszystkich rankingach tylko dlatego że dołączono graczy którzy od początku zdobywali o wiele więcej i szybciej wszystkiego.
A jeśli chodzi o przypływ nowych graczy to w jaki sposób ma się zwiększyć? Na początku gra jest wystarczająco dynamiczna, poziomy i tak lecą szybko, jest dużo questów. Expienie staje się powolne i monotonne dopiero w okolicach końca gry i kolejnych przejść fabuły, co nowych graczy raczej średnio interesuje bo i tak większość z nich tam nie dojdzie. Jak już chcecie ułatwiać grę i sprawiać żeby ludzie dalej w nią grali to można zwiększyć ilosć expa tylko na salamandrii, wtedy nie będzie problemów z tym że komuś sie nie chce wbijać jeden lvl 3 tygodnie

A jeśli juz naprawdę ktoś zdecyduje że do połączenia dojdzie to tak jak pisali przedmówcy, musiałaby być zastosowana jakaś rekompensata dla "starych" graczy

Cytat:

Nigdzie nie spotkałem się z tak chorą ankieta skoro zostało przegłosowane połączenie światów to nie ważne ile procent ludzi się zgodziło została "przegłosowana"

Znasz różnicę pomiędzy ankietą a przegłosowaniem zmiany zasad? Ankieta ma na celu wybadanie zdania graczy, a nie ma mocy decyzji. Decyzja i tak należy do Tomiego, ankieta ma mu pomóc w jej podjęciu. A jeśli głosy są praktycznie pół na pół to pokazuje że sprawa nie jest oczywista i lepiej się nad nią jeszcze zastanowić i pomyśleć nad opcjami które zadowolą (prawie) wszystkich niz wprowadzać wadliwy i nieprzemyślany pomysł.
_________________
Moje postacie:
Pawel_123: 301lv, trzykrotne ukończenie fabuły bez wykorzystania nawet jednego punktu MF :)
tiger_fish: 122lv, próbuję swoich sił magiem ;)
 
 
Ticek 
Użytkownik



Level: 200
Wiek: 32
Dołączył: 05 Kwi 2007
Skąd: Poznań
Wysłany: 30-01-2019, 15:05   

pawel_tiger napisał/a:
Przede wszystkim należy zadać pytanie: Po co łączyć s1 i s6? Co to da?

Da to tylko tyle, że jeśli ktoś gra na s6 i ma tam 3 postaci (co jest dość modne na tym świecie) zyska kilka dodatkowych które posiada na s1 :-D i takim oto sposobem "przybędzie graczy" i gra się ożywi

Jeśli komuś nudno na s1 to zakłada konto na s6 - wbijanie tam poziomów to żaden problem. Połączenie światów w żaden sposób nie spowoduje nagłego przypływu nowych graczy. Tak jak wyżej napisałem zwiększy się tylko ilość kont przypadającą na jedną osobę (co statystycznie da większą ilość) a "fizycznie" nikt nie przybędzie
_________________
 
 
Squadron 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Squadron
Level: 304
Wiek: 31
Dołączył: 28 Cze 2008
Wysłany: 30-01-2019, 19:54   

Osobiście chciałbym mieć wyższy poziom, na s1 ciężko a na s6 od nowa nie chce mi się zaczynać.
 
 
Prain 
Użytkownik


Profesja: Wojownik
Level: 42
Dołączył: 12 Kwi 2016
Wysłany: 30-01-2019, 21:32   

Wszystkie zmiany powinny zostać wprowadzone bo są dobre dla mfo2 a na pewno przełożyły by się na dodatkowe pieniądze z tej wersji. Admin nie powinien słuchać tych 20-30 latków którzy tak strasznie przeżywają los tej gry i robić to co jest dobre dla niego (oplacalne). Teraz połączyć a za rok otworzyć nowy świat jeszcze szybszy niż s6 i znowu połączyć - proste. Jeśli ktos nadal czerpie przyjemnosc z tej gry to bardzo fajnie ale nie powinien kwestionować takich updateow ktore cokolwiek zmieniają bo jeśli ktos siedzi w kraterze na s1 i tutaj placze to jest cos z nim nie tak.
 
 
louisie 
Użytkownik


Profesja: Wojownik
Nick: Louisie
Level: 311
Świat: 1+2+4
Wiek: 30
Dołączył: 15 Paź 2008
Skąd: Polska - Małopolska
Wysłany: 31-01-2019, 13:24   

Prain napisał/a:
Wszystkie zmiany powinny zostać wprowadzone bo są dobre dla mfo2 a na pewno przełożyły by się na dodatkowe pieniądze z tej wersji. Admin nie powinien słuchać tych 20-30 latków którzy tak strasznie przeżywają los tej gry i robić to co jest dobre dla niego (oplacalne). Teraz połączyć a za rok otworzyć nowy świat jeszcze szybszy niż s6 i znowu połączyć - proste. Jeśli ktos nadal czerpie przyjemność z tej gry to bardzo fajnie ale nie powinien kwestionować takich updateow ktore cokolwiek zmieniają bo jeśli ktos siedzi w kraterze na s1 i tutaj placze to jest cos z nim nie tak.


Uważam że jesteś jednym z tych graczy, co mają 3 konta na s.6 i jedno na s.1 gdzie mógłbyś legalnie grać 4-ema kontami na jednym świecie.
Ja uważam że jak by podnieśli u nas na świat1 taki bonus np. 2x to już by było lepiej.
Nie jestem za tym aby użerać się ze światem 6. który w mojej opinii nie powinien się nawet zbliżać do świata 1.
Ty uważasz że wszystkie te propozycje powinno wdrążyć i nie słuchać graczy którzy są przeciwko, ale tutaj cię zaskoczę, komuna skończyła się w 1989 roku.
Był też pomysł aby na Salamandria nie było ochrony gracza jak chodzisz po mapie głównej i było coś 80 do 60 za walkami na Salamandri ale nie weszło i bardzo dobrze, bo sam byłem za tym, aby ta ochrona była.
Wyobraz sobie że nam światu 1-mu podniosą sprawiedliwie wszystkim graczom exp x4, aby było sprawiedliwie, a ilu graczy z s.6 będzie przeciwko?
Dark by miał wtedy prawie 400 miliardów expa, już ma na starcie 1000 lv jak nie lepiej.
Ja np. mam ponad 2 miliardy, to od razu skoczył bym na coś 330-360.
Ale ilu graczom z s.6 by się takie rozwiązanie spodobało.
Po drugie, ja nie chce aby na s.1dostawać za np. 2-fie przejście gry to jest +40% silniejsze potworki, za Biały Smok dostawać co 50.000 expa za jednego potwora, uważam to za oszustwo, ktoś expi 5-10 ruchów na 100 expa, a na s.6 jeden ruch i masz ponad 100.000 expa, czy to sprawiedliwe?
Kolega wyżej napisał że mogło by być transferowanie gracza tylko w jedną stronę, kto chce iść na s.6 to się tam przenosi, ale zapomina o powrocie na s.1
Uważam to za jak najbardziej najlepszy pomysł.
Lepszy niż rekompensata expa x.4
W mojej opinii s.1 jest światem wolnym a kilka lat temu powstał s.6 z myślą o graczach którzy chcą expić szybciej, tutaj jest sprawa jasna.
Jak będzie następny pomysł łączenia światów s.1 z s.6 to też ja i znajomi będziemy na nie.
Przykłądy

s.6

Gracz ddzkone poziom 600
Dośw. 107.428.195.191
zaczął grę: 29.12.2017
a 600 lv wbił w 30.11.2018


drugi gracz też z s.6
Skuzz lv. 600
dośw. 104.157.650.392
zaczął grę: 09.04.2016
600 lv wbił w: 23.08.2017

Prawie rok i 600.lv

Przykłady z s.1

Louisie lv. 267
dośw. 2.683.533.722
Zacząl grę: 16.09.2008
200 lv wbił dopiero w: 12.12.2010

to już jest 2 lata gry z kupowaniem mf itd...

następnie podam przykład najlepszego gracza na s.1 przed całym łączeniem świata s.1 z s.2 i s.4
Był to Sorandor i balumba

Na początek Sorandor: jedna z legend s.1

Sorandor lv.375
dośw. 10.769.997.030
Zaczął grę w: 23.08.2006
200 lv wbił w: 26.06.2008
300 lv. wbił w: 17.01.2009

Ale przypominam że to legenda MFO2 z s.1

Drugi z s.1 to balumba

Balumba s.418
dośw. 16.684.978.663
Zaczął grę w: 10.02.2007
200 lv wbił w: 10.10.2007

Widzicie różnice?

Na s.6 w rok macie 600lv. na s.1 w rok jest możliwe 200 lv a w niektórych przypadkach nawet 2 lata.
Po drugie, s.1 rządzi się swoimi prawami, a s.6 jest za s.1 obce i tak powinno zostać.

Tutaj kolega wyżej napisał co nam da łączenie światów.
Tylko to że utrudni wielu życie.
 
 
Prain 
Użytkownik


Profesja: Wojownik
Level: 42
Dołączył: 12 Kwi 2016
Wysłany: 31-01-2019, 16:35   

Na s1 mam 3 konta (x2 200lv, 42lv) z czego na żadnym nie gram od 4 lat BO TAM SIĘ NIC NIE DZIEJE nie pisze że na s6 coś się dzieje ale na pewno dzieje się wiecej niz na s1, na s6 mam jedno konto. I o tym właśnie pisałem, o kilkudziesięcioletnich fanatykach którzy expią w kraterze i bronią s1 jak jakiejś cnoty haha no nie mogę. Wydaje mi się że gracze z s6 mają wiecej luzu bo ich raczej nic nie boli (w związku z tym połączeniem) i nie byliby przeciwko ewentualnym bonusom exp/gold graczom z s1. I te nawiązywanie do tego ile zajęło komu wbicie danego poziomu, ktoś chciał to grał, dawne dzieje.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme MyFantasy created by Phantom